המלצה לבילוי משפחתי בירושלים

מעסיקים את הילדים באוטו בדרך לירושלים עם משחקי דרך וסיפורים קוליים ומגיעים רעננים לסיורים מודרכים, תערוכה וסדנאות לכל המשפחה

אני אוהבת להכיר מקומות חדשים, לשמוע סיפורים מיוחדים, לצאת להרפתקאות משפחתיות ולבלות עם בעלי והבנות. פעם בכמה חודשים אנחנו עולים לירושלים, מטיילים בעיר ונהנים מאחת או יותר מהאטרקציות הרבות הפזורות ברחבי העיר. העיר עטופה בקסם מיוחד, בעיקר בשעות בין ערביים ובערב, אבל לא חסר מה לעשות בירושלים גם במשך היום. מה כדאי לראות?

מוזיאון מגדל דוד

כבר שנים אני רוצה לצאת לסיור סליחות בעיר, אבל מחכה שהקטנה תגדל ותוכל להיות ערה כל הלילה. השנה שמחתי לגלות, שיש סיורי סליחות למשפחות בשעות אחה"צ-ערב במוזיאון מגדל דוד. לא חשבתי פעמיים, הצטיידנו בבגדים חמים ונסענו לירושלים. זו לא הפעם הראשונה, שאנחנו מסיירים בעיר עם מדריכים של המוזיאון. בכל פעם אני נהנית מחדש לשמוע את הסיפורים על העיר, לגלות עוד סוד של העיר, לטייל בין סמטאות העיר העתיקה ולהגיע למקומות חדשים.

jerusalem streets

הסיור התחיל עם מופע של סיפורים על ירושלים ופיוטים. המספרת, אילנה אבישר, ריתקה אותנו בסיפורי ילדותה בירושלים. בין הסיפורים שמענו פיוטים מלווים בעוד, כנון, כלי הקשה וגיטרה. הקטנה רצתה לשמוע עוד ועוד סיפורים. הגדולה פחות התחברה ואני מאוד נהניתי מכל הקומבינציה של מוסיקה, סיפורים והאווירה המיוחדת בין קירות המבצר.
migdal david
ההפתעה של הסיור חיכתה לנו בסוף הסיור. גילינו את רחבת עזרת ישראל, המשכו של הכותל המערבי, שנפתח לפני כשנה, שבו נשים וגברים יכולים להיות יחד, לקיים טקסים משותפים ולהתפלל בדרכם.

DSC_7848
רחבת עזרת ישראל, המשכו של הכותל המערבי, שמשותף לנשים ולגברים

promo_long

סוכות במגדל דוד

איפה? מוזיאון מגדל דוד, סמוך לשער יפו בעיר העתיקה בירושלים, טל': 02-6265333, רצוי להזמין כרטיסים מראש בטלפון 2884*

 באוטו עם הילדים

ספרים קוליים לילדים – מאז שהבנות נולדו הן הולכות לישון עם מוסיקה. הקטנה אוהבת להאזין גם לסיפורים, אבל קשה למצוא דיסקים עם סיפורים שמתאימים גם לגדולים. לאחרונה גיליתי פתרון נפלא, אתר icast, אתר לספרים קוליים לילדים, מבוגרים ונוער. הסופרים עצמם ושחקנים ידועים הקליטו את הסיפורים שבאתר. אפשר לבחור ספרים מתוך רשימה גדולה, לשמור אותם, לעצור ולחזור לאותו מקום שעצרנו. ממש פתרון נפלא. מתאים גם לנסיעה באוטו. הקטנה מאוד נהנית מההאזנה לסיפורים. בחלק מהלילות היא לא מוותרת על האוזניות שלה וכשהיא נרדמת אני מורידה לה את האוזניות ועוצרת את הסיפור, עד לפעם הבאה.
משחקי דרך לנסיעה באוטו עם הילדים – לפירוט המשחקים לחצו כאן

חופשי לעיר העתיקה

שירות הסעות חינמי ממתחם התחנה לשער האשפות בעיר העתיקה. ההסעות יוצאות ממתחם התחנה ובחזרה כל 20 דקות.

בימים א'-ה' בין השעות 20:00-8:00, בימים ב' ו-ה' – החל מהשעה 7:00. בימי ו' עד שעה לפני כניסת שבת, ובמוצ"ש החל משעה אחרי צאת שבת.

רכב מונגש יוצא בכל 80 דקות ממתחם התחנה.

לפרטים נוספים לחצו כאן