הסיפור על אחי

בדיוק לפני 21 שנים, בסוף חודש ינואר, חיי השתנו מקצה לקצה כשהפכתי לאחות גדולה

bro1

הבחור שבתמונה הוא השראה מוזיקלית. הוא מלמד אותי מידי יום על עולמות שלמים במוזיקה שלא נחשפתי אליהם, הוא נמצא בדו-שיח מתמיד עם מיתרי הגיטרה, כשהוא פורט עליהם הם תמיד עונים לו, הוא אדיש אבל מקסים בו זמנית, לעיתים גורם לליבי להחסיר פעימה, ולעיתים גורם לי לרצות להוריד לו איזו כאפה. זה הוא אחי הקטן, ישי.

JEN_2542

אני יודעת, אנחנו שתי טיפות מים. סתם, אבל אם לא ניחשתם עד עכשיו, הוא מאומץ, וגם אתיופי. ואם אתם תוהים מה ולמה ואיך וכמה, אספר לכם.

קצת אחרי שנולדתי לאמא שלי הופיע קריש דם במוח, בלי התראה מוקדמת, מה שהוביל לשבץ. אחרי טיפול ארוך ותקופת שיקום לא קלה היא יצאה מזה, אבל – לא יכלה להיכנס שוב להריון. ובהגיעי לגיל 5 וחצי, הוריי החליטו שהגיע הזמן להרחיב את המשפחה, אם לא דרך לידה, דרך אימוץ. הוא איתנו מגיל אפס, היום הוא כבר בן 21. לא, הוא לא פתח את תיק האימוץ. וזה לא מעניין אותו? כרגע לא. אז מה אני כן יודעת? האישה שילדה אותו היתה צעירה מאוד.

אהה… והוא לא יודע שהוא מאומץ, אז אשמח אם תשמרו את זה בסוד.

Untitled 1

אז בדיוק לפני 21 שנים, בסוף חודש ינואר, הפכתי לאחות גדולה. מלהיות ילדה יחידה ומפונקת לזוג הורים צעירים, קיבלתי אחריות עצומה ובלתי פוסקת בצורת ישי יכין. מישהו לדאוג לו, מישהו ללמד אותו וללמוד ממנו, מישהו להאכיל, לראות איתו סרטים, לספר על החיים, מישהו לצחוק איתו על אבא ואמא, מישהו לשמוע איתו מוזיקה, מישהו לחלוק איתו חלומות, מישהו לאהוב.

מיותר לציין שהחברה הישראלית לא תמיד ידעה לקבל את המצב שלנו, אבל יש לי אמא לביאה, ואבא לוחם צדק. ובחיים אל תגידו להם "כל הכבוד" על זה שהם אימצו ילד, כי אמא שלי תתעצבן ותגיד "אפשר לחשוב שלקחנו קוף מגן חיות! זה הבן שלנו".

12088266_1030549063631929_8208665910948432706_n

אז בגיל מאוד צעיר, בדומה לאחותו, ישי גילה את האהבה שלו למוזיקה, ומסתבר, שהכישרון נוטף ממנו. צריך לשמוע כדי להבין, אבל כל פריטה שלו על מיתר היא פיסה מגן עדן. אנחנו לא חולקים את אותם סגנונות מוזיקלים. בעוד שהוא מתעמק בנבכי הרוק הכבד אני משתטה עם שירי עומר אדם, וכשאני מתקלטת לצלילי בריטני וביונסה הוא מנסר את הלילה בדיסטורשן חשמלי. אבל יש רגעים בהם שנינו אוהבים את אותו שיר, ואז קורה הקסם.

אם בא לכם לדעת עוד על האהבה שלי לאנשים ולמוזיקה, אתם מוזמנים לבקר באתר שלי.

DJ Moric
כמו כל אישה עצמאית בתחילת הדרך, באתי לטרוף את העולם, והאוכל האהוב עליי הוא מוזיקה. אני מור יכין, בת 26 מתל אביב, ואני די ג'יי. stay tuned