הכל קורה בזמן הנכון וברגע הנכון

10 שנים לקח לי להבין מה העיסוק שיעשה אותי מאושרת

צילום : אביב קורט
צילום : אביב קורט

 

אחרי הטיול הגדול חזרתי לארץ והחלטתי שאני מתחילה לילמוד עיצוב פנים. מסלול של ארבע שנים, מאוד מהנה חוויתי ומאתגר. כאן נכנס איזה טוויסט בעלילה, באמצע שנת הלימודים ראשונה, בהגשות של סוף סימסטר, עבדתי בדירה השכורה בתל אביב בשעות הקטנות של הלילה על בניית מודל מקרטון ביצוע עם סכין יפני.להב הסכין לא היה חדה מספיק בשביל לחתוך בצורה מדוייקת לכן נאלצתי לישבור את להב הסכין לשלב הבא בסכין, איבטחתי את הלהב בפקק של הסכין והוא לא נישאר במקום המיועד לו ועף ישר לתוך עין ימין שלי. באותה שניה איבדתי את הראיה בעין ימין, מיד התקשרתי לחבר טוב שגר קרוב שיבוא לקחת אותי לאיכילוב. אחרי זמן קצר נכנסתי לניתוח ראשון ויום למחרת נכנסתי לניתוח שני . איבדתי את הראיה הפיזית התלת מימדית שלי. עברתי שנה שלמה של שיקום שהיתה מאוד מאתגרת אבל במקביל המשכתי בחיי, ללמוד לעבוד ובעיקר ללמוד מציאות חדשה. היום אני רואה קצת בעין ימין, תמיד אני מסבירה זה כמו לקחת מצלמה ולהוציא לה לגמרי את הפוקוס מהתמונה. בסוף הלימודים ובתחילת החיים האמיתיים הלכתי קצת לאיבוד. היה לי קשה להיות שכירה ולשבת מול מחשב יום שלם, לא להיות בקשר עם אנשים ועם השטח סוג של ביצועיסטית,  ומצד שני הייתי צעירה מידי בשביל לפתוח משרד עיצוב פנים עצמאי.

 

ארנק קוביה

 

התחלתי את מסע החיפוש עם מחשבה שאני לא מתאימה למקצוע ונמשיך ליזרום נראה לאן החיים יובילו.תחנות החיפוש היו מאוד מהנות אך מיציתי אותן אחרי כמה שנים והמשכתי הלאה . עברתי המון תחומים גם כשכירה וגם כעצמאית, הייתי 7 שנים קונדיטורית, תפרתי תיקים וארנקים לנשים, תפרתי שיכמיות לנשים וילדות, כתבתי 4 ספרי ילדים דיגיטלים על תזונה בריאה הם קיימים באמזון ,וכך עברו להן 10 שנים מהנות אך לא הרגשתי שזה זה.

אפיה 1

 

בזמן חופשת הלידה עם הבת השלישית שלי, חברים טובים אמרו לי בואי עצבי לנו את הבית מחדש וגם אנחנו רוצים להוסיף עוד קומה ויש לנו קבלן מצויין . ישר אמרתי תראו בואו נחשוב על זה, אני לא עסקתי בעיצוב פנים המון שנים אבל במחשבה שניה אפשר להיפגש ולראות על מה מדובר ונראה כבר במקום אם אני יכולה לעזור. זה היה  הרגע שהחזיר אותי הביתה, רק הפעם בזמן הנכון . הלב שוב נפתח והתרחב הפרפרים עפו להם בבטן משמחה מהתרגשות גם מהפחד וההרגשה שאני נמצאת במקום הנכון  היתה חזקה מאוד. הראש היצירתי מיד התחיל לעבוד, הצלחתי לראות בדמיון איך יראה הכל בתלת מימד עוד לפני שהתחלנו את העבודה בשטח, הבנתי שאני יכולה לדמיין את כל החלל בתלת מימד בצורתו החדשה בקנה מידה כולל חומרים וצבעים ומהמקום הזה אני יכולה להרגיש מה נכון ומה לא, מה חסר ומה יש יותר מידי וליצור חללים הרמונים נעימים ושיקלעו בול לפרוגרמה הנדרשת.המח שלי ידע לפצות אותי ויצר לי חוזקות חדשות.

אפיה 2

 

האינטואיציה הראשונה שלי היתה מצויינת בבחירה שעשיתי והלכתי ללמוד עיצוב פנים. בטראומה שעברתי בעין טיפלתי במהלך השנים. הדרך שעשיתי עד שחזרתי לבחירה הראשונה שלי היתה ארוכה ומעניינת. אחרי עשר שנים החלטתי לקפוץ למים ולשתות ממשקה האומץ המדובר ולהתחיל לעוף. היום אני כבר 15 שנה מעצבת פנים עם אהבה גדולה למקצוע, לאנשים שאני עובדת איתם, ליצירתיות ולאסתטיקה. אני אוהבת ונהנת מכל מה שאני עושה ושמחה מאוד לקום בבוקר לעשיה מבורכת.

צילום תמונת נושא : נעמה בן שמחון

איריס דיניץ מעצבת פנים
מעצבת פנים בשרון, עובדת בעיקר בפרויקטים של שיפוץ בתים פרטיים ודירות עם אהבה מיוחדת לעבודה עם לקוחות בני 60+ והכנת ביתם לשלב השלישי בחייהם.