הלוואה לכל מטרה

בחורה עם מחשב נייד

הלוואה לכל מטרה היא הלוואה אשר יכולה להינתן על ידי הגוף המלווה לצורך סיבות שונות. סכום ההלוואה במקרה זה הוא אישי מאד ועם זאת לרוב לא יהיה גדול במיוחד כמו בעת רכישת רכב או בנייה. הלוואה מסוג זה אינה נדירה הן בשל הצרכים האישיים שעולים ביום יום והן בשל הקושי לחסוך כסף לעת הצורך.

סיבות לבקשת הלוואה

ישנן שפע של סיבות שיכולות להוביל לווים לבקש הלוואה ובניהן:

  • סגירת מינוס – משפחות רבות מוצאות עצמן ב"מינוס". כלומר, הן חורגות מקבלות מהגוף בו מתנהל החשבון שלהן אפשרות להיות בחריגה. הבעיה שחריגה זו לא תמיד מספיקה ובבחינה שלה יתגלה שהיא גם יקרה כיוון שיש עליה ריבית. לכן, סגירת מינוס היא אחת הסיבות לבקשת הלוואה.
  • חופשה – נכון להגיד כי משפחות רבות מתכננות מבעוד מועד את החופשה שלהן, אך לא פעם הן יכולות לגלות כי חסר להן כסף כדי לצאת לחופשה שהן רצו. כמו כן, ישנם גם מצבים בהם תחושת הצורך בחופשה גדולה ולכן מתקבלת החלטה לצאת בספונטניות, מה שיכול להוביל לבקשת הלוואה.
  • שיפוץ קטן – ישנם לא מעט מצבים בבית שיכולים להוביל לשיפוצים לא גדולים. מקרים שכאלו יכולים להתחיל בנזילות שמובילות לשיפוץ חדר אמבטיה, הם יכולים להיות בשל צורך לשנות את המרחב ועוד. בכל המקרים הללו יכול להיות הצורך לנטילת הלוואה וחשוב מאד לעמוד היטב על הסכום המבוקש ולבחון כראוי את התנאים.
  • לימודים – אמנם אפשר למצוא הלוואות המיועדות ללימודים, אך אלה לא תמיד יינתנו לצורך לימודי תעודה או השלמות לימודים. במקרים של יציאה לקורסים ולימודים קצרי טווח כדאי למצוא הלוואה משתלמת.

מיהם הגורמים הרשאים לתת הלוואה לכל מטרה

אף על פי שהבנקים וחברות האשראי מחזיקים ברוב הכסף הניתן בהלוואות, אין זו סיבה לקבל כל הצעה מהם. היום ישנן חברות הרשאיות לתת הלוואות ואלו יכולות להציע תנאים טובים עבור הלוואה לכל מטרה. החברות השונות מתחרות בגופים הגדולים ויכולות להציע ריביות אטרקטיביות ותנאים המתאימים באופן אישי ללווה.

קריטריונים שיש לבחון לפני לקיחת ההלוואה

כפי שנכתב, כל אחד מוזמן לבחון את הגורמים השונים לצורך נטילת הלוואה. הקריטריונים שיש לבחון הם גובה ההלוואה הניתנת, הריביות המוצעות ותקופת ההחזר. כל אחד משלושת המרכיבים הללו חשוב מאד ללווה.

גובה ההלוואה – כדאי לדעת מראש כמה כסף אתם באמת צריכים וזאת כדי לא להגיע למצב בו אתם לוקחים הלוואה ועליה הלוואה נוספת. אמנם ישנם גופים שנותנים הלוואות עד סכום מסוים או ממליצות על הלוואות גבוהות במיוחד, אך מה שחשוב לבחון הוא כמה כסף צריך הלווה.

ריבית מוצעת – ריבית ואופן המסלול הם הגורמים המשפיעים על כמה תעלה ההלוואה בסופו של דבר. כאן יש לבחון עם כמה גורמים איזו הלוואה הם מציעים ואף לנהל משא ומתן כשהמטרה של נוטל ההלוואה היא לשלם כמה שפחות עבור הסכום שאותו נטל.

תקופת ההחזר – תקופת ההחזר יכולה להשפיע על היכולת שלכם להחזיר את ההלוואה ועליכם לבחון כמה כסף תשלמו מדי חודש.

קחו הלוואה לכל מטרה באתר www.blender.co.il