הלוואות בערבות מדינה לפתיחת עסק

בחורה עם מחשב נייד

 פתיחת עסק היא לא דבר שמה בכך , ואכן בכל יום נפתחים עסקים חדשים , וכמו שנפתחים עסקים כל יום, גם נסגרים עסקים כל יום, לפתוח עסק זה הכי קל, כל עוד יש לך את המימון הנדרש, לתחזק את העסק ולגרום לו להיות ריווחי, זה כבר סיפור אחר, כאן מדובר באתגר של ממש, אתגר תלוי מתחרים, תלוי תחום עיסטוק ותלוי בך, בעיקר בך, זה שהקים את העסק.

שם המשחק הוא נזילות, ואם חשבתם שאני מדבר על צינון אז אתם לא בכיוון, אני מדברת על נזילות בכסף, נזילות כזפית יכולה להיות מאוד קריטית לאורך חייו של העסק בתקופה הראשונה שלו. ואם אין נזילות, אז אין חמצן, ואם אין חמצן, אז אפשר להגיע מהר מאוד למצב של מינוס, וממצב של מינוס אפשר להגיע מהר מאוד למקומות שאנחנו כבעלי עסקים חדשים לא רוצים להגיע אליו.

לפעמים כרשא אנחנו מקימים עסק, תמיד רצוי לנצל הטבות עסקיות מהמדינה שמגיעות לנו, אחת ההטבות הנפוצה ביותר אך לא הידועה ביותר הינה שירותי הלוואות בערבות מדינה, שירות זה מוצע על ידי המדינה בעיקר לעסקים בהקמה או עסקים שרוצים לגדול ולהתפתח. גם כאן במצב של לקיחת הלוואה בערבות מדינה, צריך הון התחלתי, ממש כמו משכנתא, אך בתנאים טובים יותר, וסכומים קטנים יותר.

על מנת לקחת הלוואה מהמדינה, יש לעמוד במספר קריטריונים בסיסיים, שאם לא עומדים בהם, אין מבקש ההלוואה זכאי לקבל דבר וחצי דבר. קריטריונים יכולים להיות לדוגמא מספר עובדים, וותק העסק, תכנית עסקית כסף נזיל ועוד.

רבים האנשים אשר לא עומדים בסטנדרטים להלוואה מהמדינה, לוקחים הלוואות מעגל קרוב, הלוואות מעגל קרוב הינם הלוואות שלוקחים בדרך כלל מהמעגל החברתי הראשון , שהוא כאמור משפחה קרובה, חברים וכו', ההלוואה הזו הינה ההלוואה הכי טובה שיכולה להיות כי לרוב מעגל קרוב לא לקוח ממך ריבית, עמלות וכו' כמו שהבנק לוקח, החיסרון בהלוואת מעגל חברתי, הינו שהלוואה מסוג זה צריך לכסות ואת המעגל הקרוב לא מעניין שפשטת רגל, הם רוצים את הכסף שלהם חזרה ומהר.

לסיכום מתוך כל סוגי ההלוואות הקיימים, ההמלצה היא כמובן לקחת הלוואה בערבות המדינה, הלוואה שהיא בטוחה, בחסות המדינה והלוואת סכום כסף נכבד שבהחלט יכול לעזור לעסק בתחילת דרכו. על מנת לקחת הלוואה בערבות המדינה, יש להיעזר בשירותים חיצוניים , מכיוון שההליך הינו מסורבל ומספיקה טעות אחת קטנה ואפשר להפסיד את הזכות לקבל את הלוואה.

עסקים למכירה