המלצות על הצגות ילדים ולכל המשפחה

2 הצגות ילדים מומלצות, איכותיות ועם ערך מוסף ופסטיבל הליצנים ה-1 בצוותא תל-אביב

תמיד אהבתי לראות הצגות, מאז שאני זוכרת את עצמי, כילדה. כבוגרת, תמיד יש לי מנוי לתיאטרון זה או אחר והיה לי ברור, שאמשיך את המסורת עם הילדים שלי. מגיל קטן לקחתי את הבנות לראות הצגות, מקפידה, שיתאים לגילן ושתוכן ההצגה יהיה מעניין. אין ספק שבתוך מגוון ההצגות הגדול, אני מעדיפה ללכת להצגות, שקיבלתי עליהן המלצות.
בדרך להצגה אני מקפידה לדבר עם הבנות על תוכן ההצגה. אם ההצגה סובבת סביב נושא, שאינו טריוויאלי לילדים, אני מסבירה את הנושא בצורה מקיפה יותר. חשוב לי שהבנות יבינו את הרקע להצגה, כדי שתוכלנה להתרכז בהצגה ולהנות ממנה.
גם במהלך ההצגה, אני מסבירה ונותנת דגשים באותם מקומות, שאני לא בטוחה, שהם מספיק ברורים.

פסטיבל הליצנים ה-1 בצוותא תל-אביב

פסטיבל חדש, שכולל מופעי ליצנות תיאטרלית, ליצנות מודרנית ישראלית במגוון סגנונות וסרטי ליצנות. לא צפיתי בהצגות ובסרטים, אבל נראה שיש מגוון רחב של אפשרויות. לא מדובר במופעי רחוב, אלא בהצגות של ממש. נראה מאוד מיוחד ומסקרן.
בחמישי, שישי ושבת ה-7-9.2.13 יתקיים פסטיבל הליצנים ה-1 בצוותא תל-אביב "ליצנים בצוותא", למבוגרים ולכל המשפחה, ב-3 האולמות המרכזיים של צוותא ומחוץ לאולמות ובסינמטק תל-אביב יוקרנו סרטי ליצנות.

צילום : רן בירן

הצגת ילדים ב-50 ש"ח לכרטיס (במסלול הורים וילדים בישראכרט, הכרטיס השני בחצי מחיר), כרטיס לסרט ב-35 ש"ח (למנויי הסינמטק בחינם).
פירוט המופעים בלינק המצורף http://www.tzavta.co.il/festival.asp?p=1947

הצגות ילדים – תיאטרון המדיטק

אנחנו מאוד אוהבות לצפות בהצגות של תיאטרון המדיטק בחולון.
לאחרונה צפינו ב-2 הצגות נהדרות.

יותם ויעלי – מחזה מאת פולקר לודוויג

ההצגה עוסקת בעולמם של 3 ילדים. יותם, יעלי ועמית. יותם ויעלי הם אחים, שגרים עם אמם. הם נהנים מבית חם ואוהב. עמית גר עם אביו ועם אמו החורגת, בבית שבו לא רק שלא מעניקים חום ואהבה, אלא אפילו מכים את עמית והוא חי בפחד. המפגש של שלושת הילדים מתרחש בגן המשחקים, שבו הם מתחברים אחד אל השני דרך עולם המשחקים והדמיונות של הילדים. בין הילדים נוצרת חברות מקסימה ויחד הם נלחמים בעולם של המבוגרים ובסופו של המחזה מצליחים להביא את אבא של עמית להבנה עד כמה חסרים לעמית החום והאהבה והוא משנה את דרכו. למרות שמדובר בנושא מאוד טעון, הוא מוצג דרך העיניים של הילדים ושזור בהמון חיוך וצחוק ואפילו משדר אופטימיות. הילדים מאוד נהנים וצוחקים לאורך ההצגה.
לכל אורך ההצגה מודגשת השפה של הילדים : השחקנים שמשחקים את דמויות הילדים, מתנהגים כמו ילדים, מדברים כמו ילדים, צוחקים ושרים כמו ילדים, עושים מעשי קונדס כמו ילדים. גם למשחקים של הילדים יש חלק חשוב בהצגה, הבובה של יעלי שקוראים לה קושקושולה, הדובי של יותם, עכביש גומי שאיתו הם מפחידים את אמא שלהם ואפילו מסכה שיותם מקבל מתנה מסבתא שלו.
גם התפאורה מאוד מיוחדת והלהיבה את הבנות שלי : מיטת קומותיים גדולה ורחבת ידיים, שמצד אחד מחוברים אליה שולחן עם מחשב וארונות של משחקים ומצידה השני יש מגלשה גדולה. באמצעות התפאורה אנחנו עוברים לאורך כל ההצגה מחדר המשחקים של יותם ויעלי אל מגרש המשחקים. הבנות כל-כך התלהבו מהתפאורה, שהן ביקשו גם לעצמן מיטה כזו בבית, כולל המגלשה.
ההצגה מומלצת בחום, לילדים מגיל 5 ומעלה.

