הסודות של מאי

המלצה חמה על הצגה לנוער: דרמה המספרת על ילדה אמיצה שמחליטה לחפור בעבר של משפחתה ותוך כדי כך חושפת את הסוד שאמא שלה כל-כך מתאמצת להסתיר

החיים בעולם החרדי זה לא נושא שעלה לשיחה אצלנו בבית עד היום. העולם שבו צריך לברך על כל מה שנכנס לפה, להתלבש באופן שבו הגוף אינו חשוף, בנות שלומדות באולפנה בנפרד מבנים, שאסור להן לרכב על אופניים והתפקיד שלהן לעזור בבית בזמן שאב המשפחה לומד תורה – זה עולם שלא מכירים אצלנו. ההצגה "הסודות של מאי" נתנה לקטנה הצצה לעולם החרדי, לחיים שנראים אחרת מהעולם החילוני בו היא חיה. בסוף ההצגה מצאנו את עצמנו מנהלות שיחה בנושא.
promo_long

הסודות של מאי

מאי צריכה להכין עבודת שורשים ולהציג את משפחתה, אבל היא לא יודעת כלום על המשפחה שלה. בכל פעם שהיא מבקשת מאמא שלה לשמוע על סבא וסבתא שלה שמעולם לא הכירה, אמא שלה אומרת לה "כשתגדלי אספר לך". מאי יודעת שגם אם תגיד לאמא שלה שהיא צריכה להכין עבודה על המשפחה, אמא שלה תמצא תירוץ לנפנף אותה, אז היא אומרת למורה, שיש לה בעיה לכתוב על המשפחה שלה. המורה מציעה לה לכתוב עבודה על ההיסטוריה של ביה"ס יחד עם יואב, התלמיד המוזר של הכיתה, שגם לא רוצה לכתוב על המשפחה שלו.

מאי לא רוצה לעבוד עם יואב. היא אוזרת אומץ בעזרת שירה חברתה הטובה ומחליטה לעשות חיפוש בחדר של אמא שלה. היא בטוחה ששם תמצא רמז, שיעזור לה לחקור את העבר של משפחתה. היא מניחה שזו הסיבה, שפעם בכמה זמן אמא שלה מסתגרת בחדר. במהלך החיפוש היא מוצאת מגירה נעולה ובה קופסה עם תעודת זהות ישנה ומודעת אבל. היא מחליטה לבדוק מי נמצא בכתובת, שמופיעה במודעת האבל ומוצאת את עצמה באחד הרחובות בבני-ברק.

הנוף של הרחוב שונה מזה שהיא מכירה. בזמן שמאי מהססת איך להכנס לבית שהגיעה אליו וכמעט מוותרת על הרעיון לברר מי מאחורי הדלת, שירה מגלה יוזמה ודופקת בדלת. לחרדתן דוסית פותחת להן את הדלת והן נאלצות לאלתר. מאי בטוחה שהן טעו ואין קשר בין הבית הזה לבין אמא שלה, אבל שירה מוצאת בבית חפץ שמרמז שהגיעו למקום הנכון.

צלצול הטלפון של מאי מאלץ אותן לצאת במהרה מהבית. מאי מתקשה לעזוב את הרחוב ולפתע רואה את יואב מתקרב לבית שרק הרגע יצאה ממנו. היא מחליטה להעזר בו כדי להגיע שוב לבית. הביקורים בבית מאלצים אותה להתמודד עם עולם שלא הכירה וחושפים את האמת ואת הסוד של אמא שלה.

 .

הסודות של מאי_בני גם זו לטובה 02

צילום: בני גם זו לטובה

הביקורים של מאי בבני-ברק מתגלים לאמא שלה. האם היא משתפת פעולה עם מאי, מוכנה להתעמת עם הסוד ומצליחה להתגבר על קשיי העבר? האם מאי מצליחה להביא לשינוי במשפחתה? ממליצה בחום לקחת את הילדים ולראות במו עיניכם. הנאה מובטחת גם למבוגרים שביניכם.

 גם התפאורה המסתובבת מוסיפה עוד רובד להבדלים בין העולמות. היא מעבירה את הצופה מהבית החילוני אל הרחובות בבני ברק ואל הבית בבני ברק. ממש הוקסמתי לראות את הירידה לפרטים ברחוב החרדי. המעברים האלו מכניסים את הצופים עוד יותר לתוך הסיפור ונותנים ביטוי מוחשי לאורחות החיים השונים.

.

צילום:בני גם זו לטובה    WWW.BENNYGAMZO.COM

צילום: בני גם זו לטובה

ההצגה פשוט נפלאה. מצליחה גם לרגש ולהצחיק וגם ליצור הזדהות עם השחקנים שנלחמים בדילמה של החיים בעולם החרדי לצד הכרה בעולם החילוני ולהפך. ההצגה מדברת אל הילדים בגובה העיניים ומאפשרת להם להכיר עולם שונה ממה שהם חיים בו ולראות שיש אפשרות לגשר בין העולמות ולקבל זה את זה.

 איפה, מתי, כמה?

תיאטרון המדיטק, שד' גולדה מאיר 6 חולון
ההצגה מיועדת לגילאי 9 ומעלה
מחיר כרטיס: 75 ש"ח
טל' לרכישת כרטיסים: 03-5021552