הלוהטת, חמצן והסכם ממון

הוא לא שיער שזה יקרה לו. הוא הרי בחור פיקח עם חוכמת רחוב שלפעמים שווה הרבה יותר מהשכלה פורמאלית שבסך הכל חלם להקים קן חם ואוהב

קרדיט ל - pixabay

הוא נולד למשפחה מרובת ילדים בתחילת שנות ה-70. הילד הצעיר מבין האחים. החיים בבית הוריו היו קשים מנשוא. שני ההורים עבדו בעבודות פשוטות, בית צפוף, אב שיכור ומתוסכל. הוא זוכר היטב את שקשוק אבזם החגורה שלאחריו היה אביו מצליף בו. כשבגר לא חגר חגורה במכנסיו לעולם. המגורים בשכונת מצוקה הובילו רבים מבני הנוער שגדלו בה לאלימות ולפשע. עליו, בן הזקונים עם העיניים הירוקות הבוהקות ביקשה אמו לגונן. הוא יעבור לפנימיה החליטה אמו. שם יקבל חינוך טוב, יתרחק מהפשע ולא יהיה שעיר לעזאזל של אביו.

לימים בגר, התגייס ליחידה מובחרת בצבא אך ויתר על יציאה לקצונה. הוא חלם לעשות כסף ולהקים משפחה. לפצות את עצמו על מה שלעולם לא היה לו.

את העסק שלו הקים בזיעה מרובה. עבד מבוקר עד ליל, ולצד זאת לא וויתר על קריאה והרחבת האופקים. את שיריהם של אלתרמן ואלכסנדר פן ציטט לאהובותיו ללא הרף. אך את האחת שתהא לו לאישה, התקשה למצוא.

הוא סרב בכל תוקף לשמוע על מוסד הנישואין.  חתונה ואירוע לא באו בחשבון בכלל. רב, טבעת, שבירת כוס ואירוע עם דודים ודודות שבקושי הכיר ואב מכה לצידו בחופה לא עשו לו את זה.

קרדיט ל-pixabay
קרדיט ל-pixaba

יום אחד, היא הגיעה. שקטה, בסוף שנות השלושים לחייה, לא יפה במיוחד ומשכילה מאוד.  גם היא לא חלמה על חתונה, שמלת כלה לבנה והינומה משתרכת לא דיברו אליה.

 היא תהיה אם ילדי כך החליט. נראתה לו תמימה וטובה. הוא לא התאהב בה עד כלות אך העריך אותה. הלילות שלהם לא היו רווי תשוקה ובכל זאת הביאו לעולם שני ילדים. היה ביניהם כבוד הדדי וצורך. צורך עז של שניהם במשפחה.

בפעם הראשונה בחייו הוא הרגיש שהוא יכול לסמוך על מישהו. לא עלה בדעתו לערוך הסכם ממון למרות שבגילו כבר צבר הון ואפילו רכש בית בלי משכנתא. הוא שיער, שגם אם יום אחד יפרקו את הקשר היא לעולם לא תיקח את מה שלא שייך לה.

וכך הם חיו בשקט ושלווה עשור שלם. אך למרות השקט והשלווה הרגיש שאיתה לא יזדקן. מיום ליום הרגיש שהוא דועך, ממורמר ועצבני. מדי פעם הרהר בינו לבין עצמו האם לפרק את הקשר, אך לא יכול היה לשאת את המחשבה שיאלץ להיפרד מילדיו ולו ללילה אחד.

לעיתים, בערבים, הרגיש צורך עז לברוח מפניה והיה יוצא לשוק לשתות כוסית עראק עם רן חברו הטוב ואיש סודו. ואז זה קרה לו. בשניה הראשונה שהיא נכנסה לבר הוא  הרגיש איך כל הגוף שלו מתעורר לחיים. במשך ימים שלמים דמותה רדפה אותו. היה מתעורר איתה בבוקר ונרדם איתה בלילות  ושירו של אייל גולן "ללכת או להישאר" הפך להמנון חייו. הוא חלם על לילות סוערים איתה, דמיין את עצמו מלטף את שיערה השחור החלק ברוך ומסניף את ריאותיו את ריח עורה החלק והמבריק.

קרדיט ל - pixabay
קרדיט ל – pixabay

עיניה הירוקות ירקו אש לעברו. היא רצתה אותו בדיוק כפי שהוא רצה אותה והסכימה לחכות לו עד שיעזוב את הבית. לוהטת שלי, חמצן שלי כינה אותה. בובי שלי השיבה לו עם המון אהבה.

כשהיו נפגשים, היתה משליכה את עצמה היישר אל זרועותיו החסונות. הוא היה אוסף אותה אליו ומנשק אותה בלהט. בלילות של ירח מלא היו מתקלחים ביחד, היה מסבן את גופה הלוהט, חופף ומסרק את שערה השחור והחלק וממלמל באוזנה "את החמצן שלי" "לוהטת שלי, אהובתי".

כשהבין שלא יוכל להמשיך לחיות ללא חמצן, כלומר בלעדיה, בלעדי הלוהטת שלו,  החליט לפרק את הקן המשפחתי וסבר שהיושרה שחשב שאם ילדיו ניחנה בה, תעמוד לצידו. הוא היה בטוח שבעצם נכרת ביניהם עוד מהרגע הראשון הסכם לפיו "מה ששלי שלי ומה ששלך שלך" והרי הסכם ממון לא היה אופציה בכלל כשהכיר אותה.

ערב אחד, גמלה בליבו החלטה. הוא יספר לה שהוא רוצה להיפרד. הוא הרדים את הילדים, חיכה שתצא מהמקלחת וסיפר לה. היא הציעה טיפול זוגי, ביקשה שישקול שוב וכשקלטה סוף סוף שהלב והראש שלו במקום אחר לגמרי, לא היססה והגישה תביעת רכוש, מזונות ומשמורת.

לבסוף, הוא נאלץ לחלוק עמה את מחצית רכושו בהליך משפטי עקוב מדם. והלוהטת? היא מזמן במקום אחר. התאהבה באחר ושכחה ממנו כאילו מעולם לא היה.

הוא ניסה לדבר על ליבה, כל כך רצה שתדע שהפסיד את חייו למען אהבתו אליה אך היא סרבה להקשיב. מדי פעם הוא נתקל בה. עדיין יפה, עדיין לוהטת. ליבו מחסיר פעימה, תחושה של החמצה אוחזת בגופו. אך את מה שהיה, לא ניתן להשיב.

הכותבת: עו"ד טלי נחמיה, מתמחה בדיני משפחה, הסכמי גירושין, הסכמי ממון, ירושות וצוואות.

קישור לאתר האינטרנט: www.nehemia-law.co.il 

קישור לדף העסקי בפייסבוק: טלי נחמיה – עורכת דין ומגשרת

תמונה מאלבום פרטי
תמונה מאלבום פרטי