המשפחה שלי, משפחת לה"ב

לפני כמעט ארבע שנים נולדו תאומיי, בשבוע 34, והפכו אותנו לחלק ממשפחת הפגים ומשפחת לה"ב – העמותה למען הפגים בישראל

IMGP8139

 

הלידה של דביר ודולב התחילה בפתאומיות, באמצע הקניון ירדו לי המים. התאריך המשוער שלי היה במרחק 6 שבועות (פחות יום). ובאופק חיכה לי קיסרי חירום, ופגיה. למרות שידעתי ש50% מהריונות התאומים מסתיימים בלידת פגים – לא באמת הכנתי את עצמי לפגיה. גם כיום, כמעט 4 שנים אחרי, אני לא בטוחה שאפשר בכלל להכין את עצמך לשהות בפגיה.

למזלנו, הפגיה שלנו היתה ממש קצרה, 13 יום שהרגישו כמו הנצח אבל במבט לאחור הם היו רק ירית הפתיחה.

כי פגות, בהרבה מקרים, לא מתחילה ולא נגמרת ברגע שיוצאים הביתה. לא לחינם בכל שנות הילדות כל רופא חדש ישאל אם הלידה היתה תקינה ובזמן, ללידה מוקדמת יש השלכות שונות ומשונות.

הפגי-לייט שלי התאוששו די יפה, אחד סוחב יותר בעיות, השני פחות. אצל שניהם – לא לגמרי ברור אם מקור הבעיות הוא בהיותם תאומים או בהיותם פגים, או אולי בשילוב, או בכלל מגורם אחר. קשה לפעמים לשים יד ולומר "הנה, זו הסיבה, הנה התוצאה".

pagim

הפגים שלי, אז והיום

אבל להיות הורה לפג, גם אם פג-לייט, אומר שמחכות לך הרבה בדיקות, וסביר שגם המון טיפולים פרא-רפואיים ואחרים. והמון מידע שאף אחד לא ימהר לספר לך. והמון דברים לשים לב אליהם. והמון זכויות שחשוב שתדעי.

להיות הורה לפג אומר גם למצוא בית חם. משפחה חדשה שמבינה את כל המונחים שלך. שעוטפת בחום מהרגע הראשון בפגיה ונמצאת שם תמיד לכל בעיה וצורך. משפחה שתספר לך את כל מה שמערכת הבריאות קצת שוכחת לומר. משפחה שדואגת שחופשת הלידה תתארך בהתאם לזמן בו שהיתם בפגיה. משפחה שדואגת שחיסונים מיוחדים יינתנו לפגים הנמצאים באוכלוסיות סיכון. משפחה שדואגת להיות שם לכל דבר, מהקטן ועד הגדול.

decade-logo

את עמותת לה"ב הקימו הורי פגים והיא מנוהלת בהתנדבות מלאה על ידי הורי פגים. כל אחד מהם מצא זמן פנוי, למרות הפג האישי שלו ותלאותיו, לתרום לכלל הפגים בארץ. והם אכן תורמים עולם ומלואו.

אני גאה מאוד להשתייך למשפחת לה"ב, ומקווה שיום אחד אוכל גם אני להתפנות יותר ולתרום יותר.

אם אתם הורים לפגים – בואו להצטרף אלינו. יש אצלנו מקום.

כי יש משפחות שנולדים אליהן, אבל יש משפחות שכרטיס הכניסה אליהן הוא דווקא ללדת.