הכיני רחמך לעובר

היום אנו חיים בעידן הבחירה החופשית, ולכן אם בחרת לעשות ילד, מאד כדאי שתכיני את גופך לקראתו. בזמן ההיריון את מספקת לעובר את כל צרכיו, ולכן חשוב שתתחזקי היטב את הגוף והנפש עוד לפני הכניסה להריון. באירידיולוגיה ידוע זה מכבר, כי כבר בשלב העובּרי משתנים כלי הדם בקשתית העין בהתאם לתזונתה והלך רוחה של האם. לכן אני ממליצה לאישה שרוצה להיכנס להריון לנקות את המערכת ה'סילוקית' – כלומר את הכבד, המעי הגס, הכליות והריאות. הניקוי נעשה לרוב באמצעות תזונה נכונה, צמחי מרפא ותרגילי נשימה.

שלום לך,

היום אנו חיים בעידן הבחירה החופשית, ולכן אם בחרת לעשות ילד, מאד כדאי שתכיני את גופך לקראתו. בזמן ההיריון את מספקת לעובר את כל צרכיו, ולכן חשוב שתתחזקי היטב את הגוף והנפש עוד לפני הכניסה להריון. 

לפני הכל כדאי לבצע בדיקת דם ולבדוק אם יש מחסור בברזל או B12, דבר העלול לגרום להפלות או להוות קושי בקליטת ההריון.

וכדאי גם ללמוד מהסיניות: נשים סיניות, נוהגות לנקות את המערכת הסילוקית כשישה חודשים לפני כניסתן להריון. הניקוי נעשה על ידי דיאטה מיוחדת ועל ידי שימוש בצמחים שמנקים את הגוף.

חשוב לזכור שהתנאים ברחם האם משפיעים על מידת התפתחות העובר שעומד להיוולד החל מהשמנת יתר ועד הפרעות קשב וריכוז. יש היום מחקרים בתחום האפיגנטיקה – המוכיחים כי ל- 40 השבועות אותם מבלה העובּר בבטן אמו יש משמעות מכרעת על מידת בריאותו הנפשית והתפתחותו התקינה – לא פחות מבריאותו הפיזית וממחלות גנטיות שהוא יורש מההורים דרך הד.נ.א.

באירידיולוגיה ידוע זה מכבר, כי כבר בשלב העובּרי משתנים כלי הדם בקשתית העין בהתאם לתזונתה והלך רוחה של האם. לכן אני ממליצה לאישה שרוצה להיכנס להריון לנקות את המערכת ה'סילוקית' – כלומר את הכבד, המעי הגס, הכליות והריאות. הניקוי נעשה לרוב באמצעות תזונה נכונה, צמחי מרפא ותרגילי נשימה. בתקופת הטרום הריון, ההיריון וההנקה חשוב מאוד סוג המזון שהאם אוכלת, סוג האוויר שהיא נושמת הקוסמטיקה בה היא משתמשת והסטרס הנפשי שהיא חווה. כל התנאים האלה ברחם משפיעים באופן משמעותי על מידת ההתפתחות של העובר.

עובר

למה לנקות את הגוף?

בשנות ה- 80 ד"ר דיוויד ברקר, מאוניברסיטת סאות' המפטון באנגליה חקר את הקשר בין צמיחה לקויה ברחם לבין מחלות שונות שפרצו רק עשרות שנים אחר הלידה. מסקנתו היתה שהתנאים ברחם הם הגורמים לכך.
מדובר בגורמים חיצוניים שמשפיעים על הגוף כמו תזונה, אלכוהול, עישון, ואף דרך תהליכים שנוצרים ומתפתחים בגוף האישה כמו הורמונים שונים וסטרס. החידוש המדעי גורס שלגורמים אלה יש השלכות ארוכות טווח על היילוד.
כל מה שהאם חווה משחרר בגופה חומרים כימיים, העוברים בסופו של דבר גם לעובּר, דרך השליה והוא נאלץ להתמודד עם כל החשיפה הזו.
.
התפיסה כיום היא שהאם משמשת כמתווכת בין העובּר לבין עולם החיצון. היא מוסרת מידע לעובּר על הסביבה שאליה הוא ייוולד, והוא מכין את עצמו על בסיס זה.
לכן סטרס, דיאטה, אלכוהול, מלחמה וכמובן טרגדיות למיניהן – משפיעות למעשה על עתידו הבריאותי של העובר.

מה עושים?

