הכל בראש

בחורה עם מחשב נייד

כמה חם בחוץ? מוציאים את האף מהמזגן וכל הגוף נוטף, אפשר לעבור ישר לתוכנית סחיטה, כמו במכונת כביסה – ככה חם.

כמה חם בחוץ? גם במזגן מתחילים להזיע, רק מהמחשבה על מה קורה בחוץ – ככה חם.

כמה חם בחוץ? יוצאים מהמקלחת, מתנגבים ומרגישים כאילו מגבת לא עברה על הגוף – ככה חם.

ומה אני הכי אוהבת לעשות כשחם מדי? או קר מדי? להתלונן….זה מוריד ומעלה טמפרטורה (בהתאמה), פותח נקבוביות ועושה טוב לעור הפנים. כי מה שווה לצאת לאימון או ריצה ארוכה בשבת אם לא מתלוננים כמה חם/קר, כמה מוקדם קמתי, כמה קשה ובלתי נסבל לרוץ כי עוד שניה נמסים? כי השטח עקום, כי חול יש יותר מדי, כי הכביש לא ישר וכי בכלל הייתי צריכה להקשיב לגוף (ככה המאמנת אומרת) והגוף אמר לי להישאר במיטה ולהמשיך לישון. הבעיה היחידה היא שכאשר מראש חושבים על כמה קשה ובלתי ניתן לביצוע משהו יהיה, הוא גם יהפוך לכזה.

running49_2

כי הכל בראש. המחשבות בהחלט יכולות לקבוע מציאות ולהוביל אותנו קדימה (או אחורה, תלוי בנו). אני מוצאת את עצמי בתקופה האחרונה יותר מדי מתלוננת וכנראה מקשה על עצמי קצת בדרך. כל קילומטר נראה לי קשה, והמחשבה על הקילומטרים הבאים קשה עוד יותר. כולם מדברים על אימון מנטלי, על איך ניתן להתגבר על הקושי, להגדיר יעדים קצרים בריצה, מעץ אחד למשנהו, מנקודה אחת לשנייה. לחשוב חיובי ולא על הכאב, תוך כדי אמירת משפטי העצמה בראש (את יכולה לסיים, הכאב הוא זמני, תחבקי אותו, תשחררי אותו, אין דבר שעומד בפי הרצון שלך).

בולשיט! לא עובד. אני מכירה את עצמי מספיק טוב כדי לדעת שאם קשה, אז קשה, אם ארגיש רע ארד לכמה צעדים בהליכה, ואז ארגיש רע עם עצמי כי ויתרתי וככה מתנהל לו מעגל שמאד קשה לצאת ממנו.

מה עושים? אין תשובות נכונות או לא נכונות – כל אחד ומה שעובד עבורו. אני עובדת על הפחתת הלקאות עצמיות. כשאצליח – אעדכן.

running49_4

בנתיים בבית הספר:

  1. גיליתי שיש לי עוד סטארטאפיסט בבית (כאילו שלא ידעתי את זה). הגמד הציג יכולות חשיבה יצירתית ומקורית ובנה אפליקציה מעניינת מאד (שלא ניתן לפרט עליה בשל סודיות שהוא החתים אותי עליה). יוזמה ברוכה של בית הספר שלוקח את הילדים לכיוון הנכון מבחינת חשיבה.
  2. הייתה בגרות במתמטיקה.                אני יכולה לעצור כאן, כי כולכם כבר מבינים מה זה אומר.  הבגרות, כפי שהיא הוגדרה ע"י הענק, קשה עם תוספת סעיפי חשיבה (מזל טוב, באמת הגיע הזמן לחשוב).  יש לא מעט טענות למשרד החינוך בשנים האחרונות, בעיקר מאז ש5 יחידות במתמטיקה הוגדר כיעד מרכזי של שר החינוך המכהן. ואכן יש עלייה של כ100% בניגשים לבגרות, ונראה שיש גם עלייה בקושי הבחינה. אני… רק שאלה…מתמטיקה לא קל ללמוד אך הרבה יותר קשה ללמד. ואם יש עלייה של כ100% בניגשים לבחינה אני משערת שיש גם עלייה של כ100% במורים שמגישים לבגרות 5 יחידות. מהיכן הם הגיעו בזמן כל כך קצר? על פי מידע שמגיע ממקור מהימן (=הענק) כנראה שהם לא הגיעו ויש חוסר במורים… אני לא מזלזלת באף מורה ובהחלט חושבת שזה אחד המקצועות הכי קשים והכי חשובים שיש. המורים צריכים להיות מתוגמלים בהתאם, אך גם תנאי הקבלה ללימודי הוראה צריכים להיות בהתאם והבחינות שהם צריכים לעבור גם. מניסיון אישי אני יכולה להעיד על כמה מורה שיודע ללמד, להתחבר לילד ולקחת אותו קדימה, הוא נקודת ציון בחיים. אני לא חושבת שהורים צריכים לקחת את ילדיהם למורים פרטיים כדי להשלים את הפערים מבית הספר, תפקיד בית הספר הוא להעסיק את האנשים הכי טובים שיכולים ללמד ואם ילד לא יכול' מכל סיבה שהיא' לגשת לבגרות 5 יחידות, הוא לא חייב, בטח לא כדי לתמוך בשר חינוך כזה או אחר עם אג'נדה פוליטית כזו או אחרת. לא על חשבון הילדים. ולמען הסר ספק, אני חושבת ל5 יחידות זו יוזמה מבורכת ונכונה, אבל היא צריכה להיות מגובה בסוללת מורים עם יכולות על, קפטן מארוול וקפטן אמריקה (אפשר גם מורה שיהיה דדפול, אבל זה קצת פחות חינוכי) שיכולים להפריד בין ילד לילד בכיתה עם 40-30 ילדים ולתת לכל אחד את מה שהוא צריך בשניה שהוא צריך כדי לא ליצור פערי הבנה. אבל, זה כנראה קיים רק בעולם של מארוול ועד שזה יקרה בעולם שלנו, כולם בונים על פקטור. אתגר לשבת….שילחו פתרון לבעיה מטה:

running49_5

  #לאן_את_רצה_TantiRoza

tantiroza
Tanti Roza הייתה סבתא שלי, אישה מדהימה, אמא ענקית, רצה למרחקים ארוכים, פשיניסטה ואופה המון. אני....אישה גבוהה, אמא ענקית, רצה למרחקים ארוכים, מנהלת אפליקציות (מערכות מידע), פשיניסטה ואופה המון....מה ייצא מזה....הזמן יגיד.