המיקרובים, המיניות ומה שביניהם

אמור לי מי החיידקים שלך ואומר לך מה לאכול,ביחד עם חשיבות האינטימיות גם לאור השינויים הפזיולוגיים או הירידה בחשק המיני שמגיע בעקבות הירידה ברמת האסטרוגן, הם המפתח לגיל המעבר

#עוברותאתזהיחד

במפגש השני כבר יש התחלה של הבנה, של מי נגד מה. בעיקר אני  – בעד ונגד הזמן שעובר עלי, על הגוף שלי, ומה בכלל אני יכולה לעשות עם זה. מצד אחד הבשלות, נסיון החיים שלנו, הראיה הרחבה והמכילה עם השנים, סדרי העדיפויות, ומצד שני הגוף.

הגוף, שמסתבר שהרבה מהתופעות שלו, נובעות מגיל המעבר.

אז התחלנו את הערב עם שרון גבריאל, שהעבירה הרצאה בנושא מיקרובים, שהם החברים החדשים שלי. מסתבר שלכל אדם ואדם אוכלוסיית חיידקים שונה, ובאיזורים שונים בגוף יש קבוצות חיידקים אחרות. במערכת העיכול ניתן אף להשתמש באימרה: אמור לי מי החיידקים שלך ואומר לך מה לאכול, כיוון שהוכח קשר בין השמנה לבין הרכב החיידקים אצל אדם ספציפי. ז"א ששני אנשים עם אותה תזונה מגיבים אחרת להשמנה. את זה רובנו מכירות מחברות שאוכלות בדיוק את אותו אוכל כמונו אבל משמינות יותר, או פחות, ובכל מקרה כל אחת שונה.

כמו כן, הפרה באיזון של החיידקים גורמת לכאבי בטן. כשנשים סובלות פי 3 יותר מגברים ממעי רגיש (שם יפה למה שנקרא – מעי רגיז), הגזים קיימים במערכת העיכול בגלל בליעת אויר, והגזים נוצרים ע"י תהליכי העיכול וחיידקים,

שרון הסבירה בצורה מפורטת ומגובה במחקרים את החשיבות של לקיחת מקרובים חיוביים, וזאת באמצעות לקיחת פרוביוטיקה בחיים בכלל וכשלוקחים אנטביוטיקה בפרט.

אחרי הפסקת קפה והתרעננות התכנסו לשוחח על אינטימיות בגיל המעבר, יחד עם אילונה מירקין, פסיכותרפיסטית, אישה יפה. אילונה הסבירה את השינויים הפזיולוגיים שכל אישה עוברת, אבל החשיבות היותר גדולה היא הרגשת הנסיון הנצבר, הבטחון בעצמה, בזוגיות שלה, ובשימור הנשיות שלה. היא אמרה שחשוב לפתח אינטימיות גם לאור השינויים הפזיולוגיים או הירידה בחשק המיני שמגיע בעקבות הירידה ברמת האסטרוגן.

זהו מעגל – כשאי נוחות, רוגזנות ועצבנות כלפי עצמנו וכלפי האהובים שמסביבנו, יוצר קונפליקטים, אנו מרגישות שהנשיות שלנו נפגעת, מה שמוריד את הבטחון שלנו בעצמנו, ואז אנו יכולות להכנס שוב למעגל העצבנות. לכן – כל מגע יש לו חשיבות ויש לו משמעות, מגע בגוף, בלב, וכמובן מגע דרך הראש. והאנלוגיה לגברים ונשים – גברים יש להם כפתור אחד – ON ו –OFF , לנשים יש לוח הפעלה שלם של מתגים המפעילים רגשות, זכרונות, ריחות ועוד ועוד.

ואז הגענו לפעילות גופנית (J), פעילות שמשלבת גוף עם הנאה כמו: ריקוד, עיסוי, ספורט,

מבחינתי החשיבות של מפגש זה, היתה בחשיפה שלי לנושאים שלא הייתי מודעת אליהם בכלל, וכעת הם יישבו לי במקום כלשהו כדי שאוכל להתכונן, לתכנן, ולקנות כבר נעלי התעמלות!

אלטמן 2- א

תודה לגלית סבאג הצלמת

 #אלטמן #saloonaschool   #עוברות_את_זה_יחד

רינה שרון - אמא צבאית
אמא ל- 2 חיילים קרביים, השלישי בדרך,ו-2 נסיכות , עובדת במשרה מלאה ,פעילה חברתית למען חיילים, מתנדבת, כותבת, מאמנת.. יוצרת, אופטימית, אוהבת אנשים ורגעים.. וקמה כל יום באושר לאתגרים שהחיים מזמנים...