הכל אודות צ'ילרים

בחורה עם מחשב נייד

הצ'ילר הוא אחד המוצרים הכי חשובים שיש והוא הולך ונהיה נפוץ יותר ויותר בישראל. נכון שמערכת מיזוג האוויר היא חובה בכל בית אך בסופו של דבר מוצר כמו צ'ילר יכול לחסוך לכם עלויות רבות.

למה צריך צ'ילר?

אפשר להבין מה התפקיד של הצ'ילר רק מהשם שלו. המטרה של הצ'ילרים היא לקרר מקומות מסוימים כאשר יש צ'ילר שמיועד להיות במפעל או בעסק ויש צ'ילר שמיועד להיות בבית. תפוקת העבודה שלהם משתנה אך בגדול היא נשארת עם אותו המנגנון שמושתת על מים קרים שמתקררים על ידי גז בדומה למזגן. הצ'ילר יכול לקרר את הבית בצורה הרבה יותר טובה מאשר כל אפשרות אחרת אם משווים את בזבוז האנרגיה הדל שלו כאשר במדינה כמו ישראל עניין כזה הופך להיות מרכזי. אין בית ואין עסק בישראל שלא צריכים מערכת שתקרר את המקום והצ'ילר הוא בדיוק מה שאתם צריכים.

כיצד צ'ילר עובד?

הצ'ילר הוא אחד המנגנונים הכי יעילים שיש כאשר כל העבודה שלו למעשה מבוססת על צינורות מים. צינורות המים הללו מותקנים לכל אורך הבית כאשר הצ'ילר עצמו, שיכול להיות קופסה יחסית גדולה בנח ובמשקל שלה, מקררת את המים במוקד אחד וזאת על ידי גז. בסופו של דבר המנגנון הזה מזכיר מאוד את מנגנון הקירור של מערכת מיזוג אוויר רק שכאן המים מתקררים וזורמים בעצמם לאורך כל קירות הבית ולא מעבירים את הקור אל האוויר שנפלט אל החדר.

מה טוב בצ'ילר?

כאשר שומעים על הצ'ילרים קשה תחילה להבין בשביל מה צריך אותם הרי יש מערכת מיזוג אוויר בימינו והיא יכולה להיות הרבה יותר טובה. יש חסרונות למערכת מיזוג אוויר על פני צ'ילרים כאשר הצ'ילר הוא אחד המוצרים הכי חסכוניים שיש כאשר הצ'ילר יכול גם לקרר מקומות שהם יחסית פתוחים, זאת בניגוד למזגן. את הצ'ילר אפשר להפעיל גם באוהלים שנמצאים באירועים שונים כאשר יש צ'ילר שפשוט מקררים את האוויר בקרבתם בדומה למזגן ולא נעזרים בצינורות רבים כמו במנגנון הקלאסי. בכל מקרה איכות הצ'ילר נקבעת גם לפי הדגם שלו ותפוקת העבודה שלו.