המדריך לבחירת קרמיקה לאמבטיה

משפצים את חדר האמבטיה? זה הזמן לבחור עבורו קרמיקה

אחד השלבים המרכזיים בשיפוץ של חדר האמבטיה בבית הנו בחירה של אריחי קרמיקה לאמבטיה. בזכות המגוון הרחב של הצבעים והצורות, בחירה של אריחי קרמיקה הנה הרבה מעבר לעניין פונקציונלי – מדובר בחגיגה עיצובית של ממש. כדי להתרשם מן ההיצע הרחב מומלץ לקפוץ לאחת מחנויות הקרמיקה הקרובות לביתכם ולבקש לעיין בקטלוג או בדוגמאות שלהם. כך תוכלו גם להתרשם מהמרקמים השונים של האריחים ולא רק מהמראה הויזואלי שלהם. כמובן שחשוב להגדיר מראש מהו התקציב שאתם מסוגלים ומעוניינים להקצות לטובת מטרה זו, ולשאוף שלא לחרוג ממנו בעת בחירת אריחי הקרמיקה המועדפים עליכם.

טיפים שיסייעו לכם בבחירת קרמיקה לחדר האמבטיה

  • יש להבדיל בין אריחי רצפה וקירות – בכל הנוגע לקרמיקה לחדר האמבטיה, חשוב להבדיל בין אריחי קרמיקה המיועדים לרצפת החדר ובין כאלה המיועדים לחיפוי הקירות. אריחי קרמיקה לאמבטיה המיועדים לקירות מגיעים לרוב במגוון צורות וגדלים, בעוד שאריחי הרצפה מגיעים בדגמים מרובעים.

 

  • עמידה בתקני הבטיחות הנדרשים – במידה ואתם מעוניינים לבחור אריחי קרמיקה לרצפה, חשוב להקפיד לרכוש רק כאלה אשר עומדים בתקני הבטיחות הנדרשים. אריחים לרצפה צריכים להיות עמידים בפני החלקה ולכן לרוב הנם בעלי מרקם מחוספס.

 

  • התאמת הקרמיקה לקו העיצובי – בחירת האריחים צריכה להתבצע בהתאם לקו העיצובי המאפיין את חדר האמבטיה כולו. תוכלו למצוא כיום בשוק מגוון רחב ביותר של אריחי קרמיקה לאמבטיה, בצבעים, הדפסים ומרקמים שונים. זה הזמן לתת לדמיון להשתולל ולבחור את העיצוב המושלם עבורכם. עם זאת, במידה ומדובר בחדר אמבטיה המיועד לשימוש כל בני המשפחה, עדיף לבחור בקו עיצובי שקט שיהיה מקובל על כל בני הבית.

הקפידו על תחזוקה שוטפת ונבונה של האריחים

כדי לא לתת להשקעה הכספית בקרמיקה שרכשתם לרדת לטמיון, מומלץ להשקיע בתחזוקה שוטפת ונבונה של האריחים. כדאי לברר מהם חומרי הניקוי המתאימים לסוג הקרמיקה שבחרתם, ולהקפיד לא לעשות שימוש בחומרי ניקיון מאולתרים או לא מתאימים. שמירה על צחצוח האריחים תקנה לחדר האמבטיה מראה מוקפד ואלגנטי, כזה אשר מזמין את כל יושבי ואורחי הבית לעשות בו שימוש יומיומי ומרענן.