המלצה חמה : דֵקַה'לֶה – מופע מחול לכל המשפחה – אנסמבל בת-שבע

הזכרון הראשון שלי שקשור למחול הוא הַמוֹרֶה לג'אז, שמעון הלוי, עם סרבל הפסים השחור-לבן שלו בגזרת סנטרופז, רעמת תלתלים קטנטנים כמו של אריה לראשו, בדיוק כמו השחקנים בסרט שיער. אמנם אני לא זוכרת באיזה גיל אמא שלי לקחה אותי לראשונה לראות מופע מחול, אבל אני כן זוכרת את הפעם הראשונה שראיתי הופעה של להקת בת-שבע. זה היה מדהים. יצאתי נפעמת והיה לי חבל שנגמר.
כשגיליתי שלהקת בת-שבע מעלה מופע לילדים ולכל המשפחה, הזכרון המתוק מפעם, הציף אותי והיה לי ברור, שאני אקח את הבנות, שגם הן יהנו מהיופי הזה.

דֵקַה'לֶה – מופע מחול לכל המשפחה

כבר כשנכנסנו לאולם היה רקדן אחד על הבמה שרקד לצלילי מוזיקה, שבכל פעם שינתה סגנון. הבנות חששו שאחרנו למופע, אבל הסברתי שאין להן סיבה לדאגה. זה כבר היה חידוש מרענן. להכנס לאווירת המופע בהדרגה. כשהגיע זמן המופע להתחיל, הצטרף רקדן אחד ואחריו עוד אחד וכך הלאה, עד שהבמה התמלאה ברקדנים.
המופע מיועד לכל המשפחה ומתייחס לילדים בדיוק כמו אל המבוגרים. המופע לא כולל כוריאוגרפיות חדשות ומיוחדות לילדים, אלא מבחר קטעים מתוך יצירות מוכרות וידועות של אוהד נהרין, כמו אנאפאזה, טלופאזה, מבול, קיר, משה וסדר, שמאפשרות לילדים להכיר את המחול המודרני ואת הסגנון המיוחד לאוהד נהרין.

בחלק מהריקודים הרקדנים רקדו ללא מוזיקה והקטנה שאלה למה לא שומעים מוזיקה. אמרתי לה, שתסתכל ותראה כמה עוצמה יש לריקוד, דווקא בגלל שאין מוזיקה. הצעדים והתנועות המתואמים של הרקדנים, הם אלה שיוצרים את הקצב, יחד עם הטפיחות שהם נותנים על הגוף. דווקא השקט הוא זה שגורם לנו להתרכז במה שמתחולל מול עיננו.
לכל אורך המופע (55 דקות ברצף) נפעמתי מהשקט שהיה באולם. הילדים היו מוקסמים ומהופנטים לצעדי הרקדנים.
התפאורה על הבמה מאוד מינימלית וכמעט בלתי מורגשת, בצבעי אפור ומשתלבת באווירה הקסומה והמיוחדת שנוצרת על הבמה. חלקה מאפשרת לרקדנים להגיח מאזורים שונים, כמו מאחורי קיר נסתר. גם התלבושות שהרקדנים מחליפים והצבעוניות שלהן הופכת לחלק בלתי נפרד מהריקוד.
לקראת סיום, כל הרקדנים הלבושים בגדי חסידים, יורדים מהבמה אל הקהל. האולם מואר והרקדנים עוברים בין השורות, לוקחים נשים מהקהל ומעלים אותן לבמה. כולן מתחילות להתנועע, ללא מילים, ללא הסברים, המוסיקה והרקדנים שמולם נותנים את הקצב ומלווים את התנועות ועל הבמה נוצר ריקוד, שהתנועות שלו ייחודיות לכל מופע ולכל קבוצת משתתפות אחרות.
הפינאלה היה המרשים ביותר – הריקוד לצלילי השיר אחד מי יודע בביצוע נקמת הטרקטור.
כשחזרנו הביתה הבנות אמרו לאבא שלהן – הפסדת שלא באת. היה מדהים. אני את שלי עשיתי.
בשורה התחתונה – מומלץ בחום. רוצו לראות.

מתי, איפה, כמה ?

מרכז סוזן דלל ת"א, שבת ה-12.10.13, בשעה 16:00
מחיר כרטיס בין 70 ל-100 ש"ח
לרכישת כרטיסים דרך האתר של להקת בת-שבע