הלב תמיד זוכר/ יאן-פיליפ סנדקר.

פרק שלישי בסדרה הבורמזית של סנדקר, חיכינו שנים והספר פשוט נפלא.

אני קצת כועסת על יאן-פיליפ סנדקר, אחרי שהביא לנו את אמנות ההקשבה לפעימות הלב ומיתרי הלב, שני החלקים הראשונים ב"סדרה הבורמזית" שלו, האחרון יצא לאור בעברית ב2013, הוא התחיל סדרה חדשה, הסדרה הסינית . מודה, שלא קראתי אותה. הרגשתי בסופו של "מיתרי הלב" משהו לא גמור, תחושה שאני פחות מכירה, כשיצאו ספרי הסדרה הסינית כעסתי עליו.  מה פתאום הוא מביא לי עכשיו דמויות חדשות, מדינה חדשה ותרבות שונה. אני עוד לא מוכנה להיפרד מאו-בה ומיוליה ולכן גם לא קראתי את הסדרה הסינית. אני מאמינה שיש זמן ומקום לכל ספר, וממש לא הייתי מוכנה להיפרד מהם עדין.  כשראיתי פרסום על כך שסנדקר מוציא ספר חדש, תחילה פסלתי אותו. אבל כשנכנסתי לתקציר שלו והבנתי כי הוא ספר שלישי בסדרה בורמזית היה לי ברור שאת הספר הזה אני קוראת.

כמו בשני הספרים האחרים בסדרה, גם הספר הזה היה מונח ליד המיטה שלי מעל שבוע לפני שפתחתי אותו. בספר הראשון "אמנות ההקשבה לפעימות הלב" ההמלצות היו כל כך רבות שחששתי להתחיל לקרוא בו, לא מעט פעמים כגודל הציפייה כך גודל האכזבה מספרים אך כאן ההמלצות היו מדויקות.  הפעם לקח לי שבוע כי ידעתי שברגע שאתחיל לא אוכל להניח אותו מהיד. חיכיתי לבוקר שידעתי שיש לפני כמה שעות פנויות ברצף, כדי שלא אצטרך להיפרד ממנו באמצע. הבוקר הזה הגיע לפני כמה ימים וכמו שציפיתי, מהרגע שפתחתי את הספר ולמרות ההפסקה הארוכה בין הספרים, הרגשתי שלא עבר אפילו שבוע.

יאן-פיליפ סנדקר הוא אמן המילים ואין שני לו לדעתי, הוא מצליח לתאר את הכפרים, האנשים המנהגים בצורה שגורמת לי להרגיש שאני שם ליד, יושבת בבית התה הקטן בכפר קאלאו ומתבוננת באו-בה,טר-טר, יוליה ובו-בו.  הדרך בה הוא מכניס אותנו לתוך מחשבותיו של הגיבורים שלו, במקרה הזה לראשו של בו-בו, שואבת אותי לתוך הסיפור וגורמת לי לצחוק, להתרגש, לכעוס, לבכות כאילו אני בו-בו בעצמי.

כל מה שנשאר עכשיו זה להיפרד מאו-בה ומבורמה וברגע שיהיה לי עוד בוקר פנוי אתחיל סוף סוף את הסדרה הסינית.

הספר זמין להשאלה בספרייה או להשאלה דיגיטליית דרך אפליקציית עברית וכמובן לרכישה בחנויות הספרים.

לקריאת התקציר ופרק ראשון באתר עברית לחצו על הקישור

halevtamidzocher_master

ספריית כבר תבור
בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.