המטבח יוצא לגינה

פעם היינו מארחים אם בחצר הבית או במרפסת רחבת הידיים, והיה זה תמיד ארוח לא קל, כי המטבח הרי נמצא בתוך הבית. אבל כל ההתניידות של פנימה והחוצה, הפכה לאחרונה לזיכרון רחוק, הודות למגמה חדשה שהולכת ותופסת תאוצה בארץ ובעולם: מטבח חוץ.

פעם היינו מארחים אם בחצר הבית או במרפסת רחבת הידיים, והיה זה תמיד ארוח לא קל, כי המטבח הרי נמצא בתוך הבית, וזה דורש לנייד את האוכל וציוד הבישול החוצה הלוך ושוב, לפעמים יותר מפעם אחת.

כל ההתניידות של פנימה והחוצה, הפכה לאחרונה לזיכרון רחוק, הודות למגמה חדשה שהולכת ותופסת תאוצה בארץ ובעולם: מטבח חוץ מאובזר מא' ועד ת', שהופך לשטח אירוח חיצוני, שהינו מרכז של כל מפגש. הכנת הארוחה נעשית מול האורחים, שהיא בעצמה חויה מהנה, אבל עם נוחות מקסימלית.

מטבח 1

בתכנון ועיצוב מטבח חוץ אסור לשכוח, שיש להשתמש בחומרים עמידים במיוחד, העומדים בפגעי מזג האויר, ועדיין התחזוקה שלהם פשוטה.

מומלץ ביותר לרכוש מטבח חוץ מנירוסטה, שהינו אחד החומרים הפופולאריים ביותר למטבחי חוץ, שכן חומר עמיד, מאריך ימים, קל לתחזוקה, מלוטש ומסוגנן. מטבח חוץ מנירוסטה הינו למעשה ניצחי, ולכן מומלצת רכישה חד- פעמית של מטבח חוץ יוקרתי, יצירתי ובעיצוב ייחודי.

מטבח 5

מטבח החוץ של המותג OUTOPIA מבית KLEIN'S

חברת "תותחני אינווסטמנט" מייצגת בארץ את חברת BARAZZA האיטלקית, המשתמשת בנירוסטה איכותית, עם פתרונות עיצוביים בהתאמה אישית.

ל-BARAZZA היכולת ליצור "הלבשה" אינסופית בצורות שונות, בעוביים ובגימורים שונים, בכל משטח נירוסטה בהזמנה מיוחדת. פתרונות העיצוב באים גם לידי ביטוי בשילוב אביזרי הבישול והרחצה.

לצד הפתרונות הטכנולוגיים המתקדמים ביותר ליצירת כיריים, תנורים, כיורים וברזים, המיועדים למטבחי החוץ הבייתים, חברת "תותחני" מציעה 4 סוגי גימורים מפוארים לבחירה: סאטן, מט, וינטאג' ומראה.

מטבח 2

לפניכם חידושים מעניינים:

אגניות של BARAZZA – הפריטים שיעזרו לכם בצורה מיטבית להתארגן במטבח החוץ. סדרת האגניות מעוצבות, נגישות ומתופעלות בקלות ע"י המשתמש.

מיכל אשפה מובנה Ergo-Masterמיכל האשפה המובנה ה-Ergo-Master, משתלב עם משטח העבודה, כאשר הפריטים הבודדים שלו הנראים לעין, הם המכסה העגול עם הידית והטבעת, ושלושתם עשויים פלדת אל-חלד.

אין צורך לפתוח את הדלת או להתכופף, כיון שהשלכת האשפה מתבצעת בגובה משטח העבודה.

אומרת ליאת קובריגרו, מעצבת פנים: "האגניות מותקנות כחלק מעומק המשטח, בהן ניתן לשלב אביזרים למגוון השימושים: ליד הכיור (ייבוש כלים וסבוניות), ליד הכיריים (בקבוקים, מצרכים וכלים לערבוב), ובמשטח העבודה (מתקן לאחסון סכינים, מגשי חיתוך ממוגנטים, מצרכים ועוד), כך שהכל מסודר ונוח לשימוש".

הברזים של MGS MILANO המשווקים ע"י חברת "תותחני אינווסטמנט" עשויים נירוסטה מלאה AISI 316, בגימורים שונים של PVD, והינם מהברזים הבודדים המאושרים ע"י קרן הסניטציה הארצית (NSF)בארה"ב, הגוף העולמי המוביל לבטיחות וגהות.

בניגוד לחומרים אחרים כגון פליז, המצריכים שטיפה על בסיס מים לעמידה בהצלחה במבחני ה-NSF, הרכב הנירוסטה טהור לחלוטין, ומבטיח שעופרת או חלקיקים רעילים אחרים לא יחדרו למי השתייה.

מגוון ברזי המטבח והאמבטיה המינימליסטיים, ראשי המקלחת, ברזי מילוי האמבטיה והאביזרים של MGS, מעוצבים תוך שימת דגש מירבי על פרטים, ומשלבים את הנירוסטה האיכותית ביותר בעולם.

מטבח 3

טיפים לשלבי התכנון הנכונים למטבח חוץ:

•        אקלים וסביבה – התאמת מטבח החוץ לסביבה, ועדיף במקום מוצל ומוגן מפני הרוח.

•        פריסה – מטבח חוץ יחולק למספר אזורים: אזור קר – מקרר, מקפיא. אזור חם – כיריים, גריל, תנורים ואזור עבודה. שטחים יבשים – כוללים שטחים ייעודיים להכנת מזון ואיחסון. אזורים רטובים – כיור ומשטח עבודה מסביב. צריך לתכנן כיצד האזורים השונים יעבדו יחד, במראה ייחודי אלגנטי ופונקציונאלי.

•        מכשירים – יש להתאים את המכשירים השונים לתכנית העיצוב ולמשטח, ולשים לב לאינטראקציה ביניהם. אנחנו ממליצים על משולש עובד: כיור, כירים ומקרר היוצרים משולש אידיאלי.

•        תאורה – באופן כללי אזורים המשמשים להכנת ארוחות, בישול, ונקיון צריכים להיות מוארים היטב. לכן מומלץ על תאורה שתשתלב עם עיצוב המטבח.

•        תחזוקה – מטבח החוץ חשוף לפגעי מזג האויר, לכן חובה להשתמש בחומרים עמידים שאינם דורשים תחזוקה מיוחדת, ועמידים לפגעי מזג האויר.

•        שבילי גישה – מומלץ ליצור שביל להגיע בקלות למטבח החוץ.

מחקר, תכנון, יצירתיות וידע הינם מושגים בסיסיים בעיצוב של מטבח חוץ, ויש לציין כי מדובר בעיצוב שונה מזה של מטבח פנימי, בשל פרטים טכניים ואסתטיים שונים.

לפרטים: "בית תותחני", אליהו איתן 24 ראשון לציון

9513378 – 03 (בתאום מראש)

מטבח 4

החיים על פי בלה
יועצת תקשורת, עיתונאית בנשמה, מחוברת בטבור לסצנה התל-אביבית, אוהבת את החיים הטובים, ומזמינה אתכם ליהנות יחד איתי.