הלוחש לנחש

בחורה עם מחשב נייד

הלוחש לנחש

באזורי המגורים העירוניים נדיר לראות נחשים. אולם ישובים שונים ומושבים חשופים יותר לתופעה. לא פעם, בניגוד לסטטיסטיקות שומעים על מקרים מפתיעים של נחש בגן הציבורי בעיר, או נחש בבניין מגורים.

נחשים אלו הגיעו משטחים פתוחים או משטחים בניה, בורות פתוחים וביובים שלא בוצעה בהם הדברת ביוב. בין אם אתם גרים באזור חשוף לנחשים ובין אם בעיר, ריכזנו עבורכם בקצרה את המידע הנחוץ על לכידת נחשים . ספוילר: לכו עם תחושת הבטן- תברחו ותקראו למישהו אחר לטפל בבעיה.

לכידת נחשים

במידה ונתקלתם בנחש או שראיתם נחש חומק בין השיחים, זה לא הזמן לשחק אותה גיבורים. אינכם יודעים אם הנחש ארסי או לא , וכן אינכם בטוחים אם תצליחו ללכוד אותו בלי שהוא יברח למקום אחר ויפחיד אנשים רבים, עד שילכד.

כאשר אתם נמצאים במצב בו אתם חושבים כי ראיתם נחש או שאכן נתקלתם בנחש:

שמעו לקול הקדום שלכם שאומר לכם לברוח מהמקום. התרחקו והיו אחראים להרחיק את מי שבאזור וכן למנוע מאנשים להיכנס לאזור. במקביל הרימו טלפון ללוכד נחשים מקצועי.

הדברה של נחשים נעשית על ידי לכידת הנחש . לוכד מקצועי ומנוסה מגיע למקום וביחד עם הציוד המתאים לוכד את הנחש. זו הדרך היחידה להדביר את הנחשים בלי להורגם בלי צורך. הנחש שנתפס ישוחרר במקום מתאים הרחק ממגורי אדם לאחר מכן.

ומה ניתן לעשות כדי למנוע מראש מפגש עם נחש?

בהנחה שהנחש הבא שתפגשו לא הולך להציע לכם תפוח כמו בסיפור של חוה, תשמחו לגלות כי יש דרכים להימנע ממפגש עם נחשים:

  • לנקוט בזהירות- נחשים אוהבים בורות פתוחים ולהתחבא מאחורי סלעים. לכן ניתן למצוא נחשים באזורי בניה שונים, בבורות שנפתחו לצורך תיקון תשתיות וכדו'.
  • הימנעו משיטוט קרוב לאתרי בניה ושיפוצים.
  • אל תרימו סלעים – ובמידת הצורך הרימו לאט ובזהירות שמא יש נחש מסתתר מתחת לסלע.
  • אטמו היטב פתחי ביוב, נחשים חיים בביוב ובקלות יכולים להגיח משם החוצה.
  • בצעו הדברת ביוב- הדברה לביוב הכרחית ביותר, שכן לא רק נחשים חיים ביוב אלא גם מזיקים רבים אחרים. ניתן להימנע מראש מהמזיקים על ידי פעולה פשוטה- ביצוע הדברת ביוב.