לגלות תוך דקות את כל מה שקורה בגוף

בעקבות מאורעות השבוע האחרון, כשחיידק מרושע התעלל בבטני ונפשי ביקשה לעלות השמיימה, הבנתי שהייתי צריכה להקשיב לעצות מומחה הרפואה המשלימה. על חוכמת רפואת התדרים, מכשיר פלא שסורק את כל מערכות הגוף ומאבחן כמעט כל בעיה פיזית או נפשית וגם על מיזם האבחון והטיפולים המוזלים שהחל במכללת תלתן

פלאי התדר. ד"ר אבינועם פורת עם המכשיר (צילום: תילתן)
פלאי התדר. ד"ר אבינועם פורת עם המכשיר (צילום: תילתן)

 

זה התחיל ביום שבת כשהכרזתי על פתיחה בתכנית אכילה שונה מהרגיל. אגלה בכנות ובחשש כי מדובר בסוג של  דיאטה עם הרבה חלבונים ומעט פחמימות בתקווה שאחזיק בה מעמד יותר משבוע וחצי. נתמקד בה אולי אחרי שאוריד את ה-4 ק"ג השוררים.

כמצוות התפריט הקפדני, מיליתי את המקרר שלי, שרגיל להיות מקרר רווקים סטנדרטי עם הרבה משטח פנוי – בשלל מוצרי חלב שונים ודלי שומן : יוגורטים מלאים בחיידקים , שקי חלב, גבינה לבנה שבימים כתיקונים אני לא מעיפה מבט לכיוונה בסופר, קוטג' דל שומן ודל בטעם ומעדני שוקו 0 אחוז. נחושה ומלאת מוטיבציה הדחקתי לחלק אפור במוחי את קיומם של הלחמים, פסטות ושוקולד פרה והסתערתי על כוח החלבון. זה לא החליק טוב בגרון.

 

עם או בלי קשר, אבל יש לי תחושהשבהחלט הסיבה נעוצה ביותר מידי לקטוז ולא בחיידקים שמסתובבים בחוץ, חטפתי חיידק רשע בקיבה, שגרם ליום הראשון לקיומו להיות גהנום עלי אדמות. אתם מכירים את החבילה: ביקורים רבים מאוד בשירותים, חוסר יכולת לעמוד על הרגליים ורצון לעלות לשמיים. למזלי זה עבר תוך יומיים אבל המסקנה ברורה: אני ומוצרי חלב לא נועדנו לחיות יחדיו באותו בית, בדיוק כמו שהמליץ לי ד"ר אבינועם פורת, מבעלי מכללת תלתן בחיפה  והאיש שהביא לכאן את מכשיר הגלובל דיאגנוסטיק. ראיינתי את פורת לפני כחודש לערך והוא גם ערך לי בדיקה מקיפה. המכשיר מוצמד לאזור כף הרגל וסורק בתוך דקות  555 איברים אנטומיים בגוף האדם, כולל כלי דם ושרירים,  ו-13 מערכות ומציג תוצאות אבחון מיידיות על גבי מסך מחשב. הוא מאפשר אבחון מהיר של מצב מערכת החיסון, הימצאות רעלים בגוף, זיהוי דלקות באיברים , רמת הרדיקלים החופשיים בגוף, ואת מצבו הרגשי של המטופל.

פלאי התדר. ד"ר אבינועם פורת עם המכשיר (צילום: תילתן)
פלאי התדר. ד"ר אבינועם פורת עם המכשיר (צילום: תילתן)

אז ראינו שיש לי רגישות למוצרי חלב – אני שותה קפה היטב אבל מוצרי חלב עלולים לגרום לי לאלרגיה ולחוסר רגישות בבטן. רגישויות למרכיבי מזון אחרים נפסלו לשמחתי. הומלץ עבורי על ויטמינים ופרחי בך מסוגים מסוימים, נראה כי בלוטת התריס מאוזנת, תודה לאל והיו המלצות נוספות, אבל מספיק לדבר עלי. יש דברים שחשוב להעביר גם לכם: החל מחודשי הקיץ, המכללה פתחה בתכנית של מתן טיפולים טיפולים אלטרנטיביים בעלות מוזלת. במחיר של 160 שקלים בלבד, המטופל עובר תשאול, אבחון במכשיר הגלובל דיאגנוסטיק, כזה שבשוק החופשי עולה בסביבות ה-400 שקלים רק לאבחון, וזוכה גם ל-4 טיפולים ממגוון ההיצע כמו רפלקסולוגיה, דיקור סיני, תזונה, עיסויים שונים ועוד .

