הסוד הנשי שצריך לספר

בוקר טוב והופ – פתאום את בת ארבעים פלוס וחמישים פלוס. מי סופר? הגוף שלי סופר. הוא מזכיר לי שהגעתי לגיל עם הסוד הכי שמור, שהגיע הזמן לדבר עליו

IMG_3790

צילום: ענת אור קאזולה

ברוכה הבאה, הגעת לגיל המעבר (עוברת לאן? טוב לי פה), הMenopause – , גיל הבלות (השם הכי לא אמיתי שיש). אני בלה? לא מרגישה ובטח לא נראית, כל השמות האלה מה הם קשורים אליי?

אישית אני מרגישה על פסגת העולם, חיונית, מעצבת פנים שעובדת מהבוקר עד הלילה, אימא לשתי בנות ובן, אשתו של, בת של, ספורטאית, מתנדבת במספר מיזמים, חברה בהמון קבוצות ובכלל פעילה 24/7.

במקרה או שלא ,SALOONA , הבית החם של הבלוגריות והנשים בכלל, הרימו את הכפפה ובתזמון מדויק הזמינו אותנו למופע של #אודיה קורן ולהרצאה בנושא להאיר את הנושא שלוט בערפל לרוב הנשים שהגיעו לשם.

דיברנו שם על כל הסודות, כמו:
• הבושה לדבר, לספר, מצבי הרוח, ואיך מסבירים את זה לבני הבית ולסביבה שלא תמיד מבינה על מה ולמה אימא עצבנית וכועסת.
• למה אני מתעוררת אינספור פעמים בלילה ורבה עם המזגן והשמיכה? חם, קר, חם ועוד איך חם.
• זוכרים את הצונאמי? השיטפון הגדול שמגיע תוך שניות ספורות? אז זו בערך ההרגשה כשיש גל חום והוא מגיע לך למוח ואת מתחילה להזיע במקומות שעד היום לא ממש ידעת על קיומם ובאמת, אבל באמת בא    לך לצרוח. מזלי ומזל הסובבים אותי שזה עובר תוך דקה או שתיים אחרת מזמן הייתי מאושפזת במחלקה סגורה.

• הדברים הקטנים והמעצבנים: פתאום אבל פתאום, את מגדילה את הכתב בנייד שלך, העיתון או הספר מתרחקים מהפרצוף, חוט ומחט: לכי תשחילי חוט למחט, אחורה, קדימה אחורה קדימה רק לא להודות   שהגעת  לגיל שאפשר וצריך להתחיל להרכיב משקפיים.

 

כש #אודיה קורן נכנסת לחדר אי אפשר להתעלם, פצצת אנרגיה ג'ינג'ית ומצחיקה שגלגלה אותנו מצחוק, לדבריה: "התוכנה בגילאים האלה במיוחד לנשים שבנינו עדיין בסדר אבל עם החומרה מתחילה להיווצר בעיה".
אז איך מנפצים את הבועה הענקית הזו שאומרת שהכל בסדר ומה אנחנו עושות בנדון?
על זה הגיעה לדבר איתנו ד"ר #נעה חובב המקסימה שפתחה מרפאה במיוחד לנשים בגילאים שלנו ובאמפתיה גדולה מנתחת ולומדת כל אישה ועוזרת לה להתמודד עם המציאות הלא פשוטה הזו.

20190925_084220-01

צילום: לילך גל

 

אז בנות, לא צריך לסבול, יש דרכים להתמודד.

קצת עובדות:

69% מהנשים סובלות ויסבלו מהתסמינים של גיל המעבר. 50% מהנשים סובלות מתסמינים ניווניים בנרתיק (GSM) בסוף המחזור החודשי. זה לא מטורף?

אז מה בעצם קורה לנו? יש לנו נפילה ברמת האסטרוגן ההורמון הזה שאחראי על גמישות העור, חוזק העצמות, התפקוד המיני, מצבי רוח, יובש בנרתיק, גלי חום והוא דווקא עכשיו בשיא, החליט להעלם לנו.

הגוף שלנו חכם, ובשביל לשמר את האיזון ההורמונלי הוא מתחיל לייצר כמויות גדולות יותר של כל מיני הורמונים אחרים שממריצים את פעילות השחלות. וההורמונים האלה (ידעתי שאמצא אשמים) גורמים לנו לתופעות הלוואי המעצבנות שכמעט כל אחת מאיתנו תכיר.

20190916_150120-01

צילום: עצמי מהרצאתה של ד"ר #נעה חובב

אז קחי לך ממני כמה דברים כצידה לדרך:

1.     תכירי בעובדה ש"הגעת לגיל שאפשר להתחיל" הכל, אבל באמת הכל, כל מה שחלמת ועדיין              את חולמת לעשות, זה הזמן

2.     תיגשי לרופאה או לרופא טוב שיעזרו לך להתמצא בעולם החדש ולהתמודד.

3.     תכירי את #וגיפם10 שיעזור לך להתמודד עם ה"מתנות" הקטנות שקיבלת כמו היובש בנרתיק            וחוסר נוחות בקיום יחסי מין. הוא נמכר ללא מרשם.

4.     תאכלי טוב ותתייחסי לגוף שלך בכבוד הראוי.

5.     תעשי ספורט, במיוחד כזה לחיזוק העצמות, ותבחרי במה שעושה לך טוב.

6.     תאהבי, תרקדי, תצחקי, תאכלי, תטיילי, תגשימי את החלומות ובעיקר "תאהבי את עצמך" הכי            בעולם.

 

שלך: זו שהגיעה לגיל והחליטה להתחיל (: 

IMG_3659

 צילום: ענת אור קאזולה