המלצה : האוצר הנעלם – מופע מוזיקלי בפארק מיני ישראל

3 חוויות בכרטיס אחד : המודלים הקטנים של המדינה, מופע מוזיקלי מצחיק ונפלא לכל המשפחה וכתב חידה

הביקור האחרון שלי בפארק מיני ישראל היה לפני כמה שנים, כשהבנות היו קטנות ושמחתי על ההזדמנות לבקר במקום שוב ולראות את התגובות שלהן למראה מדינת ישראל בקטן, פרוסה לנגד עיניהן. הגענו למקום בשעות הצהריים, אבל המקום הפך לקסום יותר בשעות אחה"צ, כשהודלקו האורות והאירו את הדגמים, האורות על הגשרים ובתוך הבתים. הבת הקטנה שלי לא חדלה להתפעל. דווקא עכשיו כשהבנות גדלו, זו היתה גם הזדמנות עבורנו ל"בקר" במקומות ובאתרים שונים, שטרם ביקרנו בהם איתן ולספר להן את הסיפור שמאחורי המקום, כמו למשל : מצדה או מצודת דוד או לחילופין לראות בהקטנה ולהזכר במקומות שביקרנו בהם כמו חומות ירושלים ועכו. למרות החוויה הכללית הנפלאה, חבל, שהמקום לא מתוחזק מספיק.

הביקור בפארק מיני ישראל, משלב עכשיו 3 חוויות : סיור בין המודלים, מופע מוזיקלי וכתב חידה נושא פרסים.

כתב החידה כולל חיפוש אחר שלטי "הידעת" הפזורים ברחבי הפארק וכך הילדים לומדים עובדות על מקומות במדינה. בפארק ישנם לא מעט מקומות, שלא כולנו מכירים, אבל ישנה אפשרות ללמוד עליהם ע"י שימוש באוזניות המספרות על המקומות.

האוצר הנעלם – מופע מוזיקלי לכל המשפחה

הרעיון שעומד מאחורי המופע מקסים בעיניי. ללמד את הילדים את האהבה לארץ ישראל, דרך סיפור הרפתקה של חבורת ילדים רכובה על אופניים, המיוצגת ע"י נבחרת החלומות של עולם הילדים, כמו : עודד פז, דון לני גבאי, גילי ורנר וציפי שביט (או חני נחמיאס או מיקי קם או דנה דבורין, המגלמות את התפקיד לסירוגין). המופע מאוד קצבי ודינמי ומשלב טקסט, שירים, מוזיקה וריקודים, היוצרים מופע מצחיק ושנון, גם למבוגרים וגם לילדים ומומלץ בחום לכל המשפחה.
הטקסט עכשווי, משלב סלנג והומור ואורח חיים עכשווי : כלנית אוהבת להכין לחבורה אוכל אורגני מהטבע, כמו קציצות חוביזה וסרפדים או מרק אכיניצאה, סרפדים, חרלולי הדשא וספלולי החצב והחבורה משתמשת בפלאפונים ובטאבלט ומתייחסים לשמות של זמרי פופ מוכרים כמו ליידי גאגא וביונסה.
חבורת הילדים, סופרבייק, יוצאת כל פעם להרפתקה אחרת, כשכל אחד מחברי הקבוצה רכוב על אופניו.

המשימה שלהם הפעם, לחפש אוצר מדהים, שצריך להחזיר למוזיאון הלאומי. החבורה יוצאת  רכובה ע"ג אופניים.

כל אחד מחברי הקבוצה מקבל משימה והם מתכוננים לצאת למסע, שכולו הרפתקאה.

המשימה : למצוא 4 חלקים של מפה הכתובה בכתב סתרים, אך המשימה לא קלה, היא כוללת גם מכשולים.

במסע הם פוגשים גם את ד״ר ענתיקי והשוליה שלו שפיץ (עודד פז). מי הם ומה הם מחפשים ?

האם החבורה תצליח לפתור את כתב הסתרים ולמצוא את הרמזים ?

האם המשימה תושלם והאוצר ימצא ?

חבורת סופר בייק תסתובב ברחבי ה"פארק" על אופניים טרום המופע, בזמן שכתבי חידה יוטמנו באתר ופתרונם ישולב במופע.

מתי, איפה וכמה ?

פארק מיני ישראל, טל' : 1-700-559-559
שעות פתיחה: ספטמבר-יוני, שבת – ה': 18:00-10:00. יולי אוגוסט: שבת – ה': 22:00-17:00, ימי שישי וערבי חג: 14:00-10:00
המחזמר האוצר הנעלם, יחל לרוץ מיום שבת ה-16.3.13, במהלך כל חופשת פסח ועד לסוף ספטמבר. כרטיס למופע שישולב בכרטיס כניסה לפארק המיניאטורות יעלה 69  ₪.
לרכישת כרטיסים