המלצות חמות

יש ימים שצריך להזכיר מה טוב בו, בחורף הזה, אם לא ברמה הלאומית, לפחות ברמה האישית.
חמש המלצות חורפיות

בחורה עם מחשב נייד

רחלי סגל

יש איש אחד שאני מכירה, שלפעמים כששואלים אותו מה שלומך – וגם רוצים לשמוע את התשובה – הוא עונה: ברמה הלאומית: יכול להיות יותר טוב. ברמה האישית: הכל מצוין.

בחורף הזה, על משקעיו האקלימיים והנפשיים, כפי שחוו אותם חלק מהאנשים, על המצב הביטחוני-מדיני המתערער והחברתי-כלכלי שלא מתייצב, אני די מתחברת לאבחנה הזו.
יש ימים שצריך להזכיר מה טוב בו, בחורף הזה, אם לא ברמה הלאומית, לפחות ברמה האישית.

פרחים


נוריות, רקפות, נרקיסים, כלניות. שבת יכולה להיכנס פה בחורף בלי תאורה, בלי חימום, עם אופציה להפסקת מים, וניתוק טוטאלי מהעולם, אבל על שולחן השבת שלי אני צריכה פרחים. בדקתי את זה. אגב, הייתה שבת נהדרת.
המלצות: את הרקפות לפנק בקרח. אם יש  חצר או אדניות במרפסת אפשר לשתול פקעות של נרקיסים ופרחים אחרים, שיפתיעו בחורפים הבאים.

תותים

השבוע פנתה אליי מפיקת האירועים בת ה-6.5 שאנחנו מגדלים: "אמא, עוד לא אמרת לי איזו עוגה תרצי ליום ההולדת שלך?"
-"גבינה ותותים", עניתי.
– "אני לא כל כך אוהבת גבינה", השיבה הילדונת.
– "אפשר גבינה עם שוקולד ותותים", אמרתי.
– "או רק שוקולד", סיכמה הילדה.

אלף הצהרות רפטטיביות על זה שהתותים של היום זה לא התותים של פעם, על הריסוס, על ההחמרות ההלכתיות, לא יעניינו אותי. תותים זה טעים. בסלט פירות, בפרי שייק, בעוגות מיץ או גבינה, בפונדו שוקולד, ובגרסה המפתיעה של סבתא שלי – עם אשל. תותים זה ממש טעים עם אשל. ושתי כפיות סוכר. נסו את זה בבית. יותר שפוי משמנת, ואפילו המחיר כבר בפיקוח. המחיר של האשל לפחות.

פליז

מגושם להחריד ומחמם להפליא. אני יודעת שבשביל חלק מהחברות שלי מעיל פליז הוא סיבה מספקת לפנות אותנו מהבית, עם צו ממשטרת האופנה, אבל לא איכפת לי. לאחרונה גם הבנתי שאין דבר כזה יותר מדי שמיכות פליז. קר לכם להיכנס למיטה? פירשו מעל לסדין שמיכת פליז ותראו ישועות, או לפחות תחלמו עליהן.
שתיה חמה

נניח שפועלים מחברון בונים אצלכם קיר תמך בחצר האחורית ומבקשים לחבר אליכם הביתה כבל של קומקום חשמלי. מה תניחו שהם מתכוונים לשתות? נכון שההימור הראשון שלכם לא היה ארל-גריי? מסתבר שחורף מוציא מאנשים אהבות מיוחדות לשתיה חמה.
פעם הייתי עושה הבחנה בין קפה לבריאים ותה לחולים. לא בטוחה שמבחינה מדעית זה מדויק. בחורף הזה הכל הולך. קפה, תה, תה עם חלב – אל תסתכלו עליי ככה, אני בטוחה שגם קייט מידלטון שותה את זה, שוקו חם וקקאו חם. הקקאו מצוין לזמנים שרוצים משהו מתוק אבל לא מדי – כפית גדושה קקאו, כפית גדושה סוכר, חלב רותח. תדאגו שמים לא יהיו מעורבים בזה.
המלצה מאחותי: לשלב את הנ"ל עם הסדרה החורפית של עלית.

שירי חורף

לְכָל-מְלֹא עַיִן כָּל-הָאָרֶץ
מִשְׁטַח אוֹר וָלֹבֶן כֻּלָּהּ;
וְהַכֹּל מַזְהִיר, כְּאִלּוּ הַכֹּל
עָלָה זֶה הַיּוֹם לִגְדֻלָּה.

[ח"נ ביאליק, טבת תרס"ד]


רחלי סגל, "מתנחלות ברשת"