המאבק המתמשך בעקבות וירוס הקורונאב

בחורה עם מחשב נייד

לא משנה אם אתה מנוי למערכת אמונה או אמונה ספציפית, הביטוי "מעשה האל" הוא כזה שרוב האנשים מבינים שהוא אירוע או אירוע שהוא בשליטתם של בני אדם. דוגמאות אופייניות כוללות בדרך כלל אסונות טבע כמו שיטפונות, הוריקנים ורעידות אדמה. עם זאת, כפי שראינו מכל שכבות החברה, מגיפת המידה שאנו חווים כרגע לא התבוננה ב"סמכויות שיהיו "שתפקידן להרהר בדברים כאלה שלא לדבר על עורכי הדין שמרכיבים חוזים והסכמים קיבוציים. לבעלי עניין שונים בענף הספורט.

כוח עליון, הידוע על ידי עורכי דין ואינם עורכי דין כאחד, סעיף "מעשה האל" הוא מונח צרפתי המתרגם תרתי משמע ל"כוח עליון ". תאמינו או לא, סעיפי כוח עליון הם סטנדרטיים למדי בחוזים משפטיים רבים בענפים (לא רק בספורט), אלא אם כן אתם בענף שנוטה להפרעה בגלל אסונות טבע או “מעשי אל” אחרים, זה בדרך כלל מקבל נזרק לדלי של מונחי "צלחת דוד" סטנדרטית שלא באמת מקבלים בדיקה רבה במהלך ניהול משא ומתן על הסכם או עסקה. ככלל, כל סוג של משא ומתן על חוזים הוא תרגיל לחיזוי העתיד, אך מעט מאוד עורכי דין או מנסחים היו בעלי חזון מראש לחזות דבר כזה.

כאשר עולם הספורט נפסק בצרחות לפני כמעט שבועיים, תשומת הלב בהקשר לכניסת כוח עליון הייתה ממוקדת בכיכר הליגות שהפסיקו את עונותיהן בהתאמה, ה- NHL וה- NBA. בשתי הליגות יש שפת כוח עליון בהסכמי המיקוח הקיבוציים שלהן, אשר יאפשרו לבעלים לעכב אחוז מתשלומי המשכורת של השחקן עם התרחשות "אירוע כוח עליון". שפת ה- CBA של ה- NHL הייתה מאפשרת לבעלים לנהל משא ומתן חוזר ומשכורת מופחתת לשחקנים, אך ה- NHL כבר הבטיחה לשחקנים שהם יקבלו את המשכורת הסופית שנותרה במלואה.

ב- NBA לעומת זאת יש סעיף כוח עליון ב- CBA שלהם המתייחס במפורש ל"מגפות "כאירוע כוח עליון ויש לו אפילו שפה רחבה יותר שעלולה להגדיר את מגיפת Coronavirus כאירוע כוח עליון גם אם לא הייתה התייחסות מפורשת ל מגיפות. על פי ה- CBA, ל- NBA היכולת להפחית את כמות הכסף לשחקנים ב -1 / 92.6, וזה מסתכם במעט יותר מאחוז אחד. היבט נוסף שהתעלם ממנו בהוראות (N) של כוח עליון של ה- NBA הוא בכך שהיא מאפשרת גם ל- NBA לבטל את ה- CBA עם התרחשות אירוע כוח עליון. כמובן, אין זה הגיוני לשבש תקופה של שגשוג ושלום עבודה פשוט מכיוון שדחיפה מעורפלת ב- CBA מאפשרת להם, אך זה עשוי להסתכל על ידי ה- NBPA אם וכאשר יתחילו החיים והספורט לחדש שוב.

הסיבה לכך שסעיף הכוח המעורר של ה- NBA מושך תשומת לב כה משמעותית היא מכיוון שהליגה התחייבה רק בפומבי לשלם משכורות שחקנים במלואן עד ה -1 באפריל ומכיוון ששחקנים מסוימים בוחרים לקבל תשלום במהלך השנה הקלנדרית המתחילה ב- 15 בנובמבר, שם זה הרבה כסף שעשוי להילחם עליו על השולחן. בהנחה שנייה כי הרוב המכריע של הליגה בוחר לשלם את שכרם מעל 12 תשלומים במהלך העונה, 90% ממשכורתם ישולמו עד ה -1 באפריל. 10% הנותרים יהיו בערך 318,798 $, 784, מתוכם הליגה יכולה אז לעכב כ -3.3 מיליון דולר, שאם תחלק ב -30 קבוצות יסתכם בכ- 110,000 $ שנחסכו לקבוצה. למרות שיהיה חסכון בעלויות, אני משער ש"מיץ "הפתגם לא יהיה שווה לסחוט אותו בכדי לחסוך כמה סכומים לפרוטות.

GALLAKJOLER