הכי אני אוהב אותי

"ואהבת לרעך כמוך" קודם תאהבי את עצמך, רק אז תדעי לאהוב אחרים

צילום: טלי ליפשיץ

"אני אוהב את אמא ואת אבא גם
ואת שולה הגננת ואת הדודה מרים
אני אוהב את סבא ואת סבתא אני אוהב את אחותי
אבל הכי הכי הרבה אני אוהב אותי. "
כך שר לנו יונתן גפן בשיר הילדים שכולנו גדלנו עליו, ובו המסר העיקרי והחשוב הוא אהבה עצמית.

צילום: טלי ליפשיץ
צילום: טלי ליפשיץ

למה זה חשוב כל כך? איך יכול להיות שאני צריכה לאהוב קודם את עצמי, חינכו אותי להיות שקטה, לא לבלוט בשטח, לא למשוך תשומת לב ובטוח לא לצאת בהצהרות אהבה לעצמי, שחס וחלילה לא יחשבו אני אגואיסיטית או נרקסיסטית.

אז זהו שלא. בתורה כתוב "ואהבת לרעך כמוך" הכוונה היא לאהוב את הזולת בדיוק כמו שאת אוהבת את עצמך. אז איך תדעי איך לאהוב את הזולת אם את לא אוהבת את עצמך?

עליך ללמוד אהבה עצמית, אהבה אמיתית, כזאת שתגרום לך להזיז הרים וגבעות, שתגרום לך להגשים את כל החלומות, שתביא אותך לשיאים חדשים ותגרום לך להגשמה עצמית. אהבה שתעניק לך השראה, שמחה, אושר והנאה בחיים.

רק כשתגיעי לאהבה עצמית ברמה גבוהה תדעי איך לאהוב אחרים, להעניק אהבה ולקבל אהבה.

צילום: טלי ליפשיץ
צילום: טלי ליפשיץ

אז איך אני לומדת לאהוב את עצמי?

אהבה עצמית, זה לקבל את עצמי ללא ביקורת ושיפוטיות, לקבל ממקום של רכות והכלה. להסתכל על עצמי במראה ולחייך, לצחוק לעצמי, להגיד לעצמי דברי שבח, כמה אני מדהימה, מוכשרת, כשרונית, מהממת. לחבק את עצמי במראה, להכריז שאני כל יכולה, שאני אגשים את כל החלומות שלי.

נשמע מדהים ובנינו קצת מוגזם, בטח אתם אומרים מה היא לקחה ואם אפשר לתת לי גם 🙂 אז זה אפשרי ועוד איך, זה דורש עבודה רבה, המון סבלנות והתמדה. ומבטיחה לכן שזה ישתלם ובענק.

אז תתחילי בכל בוקר להסתכל על עצמך במראה ולחייך, אפילו את החיוך הכי מטופש שאת יכולה, הכי מוזר והכי קריפי שיש לך, העיקר שהשפתיים יפסקו ויצרו רווח.  החיוך הזה בהתחלה יהיה מזויף בוודאות, עם הזמן החיוך הזה יהפוך לאמיתי.

ברגע שהחיוך יהפוך לאמיתי, תדעי שאת מתחילה לאהוב את עצמך. אז תתחילי להשקיע בעצמך, תתפנקי, תפרגני לעצמך, תאמרי לעצמך מילים מעצימות, תתמכי בעצמך. בקיצור תהפכי לחברה הכי טובה שלך, זאת שיודעת להרים אותך, לפרגן לך, לתמוך בך, לחבק ולהכיל אותך. החברה שיודעת להגיד לך את המילים הנכונות, לשבח אותך, לומר לך כמה את מדהימה.

בסדנאות העצמה ואיפור, אני מלמדת איך להעצים את עצמך מול המראה, באמצעות טכניקות העצמה נשיות לצד טכניקות איפור קלות ומהירות ליישום. לאחר הסדנא את תדעי לזהות את האיברים היפים בפנים שלך, להדגיש ולהבליט אותם באמצעות איפור.

נשים שמתאפרות בכל בוקר, מחייכות לעצמן במראה, מדגישות את היופי הטבעי שלהן, מגלות שהן אוהבות מאוד את האישה שמביטה אליהן חזרה.

מוזמנות לקהילה הנשית שלנו להתאפר. להתאהב. להצליח.

תמי מרגלית

להתאפר. להתאהב. להצליח.

 

tamimargalit
להתאפר. לאהוב. להצליח.לכל אחת הזכות לאהוב את עצמה וכל אחת יכולה, השיטה שלי היא להתאפר בכל בוקר, להתאהב בעצמה בכל יום מחדש ולצאת לדרך ולהצליח