הסטרטאפ הפרטי שלי – פתרון לכל הבעיות המשפחתיות

הם מגיעים.

שניהם יפים,  סופר חכמים.   היא לא רק יפה ויש לה תפקיד נחשק בהיי טק, היא גם סוג של אמנית, יוצרת, הכי מחוץ לקופסא. סוג של בחורה שרק אנשים עם ראש משוגע כמו שלה יבינו.

הוא איש חד, יזם, מלא ברגשות, בתשוקה, ברעיונות, בלי הרבה סבלנות ועם תשובות לכל השאלות. סוג של גאון  עם קסם אישי שממלא את החדר.

הם התאהבו לפני 9 שנים, תוך חודש עברו לגור ביחד, נעו מהרפתקה להרפתקה. והגשימו יחד כמה חלומות, שלו ושלה.  בדרך עשו שלושה ילדים.

הם מגיעים אליי קצת מבולבלים. בטלפון היא מדברת איתי על זה שהיא רוצה להפרד אבל היא לא בטוחה.. "משהו צריך לקרות" היא אומרת. היא לא יודעת מה.

בפגישה הראשונה, הם מספרים לי את סיפור החיים שלהם וגם מסבירים לי את מקור הבעיות:

הוא אומר: יש לה בעיה עם ארגון, אין לה יכולת לתכנן, הכל אצלה פתוח, תמיד האפשרויות פתוחות, ואי אפשר להתקדם ככה קדימה. היא לא מחוברת לקרקע, אין לה מושג כמה כסף יש והיא מבזבזת כספים. עד שהיא לא תתבגר ותנחת קצת לקרקע, שום דבר כאן לא יקרה.

היא אומרת: הוא מחליט החלטות חד צדדיות, מגיע מתי שבא לו, הולך כשבא לו. אני רוב הזמן עם הילדים וכשאני אומרת לו שאני מרגישה בודדה אז הוא מתפרץ באמצע הדברים שלי ואומר לי שהוא בכלל לא מבין על מה אני מתלוננת כל הזמן כשהוא עובד ומפרנס את כל המשפחה. עד שהוא לא ילמד שהוא לא חי לבד ולא כל העולם מסתובב סביבו, שום דבר לא יקרה כאן.

עכשיו מתחיל שלב ההוכחות… ממש כמו בבית משפט: יש לו המון אסמכתאות לזה שהיא מעופפת ולמה היא צריכה להשתנות. היא מלאה בדוגמאות על הפעמים שבהם הוא חי כאילו אין אף אחד חוץ ממנו בעולם. וככל שאני מאפשרת, יש שיותר דוגמאות, והעצבים עולים.

עכשיו תורי..

אני מראה  להם בעדינות את הדינמיקה של ההאשמות. איך היא לא מקדמת אותם , ורק מגבירה את התסכול ותחושת התקיעות.

למה תקיעות?

כי עוד לא נולד האדם שהצליח לשנות אדם אחר. אני, ואת ואתה  נשתנה רק כשאנחנו נחליט לעשות שינוי. אף אחד לא יכול ללחוץ לנו על כפתור השינוי ולהפעיל אותנו.

ולכן, אני עובדת איתם כדי לכוון את הפנס, איש איש אל  עצמו.  ועוזרת להם  להבין שיש לי שליטה עצומה על הרגשות המחשבות וההתנהגויות שלי, אל מול שליטה אפסית כמעט על המחשבות הרגשות והתנהגויות של אחרים.

תשאלי איך עושים את זה?

בואי לקבל כמה עצות באתר דרך גישור.

https://www.derechgishur.co.il/blog

https://www.facebook.com/derechgishur/