אני ממליצה לעבור אבחון אירידיולוגי על מנת לראות מה מצב הרקמות והיכן נמצא מרכז הרעילות בגוף. במהלך ניקוי הרעלים יהיה דגש על סוג התזונה, דגש על רעלים סביבתיים כמו קוסמטיקה אותה צורכים, חומרי ניקוי ועוד, וכמובן דגש על התחושות והמחשבות שהאם מעבירה לעובּר והתחושות והרגשות שהגבר מעביר לאישה.

הניקוי יאזן את החומציות ברקמות וכך גם את חוסנו של גוף האם והעובר שיבוא. החומציות נוצרת בעקבות תזונה גרועה המכילה חומרי שימור, צבעי מאכל, חומרי הדברה וכמובן עקב תרופות כמו הורמונים למניעת הריון, אקמול, אופטלגין, אנטיביוטיקה ועוד. במצב כזה תפקוד הכבד יורד. הדם עובר סינון דרך הכבד, ויוצא מהכבד כ"דם מורעל" שמזין כל תא ותא בגופנו ומשפיע על תהליך ההיקלטות להריון ועל העובּר. החדשות הטובות הן שאפשר לשנות את המצב מהר מאוד.

baby

המלצות כלליות

 • שתיית מים מספקת
 • פירות וירקות אורגניים
 • קטניות מונבטות כמו עדשים ומש
 • דגים ממים עמוקים
 • דגנים מלאים, חוץ מחיטה מלאה (כיוון שהיא מהונדסת גנטית)
 • ארוחות קטנות במשך היום
 • שלוש ביצים אורגניות בשבוע
 • שקדים, משמש מיובש אורגני ומעט תמרים
 • גרעיני דלעת וחמניות
 • והכי חשוב – להימנע מאוכל מעובד ומשומר, מומלח, חיטה לבנה ומלאה, סוכר לבן, חומרי שימור וטעם, אלכוהול, מוצרי חלב, בשר בקר ועוף, מזון מטוגן וממזונות דיאטטטיים.
 • מיץ לניקוי – מומלץ שייק לימון ובזיליקום
 • חשוב לדאוג שלא תהיה עצירות – כי הרחם קרובה מאוד למעי הגס, והצואה כידוע היא רעל שאמור לצאת החוצה מהגוף.
 • חשוב גם לוודא שהאם לא סובלת מפטרית הקנדידה כי היא מעבירה אותה לעובּר שלה, גם בזמן הנקת התינוק. פטרייה זו גורמת לילוד בעיות עור, פטריות בפה, ליחה במערכת הנשימה, מחלישה את מערכת החיסון של הוולד, ואפשר למנוע את זה.

 

ולא על הפיזיות לבדה

אפיגנטיקה (Epigenetics) הינו תחום מעניין במיוחד בביולוגיה העוסק בשינוי גן על ידי משובים מהסביבה והעולם, כדוגמת דיאטה או לחץ נפשי. למעשה באפיגנטיקה אין שינוי של ד.נ.א, אלא השפעות על ביטוי של גנים שונים – ואף על פי כן שינויים אלה עוברים בתורשה!
אפיגנטיקה עוסקת בשינויים הנוספים אשר מתרחשים בתקופת ההריון, בנוסף לשינויים הגנטיים הרגילים בד.נ.א.
מדובר בתחום רפואי שעתיד לשנות מן היסוד את הטיפול בנשים בהריון, ובעובּרים שהן נושאות ברחמיהן. תחום שזכה לשם fetal programming, משום שאותם תנאים ברחם "מתכנתים" את העובּר ומורים לו לפתח מחלות או לקויות שונות או להימנע מהם.
כשמדובר בסטרס יומיומי מוכר זה דווקא תורם, כי העובּר מתאמן ברחם לחיים שבחוץ, מתרגל אליהם ומכין לקראתם את המערכות. הבעיה מתחילה כשהסטרס הוא קיצוני כמו למשל משרה תובענית מאוד שדורשת מהאם משאבים חריגים או ספורט תחרותי. במקרה כזה, חשוב מאוד להירגע – אפשר לעסוק בדמיון מודרך וחשיבה חיובית על מנת להפחית את רמות הסטרס.

ID-100173634

ניקוי רעלים לגבר

מזהמים סביבתיים עלולים להיות אחד הגורמים לירידה בספירת הזרע הממוצעת, תופעה אופיינית לשנים האחרונות. מדענים ברחבי העולם חוששים שהסיבות לכך הן חשיפה למזהמים סביבתיים כמו חומרי הדברה, חומרים דמויי הורמונים במזון, וכדומה. מלבד בעיות הפריון הפוגעות בגברים, הוכפל מספר הגברים אשר לקו בסרטן האשכים.

