היתרונות בניהול ושחרור עשן

בחורה עם מחשב נייד

מערכות ניהול ושחרור עשן, הן מערכות אותן יש להתקין בבנייני רב קומות, בשטחים מסחריים ובמבנים נוספים.
חשוב לציין שמקור הסכנה הגדול ביותר במקרה של שריפה, יהיה העשן ולא האש עצמה, ולכן חשוב מאוד לשים דגש על התקנת מערכות ניהול ושחרור עשן, תוך וידוא שהמערכות עומדות בתקנים המחמירים ביותר האפשריים.

התכונות השונות של המערכות
בעת בחירת מערכת ניהול עשן או/ו שחרור עשן חשוב לשים דגש על תכונות המערכת ולוודא שבאמצעותה לשמור בצורה מקסימאלית על בטיחות האנשים אשר ימצאו במבנה במקרה של פרוץ שריפה.
בין התכונות שמערכות מהסוג הזה כוללות בתוכן:
הפעלה אוטומטית – המערכת אמורה להתחיל בפעולות של ניהול עשן כמו גם שחרור עשן, כשהיא מזהה אש ועשן, באופן אוטומטי ומביל שדבר זה ידרוש התערבות אנושית.
תכונה נוספת תבוא לידי ביטוי בפתיחה של חלונות לצורך שחרור עשן ופתחים ייעודיים עבור אותה המטרה בדיוק.
התקנה של מפוחים אשר בכוחם לינוק את העשן מהחלל ולפלוט אותו אל מחוץ למבנה.
בכוחה של המערכת אף לשלוט בזרימת האוויר כאשר היא אמורה להיות מתוכננת תוך התאמה למבנה ולגודל החללים שלו.
תכונה נוספת נוגע לנושא של הפרדת העדן באמצעות שימוש בווילונות או קירות, כאשר מטרת הפעולה היא למנוע את התפשטות העשן בין החללים.
כאמור, כל התכונות הללו יבטיחו שמערכת ניהול העשן תבצע בצורה הטובה והאיכותית ביותר את המצופה ממנה – מה שיכול לגרום במקרים רבים להצלחת חיי אדם.

מערכת מתקדמת וחדשנית
הטכנולוגיה המתקדמת הגיעה גם לתחום מערכות המיגון מפני אש ועשן, כך שכיום ניתן למצוא מערכות אוורור מתוחכמות במיוחד לניהול ושחרור עשן – בטרם הבחירה, מומלץ להתעדכן בחלופות המוצעות בתחום ולבחור מתוכן את המערכת האיכותית ביותר – כאמור, מערכת זו יכולה במקרים מסיימים למנוע מצבים של פגיעות בנפש, ולכן, אין להקל ראש על הליך בחירת המערכת, ואין להתפשר על פחות מהטוב ביותר אותו ניתן יהיה לקבל – מערכת מתקדמת תאפשר שקט נפשי, בידיעה שגם אם חלילה תפרוץ שריפה, המקום יהיה ממוגן בצורה הטובה ביותר מפני הנזקים שהיא טומנת בחובה.