המלצות ספרים ליום הכיפורים

יש אנשים שמנצלים את היום הזה במיוחד כדי להתחיל או לסיים איזה ספר טוב.כמה המלצות נהדרות.

לילדים הצמים

תינוקות לא מוצאים בסופר, מאת אורנה לנדאו, איורים: עמר הופמן.
האחיינים שלי קיבלו במתנה ממועדון הקוראות את הספר הזה בדיוק בזמן: ממש כמה ימים לפני שנולד להם אח תינוק. הם מאוד אהבו את הספר.
איילת-השחר, בת שש וקצת, הצביעה ברגליים. זאת אומרת היא בעיקר הכניסה את רגליה למיטת ההורים, ומלווה בספר הזה, שהרגע גמרנו לספר פעמיים רצוף (!!) נצמדה לאימא שלה שהקריאה לה אותו בפעם השלישית, ועוד היד נטויה.
יום אחרי, כששאלתי אותה לגבי דעתה המנומקת על הספר, היא אמרה "הוא פשוט מקסים!". אחות שלי (אימא של איילת-השחר ונכון לשבוע שעבר לעוד שלושה ילדים מקסימים)  גם מאוד אהבה. רק לגבי הסוף לא היינו בטוחים….הרי אפשר היה לכתוב גם שבסופו של דבר כולם הבינו שטוב להם גם ככה, כמו שהם, ולא צריך עוד תינוקת קטנה כדי להפוך את משפחתם למאושרת.
P1100003

למי שאוהבים

בית קיץ עם בריכה, מאת הרמן קוך.
לקחתי את הספר הזה עבור אחותי, שהייתה יום-יומיים לפני לידה, וחיפשה הסחת דעת מלילות ארוכים של חוסר שינה וציפייה. לא הספקתי לתת לה אותו לפני הלידה ובמקום זאת החלטתי לקרוא אותו בעצמי. הספר מסופר מפי דוקטור מארק שלוסר, רופא המשפחה של קהילת האמנים והיוצרים באמסטרדם, שכאשר אחד המטופלים שלו, שחקן מפורסם, מת ממחלה ממארת,  מואשם ברשלנות רפואית.  אהבתי מאוד את הספר הזה. הוא כתוב היטב, לא קליל מידי, וכאילו אפשר להרגיש ממש את מחשבותיו של הכותב, גיבור הספר. הסופר לא מפחד מלהישיר מבט אל לב החברה שהפכנו להיות ומעלה שאלות ודילמות שגורמות לנו לחשבו מה היינו אנחנו עושים במקומו.

10670039_10154620759875716_5390426160403116812_n

לטיפוסים האנאליטים

(שלא מוותרים על כתיבה ביום כיפור)
הרשימה, מאת יובל אברמוביץ'. 
קיבלתי את הספר הזה ממועדון הקוראות, אחרי ששמעתי עליו הרבה, כולל הקדשה אישית (אפילו אייתו נכון את שמי!!) בעמוד הראשון.
אני מאוד מאמינה בהגשמת חלומות ובעשייה מאומצת על מנת להגיע לשם. זה בעצם הרעיון הכללי של הספר. הספר מאוד מעשי, וכולל אפילו תרגילים ומקום לרשימות שלכם.
אני באופן אישי פחות התחברתי לסגנון וכן לעיצוב של הספר. אם הייתי נותנת את זה לאבא שלי, הוא בטח היה אומר: אפשר היה לקצר את זה בחצי.

רשימה

מחפשים עוד המלצות? מתלבטים מה לקרוא? קליק קטן ממש כאן היישר למועדון הקוראות המקסים שלנו.