אז מומלץ לחוות ביחד, גם הגבר וגם האישה, את פעילות הניקוי לקראת הכניסה להריון, על מנת להכין את הגוף ליצירה המשותפת לעתיד.

מאחלת בריאות טובה ושמחה בלב!

שלך,

רומי חוכמה – אירידיולוגית, נטורופתית ומאמנת לאורח חיים טבעי

רומי חוכמה
רומי חוכמה הינה אירידולוגית, נטורופתית ומאמנת לאורח חיים בריא. מייסדת שיטת טיפול על שמה המשלבת בין אבחון אירידולוגי וטיפול נטורופתי טבעי, הכולל תזונה והתאמה אישית של תמציות צמחי מרפא.רומי בוגרת 6 שנות לימוד אירידולוגיה (אבחון דרך קשתית העין), נטורופתיה וצמחי מרפא. עוסקת בתחום מאז שנת 2000.במסגרת השיטה הייחודית אותה פיתחה מאבחנת ומטפלת רומי בבעיות בריאותיות שונות - החל מבעיות מטבוליות ועד מחלות אוטואימוניות. דרך הקשתית היא מאבחנת את מצב הגוף והנפש והשפעתם זה על זה, והטיפול נעשה באמצעות התאמה אינדיבידואלית של צמחי מרפא ותזונה, תוך התחשבות באבחון האירידיולוגי, בתרופות שהוא לוקח ובבדיקות דם. תפקיד צמחי המרפא הוא להעצים את כוח הריפוי של הגוף והנפש ולזרז את תהליך הניקוי, הריפוי ושיקום הגוף. התאמה של הצמחים הרלוונטיים, מגדילה את סיכויי ההחלמה ומקטינה למינימום את הסיכון לתופעות לוואי.בנוסף מנהלת רומי סדנאות שונות בשיטה זו, ביניהן: סדנאות הרזיה וניקוי רעלים, הכנת הגוף להריון, בישול בריא, בישול טבעוני, בישול דל סוכר, בישול בעל אינדקס גליקמי נמוך, בישול דל חומציות ובישול דל גלוטן. כמו כן, מרצה ומלמדת אירידולוגיה במכללות שונות, ומעבירה כנסים והרצאות בנושא.למקצוע הגיעה רומי כאשר קרובת משפחתה, מדרגה ראשונה חלתה בסרטן השחלות והרופאים נתנו לה כשנה לחיות. באחד הביקורים שלה בבית חולים שמעה את הרופא ממליץ לקרובת משפחתה לאכול שוקולדים ובשר בקר. "ברגע ששמעתי את זה חשכו עיני והבנתי שאני צריכה להציל את קרובת המשפחה שלי", היא מספרת. "כבר ידעתי שסוכר מזין את הסרטן ובשר מכיל כל כך הרבה רעלים שהגוף שלה לא יוכל להתמודד איתם. לקחתי את המושכות לידיים ועברתי איתה תהליך ריפוי טבעי בשיטת אן ויגמור וכמובן טיפול רגשי. היא יצאה מהמחלה ובריאה כבר מאז 1996".מהי אירידולוגיה? אירידולוגיה היא שיטת אבחון דרך קשתית העין, הקיימת אלפי שנים וידועה עוד מתקופת האיסיים. לכל אדם מבנה גנטי משלו ובעיות הייחודיות לו, והעיניים הן למעשה הפתח החיצוני של המוח המשמשות כמפה קטנה של הגוף שלנו, בה משתקפים כל אברי הגוף. כל שינוי בריאותי או נפשי נותן את אותותיו בעין, עוד לפני התוצאה בבדיקת הדם. הצבע ומרקם של קשתית העין מייצג את התכונות התורשתיות: החולשות הנרכשות והמולדות, השינויים ההורמונליים, מידת העומס הרעלי בגוף (המקומי והכללי), אלרגיות ועוד ומשקף את אורח החיים, בעיקר דרך התזונה. האירידולוגיה מפנה אותנו לעידן החדש בהתאמת תזונה – תזונה גנטית, התאמת טיפול תזונתי אישי שבו ניתן לנתח את השפעת המזון, בהתאם לגנום המבדיל אדם אחד ממשנהו. דרך האבחון ניתן לראות איזה סוג מזון אינו מתעכל טוב ומה גורם לאלרגיה ולכאבי ראש.רומי חוכמה, רעננה טל': 09-7745305, 052-8781537 מייל: rhochma@gmail.com אתר: www.hochma.co.il