המשפחות בטירוף המשחק בירושלים ואצלי- דמעות

רגע לפני סיום החופש מקנחים בחוייה משפחתית ירושלמית . משחק סלולרי עם אפליקציה מעולה, שלא משאירה אף אחד מבני המשפחה אדיש (גם בני הנוער). מסלול צבעוני ומרתק עם נסיעה קצרה ברכבת הקלה. כל כך הרבה שמחה גיבוש וצבע ואצלי זולגת לה דמעה.

עם אבא

קופצים בירושלים ערוך קטן

כבר הרבה זמן שאחותי והילדים אומרים לי שזה קצת לא לעניין שהמון משפחות עושות את המשחק הסלולרי שלנו בירושלים ורק הם לא נהנים ממנו. אז החלטנו לעלות כל המשפחה לירושלים לשחק את המשחק- וסופסופ גם לנו יש תמונות מהפעילות הזאת.

כירושלמית לשעבר יש לי חיבה גדולה לעיר הזאת. בשנים האחרונות היא שינתה פניה ללא היכר. טיול ברחוב יפו מרכז ירושלים לא מבייש אף בירה אירופאית.

התחלנו בגבעת התחמושת (יש בסמוך חנייה חינם בירושלים לא ייאמן)
נכנסנו לאפליקציה של מפרשים, הילדים בלחץ על התשובות. על מחיאות הכפיים שהאפליקציה עושה בתשובה נכונה.
הצלחנו ועוברים לתחנה הבאה.
שליסליות פותרות בירושלים קטן
משם עלינו לרכבת הקלה, נסיעה קצרה שסיפקה התלהבות לילדים.
רצות בירושלים קטן

בין רגע מופיעות חומות העיר העתיקה וכמה דקות לאחר מכן אנחנו מוצאים את עצמנו במרכז ירושלים.
ירדנו והמשכנו לשחק במשימת שירים משפחתית, עצירה קלה לגלידה והנאה מהמזרקות המתיזות מים. ממש תחושה של חו"ל בארץ.

מקבלים משימה לחפש את המקום לפי התמונה. כל המשפחה בטרפת מי ימצא ראשון ומסתבר שהקטנים בחבורה הם אלה שהצליחו ראשונים. משם לביקור בבית מיוחד (לא אעשה לכם ספוילר) – כל כך כיף לראות את המשפחה אחרי חופש כל כך עמוס ביחד בתוך החוויה.

ואז, במהלך ההליכה אנחנו פוגשים כמה משפחות שעושות את המסלול במקביל אלינו כתחרות משפחתית. האמת? לגמרי מרגש. איזה כיף ללכת לטיול שהילדים מובילים אותנו ולראות עוד משפחות נהנות.
המסלול מסתיים בשוק מחנה יהודה בטעימות וחווית שוק. החוויה הצבעונית האולטימטיבית בירושלים.

הרגע הזה שנכנסים לשוק מזכיר לי את אבא. אבא שלי כל כך אהב את ירושלים, את השוק את הטעם הריח והצבע, זוכרת אותו לוקח את השקיות עמוסות כל טוב ומגיע הביתה. זוכרת אותו כילדה קטנה מסביר לי על השכונות הבניינים וההיסטוריה. לא פלא שזה נטמע בי כל כך חזק. אז בשבילי זו חוויה מרגשת ריחות שוק עם המשפחה וזכרונות של אבא.
לרוב אני משתדלת להדחיק את רגש הגעגוע ליצור חוויות ולהישאר באופטימיות. ממש עוד כמה ימים 3 שנים לפטירת אבא, אבא שהיה כל כך משמעותי בשבילי, כוכב הצפון. משחק המשפחות הזה בירושלים הוא המשחק שמזכיר לי חוויית מאבא שלי, איש והאגדה שהשאיר אחריו דור של מורים שבאים ללמד מתוך אהבה (כאן הדמעות מתחילות לזלוג…..).
לראות את כל המשפחות משחקות במשחק, צוחקות נהנות לומדות ופותרות מבחינתי מרגיש שזו בדיוק הדרך בה אני רוצה לזכור אותו ולהמשיך את דרכו (וזה החלק של דמעות האושר והסיפוק).

רוצים גם את החוויה ? עד שתהיו שם לא תבינו….

לפרטים על משחק המשפחות בירושלים
לא כי אני משוחדת כי כבר המון אנשים נהנו מהמשחקים שלנו ובאמת כי אין חוויות כאלה.

עם אבא ושקד בברית

כובעים ירוקים בשוק קטן

תמונת שוק צבעונית קטן