המגבלות על אורך הוידאו במצלמת פנסוניק

בחורה עם מחשב נייד

האם יש מגבלה על אורך הוידאו במצלמת פנסוניק?

מגבלה על אורך הוידאו היא פונקציה של גודל כרטיס הזיכרון או הכונן הפנימי. בהרבה דגמים של מצלמת וידאו פנסוניק יש כונן פנימי שעשוי לחסוך את הצורך בכרטיס זיכרון, למעט מצבים שבהם מתכננים לצלם סרטוני וידאו ארוכים במיוחד. לשם השוואה, עד לפני מספר שנים נהוג היה להשתמש בקלטות בלבד אך רוב הצלמים מעדיפים כיום את כרטיסי הזיכרון ואת הכונן הפנימי.

מצלמת וידאו פנסוניק

מה משפיע על מספר שעות הצילום?

מצלמת וידאו פנסוניק מקצועית מגיעה בדרך כלל עם חיווי על הזמן שנותר לצילום. מבחינת הצלם, חשוב לקחת בחשבון את הפרמטרים שמשפיעים על מספר שעות הצילום:

א. גודל כרטיס הזיכרון או הכונן הפנימי – אפשר מלכתחילה לקנות דגם של מצלמת וידאו עם כונן פנימי גדול, או לרכוש בנפרד כרטיס זיכרון. גודל כרטיס הזיכרון משפיע באופן ישיר על מספר שעות הצילום.

ב. איכות הצילום – גם לאיכות הצילום יש השפעה על מספר שעות הצילום וזאת ללא קשר לגודל כרטיס הזיכרון או הכונן הפנימי. הסיבה לכך היא שככל שאיכות הצילום גבוהה יותר, כך נשמר יותר מקום במגה בייט על גבי הכונן או כרטיס הזיכרון.

ג. סוללה וחשמל – לא רבים לוקחים בחשבון את ההשפעה של מתח הסוללה על מספר שעות הצילום. אמנם לא מדובר בפקטור שמשפיע ישירות על מספר שעות הצילום הפוטנציאלי, אך כמובן שלא ניתן לצלם עם סוללה מרוקנת.

ד. דגם המצלמה – ההבדלים בין דגמי מצלמות גדולים מכפי שנהוג לחשוב. יש להתייחס לכך כאשר בוחרים מצלמה ולהתייעץ עם אנשי מקצוע שונים.

האם יש צורך בזיכרון חיצוני?

השאלה המתבקשת בהקשר של מצלמת וידאו פנסוניק או כל מצלמה אחרת היא האם בכלל שווה לקנות כרטיס זיכרון חיצוני. קשה לענות על כך בצורה חד משמעית, כי לכל צלם יש דרישות מעט שונות. מי שלא רוצה להגביל את עצמו במספר שעות הצילום יעדיף לשאת בהוצאות ולרכוש את כרטיס הזיכרון. לעומת זאת, מי שמעדיף לחסוך בעת רכישת המצלמה יכול לוותר או לחילופין לבחור דגם עם זיכרון פנימי גדול.