המלצה חמה לשבוע הקרוב: הצגה וסרט

פסטיבל תל-אביב הבינלאומי ה-8 לסרטי ילדים ונוער בסינמטק תל-אביב ופסטיבל הצגות ילדים בחולון.

הזמינו אותי, אז באתי. וכמה שנהניתי ולא רק אני, גם הבנות שלי. יש כמה תקופות בשנה, שבהן הפסטיבלים בשיאם והקיץ הוא אחת מהתקופות האלו. בימים אלו 2 מהפסטיבלים לילדים, האחד בתחום הקולנוע והשני בתחום התיאטרון.

פסטיבל תל-אביב הבינלאומי ה-8 לסרטי ילדים ונוער

הפסטיבל נערך בסינמטק בתל-אביב בתאריכים 22-27.7.12.
הפסטיבל נפתח עם הסרט ניקוס השקנאי – סרט לגילאי 8+, שזכה לפרסים בפסטיבל פיפאם 2012, בבימוי אמיר קוסטריצה בהפקה משותפת של יוון וצרפת. עד היום לקחתי את הבנות שלי לצפות רק בסרטים מצויירים והפעם, בשונה מהרגיל, הזדמן לי לקחת את הבת הגדולה שלי לסרט רגיל. בהתחלה היא הסתייגה, אך כשהסברתי לה שמדובר בסיפור על ידידות מופלאה בין נער ובין שקנאי, היא גילתה סקרנות. בדרך ניהלנו שיחה וניסינו להבין איך מתנהלת תקשורת בין ילד ובין שקנאי. אין ספק שהסרט ממיס לבבות והצליח להעלות בעינינו דמעות. יש בסרט הרבה קטעים משעשעים והוא מאוד קולח וזורם. יאניס, ילד בן 14, שהתייתם מאמו, לא ממש מצליח לתקשר עם אביו, למעט עבודות שאביו דורש ממנו לעשות עבור המחייה שלהם. יש לו עז, בשם קיצה (שם מצחיק בפני עצמו) והיא ממש חברה שלו ואז הוא מכניס אל חייו את השקנאי, שהופך להיות לו כבן. הקשר שנרקם בין השקנאי ליאניס, פשוט מדהים והוא חודר עמוק גם אל שאר תושבי האי היווני הקטן, בו הם גרים. לא אגלה לכם את ההתפתחויות בסרט, כדי לא לקלקל לכם את ההנאה הצרופה. הסרט מציג את הקשר החם בין ילדים ובין בעלי חיים. הסרט דובר צרפתית ומתורגם לעברית (הילדים צריכים לדעת לקרוא תרגום).
הקרנה נוספת תערך ביום שני ה-23.7.12 בשעה 18:30 – רוצו בהמוניכם. סרט חובה.

ניקוס השקנאי באדיבות other angle

ניקוס השקנאי באדיבות other angle

במהלך הפסטיבל מוקרנים כ-30 סרטים מרחבי העולם לגילאי 3 – 13 ובמקביל נערכות סדנאות ופעילויות בתחום הקולנוע לכל המשפחה, כמו איפור מהסרטים, דיבוב מהסרטים, יוגה צחוק, יצירה לקטנטנים.
הפסטיבל נותן במה גם לילדים קטנים (מגיל 3) והפיק עבורם את פיצי פיצי פסטיבל, שכולל הקרנות של הסרט הפיה לילי וחד הקרן, הפינגווין ואני, גולגולנוע ומופע אינטראקטיבי לקטנטנים. ההתייחסות לקטנטנים באה עם מחשבה ללמד אותם להכיל את הקולנוע הגדול, וכוללת הנחיה והדרכה לפני הסרט. ממש מלווה אותם יד-ביד לסרט, כמו של גדולים.
מנהלי הפסטיבל שמו דגש רב על הקשר החם והמיוחד שנרקם בין ילדים ובין בעלי חיים.
ללוח ההקרנות, מידע על הסרטים, הפעילויות והתחרויות, לחצו כאן
עלויות : מחיר כרטיס רגיל לסרט/ סדנה/ אירועים מיוחדים 40 ₪
למנויי הסינמטק הכניסה חופשית לכל הסרטים על בסיס מקום פנוי
מבצע סבתא – לסבתות/ סבים הכניסה לסרטים חינם ובתשלום לילד בלבד.
סרט + סדנה – 60 ש"ח
מבצע ישראכרט 1+1 לסרט מבין סרטי הפסטיבל
הזמנת כרטיסים: באתר www.cinema.co.il או בסינמפון 03-5157929 (24 שעות ביממה) או בטלפון 03-6060800 שלוחה 0

פסטיבל הצגות במדיטק בחולון ובתאטרון חולון

הפסטיבל כולל הצגות ושעת סיפור ומתקיים בין התאריכים 19-24.7.12. אנחנו היינו בהצגה אמיל והבלשים, ע"פ ספרו של אריך קסטנר. הצגה נפלאה, מסקרנת ומותחת לילדים. הבנות שלי ישבו מרותקות לכסא, במתח ובציפיה לדעת האם יצליחו אמיל וחבריו לתפוס את הגנב ואיך יסתיים הסיפור. בשלב מסויים, הקהל הופך להיות חלק מההצגה, כשאמיל וחבריו פונים לילדים, שיעזרו להם לתפוס את הגנב והם נדרשים לומר את סיסמת המבצע בכל פעם שאמיל יאמר אותה והשיא מבחינת הילדים, כשהמרדף אחרי הגנב, מתרחש בין כיסאות האולם והילדים מרגישים שותפים לתפיסת הגנב. הבנות שלי היו מאוד נרגשות, שאמיל עצמו הסתתר מפני הגנב ממש בכסא שמאחוריהן. השפה נפלאה ואפילו המילים הקשות מוסברות ע״י השחקנים לילדים. ההצגה מאוד קולחת, מסקרנת ומרתקת את הילדים. ממליצה בחום.

אמיל והבלשים - צילום יוסי צבקר

מופעים נוספים בפסטיבל בחולון :

  • שעת סיפור במדיטק – ביום שני, ה-23.7.12 בשעה 17:00 "אריה הספריה", מאת: מישל קנודסן – יש אריה בספריה ואף אחד לא יודע מה לעשות! יש כללים בנוגע לצעקות וריצה, אבל, אין שום כלל בנודע לאריות…, מחיר כרטיס : 10 ש"ח
  • הצגה בתיאטרון חולון – ביום שלישי ה-24.7.12, "הפיל שרצה להיות הכי " , עפ"י ספרו של פאול קור – הסיפור על פיל עצוב שרוצה להיות צבעוני. הרפתקאותיו בחיפושו אחר הצבעים ומפגשיו עם החיפושית האדומה, מר דשא ושלל הפרחים. מתאים לגלאי 3 ומעלה, מחיר כרטיס 35 ש"ח, טל' להזמנת כרטיסים 03-5023020


צפייה מהנה

תשאלו את אמא של גם בפייסבוק, שם תוכלו לקבל טיפים יומיים