 

" זה win-win situation", מצהיר ד"ר פורת הנטורופת, " מצד אחד אנשים שאין להם אפשרות לשלם לטיפולים במחיר רגיל ויקר מקבלים כאן טיפול מוזל ומצד השני הם מטופלים על ידי סטודנטים שיכולים לתרגל את הידע הרבה שהם צוברים בשנים של לימוד,  בפיקוח והשגחה של אנשי המכללה המנוסים. ואם חשקתם בלימודים של תחום ממלא תוכן ומשמעותי לעולם (אני יודעת שאני חושקת, אבל אין לי את היכולת והזמן לזה כעת או שנוח לי לתרץ כמובן) במכללה תוכלו ללמוד פסיכותרפיה הוליסטית, עיסוי רפואי, רפלקסולוגיה, דיקור סיני , ארומתרפיה ועוד כלים ומסלולים שבעיני צריכים להילמד בכל מוסד אקדמאי. אני מצטערת, אבל לרפא אנשים ואת העולם – או לפחות לגרום לו להרגיש טוב יותר ורגוע – זה יותר חשוב בעיני מלימודי מזרח אסיה.

 

– האם המכשיר מגלה הכל? "המכשיר לא מגלה גידולים סרטנים אבל נותן מידע האם מתקיימים תהליכים שמאפשרים התפתחות של גידולים סרטנים בגוף. למשל בעיות במערכת העיכול, בין אם זה דלקות, גזים כאבי בטן, צרבות, חיידק הליקובקטר או תת חומציות בקיבה, טפילים במעיים ועוד. למשל במצב של כאבים בברכיים אפשר לבדוק אם זו בעיה דלקתית מבנית בזרימת הדם לברך או גירוי עצבי ולפי האבחון להתאים את הטיפול. "אפשר לבדוק כמובן גם למה אדם עייף לכאורה בלי סיבה או שלא יורד במשקל למרות דיאטה קפדנית, אם יש מזונות שלא מתאימים לו או חסרים תזונתיים בגוף".

 

– גם ב-2016, יש כאלה שמפקפקים בכוחה ואמינותה של הרפואה האלטרנטיבית "בהשוואה לרפואה הקונבנציונלית, היתרון שלנו הוא שאנחנו מטפלים בסיבות לסימפטומים והרפואה הקונבצינולית מטפלת בסימפטומים עצמם . אני לא מדבר על אירועים כמו ניתוחים או חבלות זה ברור, אבל בתחום של מחלה, דלקת או בעיה הורמונלית שיש לאדם, כאלה שהדברים לא ברורים וצריך ממש להבין למה הם מתרחשים בגוף. כשאתה הולך לרופא כי כואב לך הראש הוא נותן כדור להקלת הכאב, אבל יש אלף סיבות לכאב ראש. "הרעיון של רפואה משלימה הוא להבין למה הכאב התחיל, האם בגלל הפרעה בזרימת דם, רעלים שנכנסו למוח, חוסר איזון הורמונלי ופה הרפואה המשלימה מסתכלת על הגוף – נפש, למה זה כואב, האם זה קשור למשל למתח כי אם מטפלים בסיבה הסימפטום נעלם ואז מתחולל תהליך ריפוי".

 

באמצעות המכשיר ובשילוב עם טכניקה לשימוש בתמציות פרחי באך, שפיתח ד"ר פורת, אפשר גם לאבחן את מצבו הרגשי של המטופל, להבין אילו רגשות שליליים משפיעים על תחושותיו, האם למשל יש בו ביקורת שלילית על עצמו או על הסביבה (רלוונטי אני מניחה ל-90 אחוז מאתנו), פחדים או בעיות בזוגיות , קושי בלקבל או לתת אהבה או שאנחנו סתם תקועים יותר מידי בחוויות העבר. בהמשך לאבחון ולהבנה אפשר גם לכוון את המטופל לטיפול המתאים.