"יותם ויעלי" בתיאטרון המדיטק צילום בני גם זו לטובה

המופעים הבאים : שבת ה-4.5.13 ב-10:30, שבת ה-17.8.13 ב-10:30 12:30

מומו -מחזה מאת עידו ריקלין, ע"פ ספרו של מיכאל אנדה

ההצגה מספרת את סיפורה של ילדה בשם מומו, שאף אחד לא יודע מאין הגיעה לשכונה קטנה. מומו ילדה מיוחדת, היא יודעת להקשיב והיא מלמדת בדרכה המיוחדת את אנשי השכונה להקשיב אחד לשני. היא פותרת ביניהם מריבות וסכסוכים. החיים בשכונה שמחים, עד שיום אחד מגיעים לשכונה אנשים אפורים, שנקראים גנבי הזמן. מאותו רגע, כולם מפנים את הגב אחד לשני, החיים כבר לא תוססים ושמחים, אלא צריך להספיק כמה שיותר משימות בפרק זמן קצר. מומו מחליטה להחזיר את החיים התוססים לעיר. יש לה משימה לא קלה. ההצגה מנסה להסביר לילדים את משמעות הזמן ואת ההתייחסות אליו. ההצגה משלבת המון שירים וריקודים ויש תחושה שנכנסים לעולם אחר.
ההצגה נותנת מעין פרספקטיבה על החיים הנינוחים שנהגו לחיות על-פיהם בעבר לעומת המרתון, שבו אנו חיים היום.
אני מאוד ממליצה לדבר עם הילדים, לפני ההצגה, על משמעות הזמן, או כדברי המחזה : "זמן זה לא דבר שמחזיקים, או אוכלים ושותים. הזמן ישנו, אבל אי-אפשר לגעת בו, כמו רוח, או זמן זה כמו מוסיקה, שמנגנת תמיד, עד שכבר לא שומעים אותה".
ההצגה מומלצת לילדים מגיל 9 ומעלה.

[youtube -jwEACG48W0&context=C446c637ADvjVQa1PpcFN9O0nh3krGu0oKzJyxmAIediFEjPHrE38= nolink]

המופעים הבאים : שבת ה-30.3.13 ב-10:30 וב-12:30, שבת ה-11.5.13 ב-10:30 וב-12:30
מומלץ לרכוש כרטיסים מראש, בטלפון 03-5021552

תיאטרון המדיטק לילדים עם צרכים מיוחדים

בנוסף להצגות שמועלות בתיאטרון המדיטק, ימשיך תיאטרון המדיטק גם בשנה זו בפעילותו הייחודית וירחיב את פרויקט הנגשת התיאטרון לילדים עם אוטיזם ולילדים בעלי פיגור שכלי. התיאטרון מציע לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים את ההזדמנות לבקר בהצגה יחד עם בני משפחותיהם ולהנות מביקור המותאם לצרכיהם.

תשאלו את אמא של גם בפייסבוק, שם תוכלו לקבל טיפים יומיים