הכל מתחיל בראש

מי האחראי לאירועים שמתרחשים בחיי

תובנות לשעת לילה מאוחרת

"לכעוס זה להתעצבן על טפשותם של אחרים" אמר לי פעם איש חכם.

זה היה מובן לי מיד. אבל בימים מסוימים זה מקבל הסתכלות נוספת

כל כך נפגעתי ממישהו. . משפט נכון ומעניין. אבל במחשבה שנייה, לאן זה מוביל אותי?  נפגעתי. נותנת לעצמי לגיטימציה לפגיעה ,מבואסת. ו… האמת, מביאה את עצמי למצב של תקיעות. כעס הוא רגש שלא מוביל לשום מקום.

מחשבה נוספת שעוברת לי בראש באותו רגע היא, מי אותו בן האדם שפגע בי.? כמה הוא חשוב לי? כמה לדעתי אני חשובה לו?

גם אם אני חשובה לו, האם אותו אדם שעומד מולי הוא זה שישפיע עלי ההתנהלות שלי, ינהל את חיי? כזה חשוב הוא אותו אדם, שאני מוכנה שהוא ישפיע עלי חיי ואולי אפילו ינהל אותם? כזה חשוב הוא שאותו מעשה שעשה או אותו משפט שאמר גורמים לי לעצור רגע את חיי, לבזבז אנרגיה רבה על מחשבות של למה הוא אמר  את מה שאמר או עשה את מה שעשה? כזה חשוב שאעצור את חיי לזמן מה (אפילו קצר) ואשקיע אנרגיה במחשבות כאלו?

חייבת לסייג, לא מדובר בדילמות בחיים שאני רוצה לפתור, אלא בדברים שנאמרו על ידי אדם או במעשה שהוא עשה.

 מחשבה

תמונה:pixabay

זה בדיוק הזמן, לקחת את המקרה, לבחור להיות לרגע קר רוח ולחשוב איך פותרים את הדילמה, איך אני מפיק את הטוב ביותר עבורי בסיטואציה הזו .לחשוב, מה אני עושה עכשיו כיד לפתור את הדילמה, ומה אני עושה כדי שזה לא יקרה שוב.

חלקכם, יקראו את הפוסט ויגידו לעצמם שזה לא תמיד אפשרי ואולי זה אפילו לא ריאלי, כי אנחנו בני אדם ויש לנו רגשות.

נכון,  אין להתעלם מרגשות, להפך, יש לתת להם מקום. אבל לא לתת להם לנהל את חיי .אלא לחשוב, איזה רגש פועל פה והאם הוא משרת אותי, כיון שהאפשרות השנייה היא להיות תקוע בתוך רגש שלא מקדם אותי לשום מקום.

אם מישהו הכעיס אותי, להבין, מה גרם לי לכעוס? מה כל כך מקפיץ אותי? ולשאול את עצמי האם כך אני רוצה להתנהל.

כל ההתנהלות שלנו היא פועל יוצא של האמונות שלנו בעצמינו. אם אדם יחשוב שהוא חסר ביטחון, זו תהיה ההתנהלות שלו . והסביבה (לעתים בלי לשים לב) תנצל את חוסר הביטחון שלו, מה שיגביר את האמון שלו בזה שהוא חסר ביטחון ויגרום לו להיפגע מאנשים. לעומת זאת, אם אותו אדם יתאמן על בטחון עצמי, הסביבה תבין שעומד מולה אדם עם בטחון עצמי ותתנהל מולו בהתאם ואז סביר להניח שמספר המקרים בהם הוא יפגע, תקטן.

מסקנה: תבינו איזה רגש מנהל אתכם, תחשבו האם רגש זה מנהל אתכם במקרים נוספים ותחשבו איך הייתם רוצים להתנהל באותה בסיטואציה.

בהצלחה

אני פה בשבילכם

שרי פרויליך

מאמנת לשינוי הרגלים בעידן הדיגיטלי

0544-656565

מוזמנים לעקוב אחרי גם ברשתות הדיגטליות

דף הפייסבוק  :http://www.facebook.com/sarifrohlich.coach

קבוצת הפייסבוק :https://www.facebook.com/groups/2095576480725102/?ref=br_rs

אינסטגרם :https://www.instagram.com/sari_frohlich

 

sarifrohlich
מאמנת אנשים למצוינות אישית ועסקית ומלווה בתהליכי שינוי, התעוררות, גדילה וצמיחה. אני רואה בעבודתי שליחות וזאת לא רק סיסמה, צמיחה מתוך קושי זאת הדרך שלי. אני מאמינה בטוב שבאדם ובטובו של היקום ומוצאת בכל קושי הזדמנות. מאמנת לשינוי הרגלים בעידן הדיגיטלי