המלצה חמה על ההצגה 'מושלמת' בתיאטרון המדיטק בחולון

אלי היא נערה מתבגרת נורמלית לגמרי, והיא נמצאת במרכז עלילת המחזה 'מושלמת' בתיאטרון המדיטק שבחולון. המחזה נכתב על פי הספר נערות בלחץ, מאת ג'קלין ווילסון.  

לאלי שתי חברות נפש, מיה וניצן, עמן היא מסתובבת בקניון, לומדת למבחנים ועושה מה שעושות בנות מתבגרות ביחד.

æÙÜÕÝ:

מיה היא הסטייליסטית ביניהן, שמתחזקת בלוג אופנה ודוחפת את החברות להשתתף באודישן לבחירת פרזנטורית למותג נעליים טרנדי. ניצן היא הצינית שבחבורה, שלמעשה נגררת לאודישן שלא מתוך עניין אמיתי, ולא לוקחת חלק בעיסוק הכפייתי במראה החיצוני. אלי היא הדבק שמחבר בין שלושתן. יתומה מאמא עם אח צעיר, ואב שמגדל אותה בבית חם ואוהב.

הסיפור מתחיל עם הערה מעליבה שסופגת אלי מצלם האופנה באודישן. באותו רגע מכונן היא מאבדת את שמחת החיים והביטחון העצמי ומתחילה להתעסק במראה הגופני שלה באופן מוגזם עד חולני. אלי מחליטה לפצוח בדיאטה.

מהר מאד הדיאטה של אלי יוצאת מפרופורציה והיא מגיעה למצב של הרעבה עצמית, הקאות, עיסוק אובססיבי בספורט, הסתרה ושקרים בהם היא מסבכת גם את אחיה הקטן.

צילום:בני גם זו לטובה    WWW.BENNYGAMZO.COM

בתי המתבגרת, מאי, צפתה עמי בהצגה בנשימה עצורה כולל הרגע שבו שתינו התרגשנו עד דמעות. ההצגה מדברת לכל אחת ואחת מאיתנו. אם להודות על האמת, היא רלוונטית לא רק למתבגרים ומתבגרות ולהוריהם, אלא לכל מי שחי בעידן ההיפר-קפיטליסטי שבו הרשתות החברתיות הם חלק מהחיים ה"אמיתיים". בגיל ההתבגרות מאד קל ליפול למערבולת סוחפת של ניסיון להיות 'מושלמת' ולהתבלבל מההצגה היומיומית שמתנהלת בפייסבוק, חלון הראווה של חיים פרטיים, שחלק גדול ממנו הוא זיוף ופנטזיה. בגיל ההתבגרות הטעון בהורמונים ורגשות סוערים, לא נדרש יותר ממשפט מרושע או מטופש של מישהו על מנת להיסחף למחוזות של הרס עצמי.

אני חושבת שפה טמון המסר העיקרי של ההצגה העוצמתית הזאת. מדובר בהפקה מוצלחת במיוחד. המחזה נותן הצצה ריאליסטית מאד לחייה של נערה מתבגרת בחיים המודרניים, בעצם הפוסט-מודרניים. המשחק המשובח מאד של רותי עינב, היא אלי, משכנע במיוחד. ניכר שהנושא דיבר מאד אל ליבן של היוצרות ולכן לכל אורך ההצגה התחושה שנעשה טיפול מדויק בנושא הפרעות אכילה.

אני חייבת לציין לחיוב את הליהוק המצוין, שעושה את ההצגה כל כך משכנעת וחזקה.

עד כמה תדרדר אלי בהרס העצמי? עד כמה היא תיסחף ואת מי היא תגרור לשם?

מושלמת בני גם זו לטובה (3)

אני בוחרת להשאיר את זה פתוח כדי לסקרן אתכם ואתכן – לא רק המין הנשי אגב – למהר ולצפות בהצגה הזאת. רצוי להצטייד בבן או בת מתבגרים.

סיפורה של אלי, על מגוון רבדיו, מפגיש אותנו עם מקומות מורכבים וכואבים אבל גם עם הרבה חסד ותקווה.

את ההצגה ביימה יעל טילמן שגם עיבדה למחזה ביחד עם נועה לזר-קינן.

משתתפים: ערן בן-צבי, ענבר דנון, נועה הר-ציון, רוני עינב, נעמה פרייס ואודי פרסי.

העיצוב, התפאורה והמוסיקה נשאבים מהעולם העכשווי.

תפאורה: דנה צרפתי; תלבושות: ליטל רייס; המוסיקה, מאת רועי ירקוני.

מחיר כרטיס: 75₪; מנוי לתיאטרון 340 ₪

טל' לרכישת כרטיסים: 03-5021552

ronitrubin
זה לא פשוט להגדיר אותי בכמה מילים, שלא אפספס משהו חשוב...אוהבת את המילים. עוסקת בנדל"ן למגורים באופן עצמאי