היתרונות בחתימת הסכם ממון

בחורה עם מחשב נייד

לקראת נישואין רואים זוגות רבים לנכון לחתום על הסכם ממון. מדובר על מסמך אשר מטרתו לתאם ציפיות מבחינה כספית בין בני הזוג. יש אולי מי שרואה בחתימה על הסכם כזה מעין חוזה גירושין, אבל זה לגמרי לא נכון. הדיונים בעניינים אלו אמנם לא כל כך נעימים וממש לא רומנטיים, אבל יש להם תועלת רבה ומבחינה מעשית הם מעמידים את בני הזוג מול המציאות ומאפשרת להם לקבל החלטות מושכלות בדבר הרכוש. ניתן לומר כי ההסכם הזה מחזק את הקשר שמתרקם בין בני הזוג ומאפשר להם להינשא בשלווה וללא חששות בגין עניינים כספיים.

כיצד עורכים הסכם ממון?

על מנת לחתום על הסכם ממון קביל יש לפנות אל עורך דין הסכם ממון בתל אביב. חשוב להתייחס למיומנות בתחום ספציפי זה ולוודא כי אתם פונים אל עו"ד אשר מלווה זוגות רבים בשלב מהותי זה בחיים שלהם. אמנם מדובר על הסכם שעלול לגרום להרגשה לא נעימה ואולי גם למתיחות בין בני הזוג, אבל עורך דין הסכם ממון בתל אביב מנוסה בתחום יוכל להתגבר על הקשיים ולנהל את התהליך באווירה נעימה ככל האפשר.

הסכם ממון בתל אביב

מהם היתרונות של הסכם ממון?

  • פעמים בני הזוג נמצאים באופוריה לקראת הנישואין שלהם. הרגשות גואים והלב פועם, אבל המציאות אינה עומדת מול עיניהם. ההסכם הזה מציב את רגליהם על הקרקע, מעמיד אותם מול המציאות הכלכלית שלהם, ומאפשר להם לראות במבט שקול מהי המציאות הכלכלית של כל אחד מבני הזוג. ההסכם כולל פירוט של הנכסים, ההתחייבויות וכל יתר הנתונים הקשורים למצב הכלכלי.
  • בהסכם ממון יש לרוב התייחסות גם לנושא הירושה. כך שבמידה ולא תהיה צוואה או שיתרחש סכסוך ירושה בין בני המשפחה ניתן יהיה לבדוק בהסכם למי מעוניין בן הזוג להוריש את רכושו.
  • יש מקרים בהם אחד מבני הזוג נושא על גבו בעיות פיננסיות כמו חובות או חוסר יכולת להתנהל נכון מבחינה כלכלית. עובדה כזו חשוב לגלות לפני הנישואין שכן הדבר עלול להזיק באופן מהותי לבן הזוג.
  • אמנם בשלב הנישואין שני בני הזוג מלאים בתקווה והמון רצון טוב. אבל חרף זאת חשוב להיות ריאליים ולדעת כי גירושין עלולים להתרחש ביום מן הימים. הסכם ממון לפני הנישואין יוכל להועיל עד מאוד ולהקל על תהליך הגירושין. הוא עשוי לחסוך הוצאות משפטיות בגין מאבקים על הממון, כמו כן הוא מקצר את הדרך ומאפשר לבני הזוג להיפרד בצורה מכובדת ומהירה.
  • במידה ובני הזוג אכן יגיעו באיזשהו שלב לפרידה, אין כאן בן זוג מפסיד או מרוויח, כיוון שהכול ברור ומסוכם מראש וכל אחד מקבל את חלקו הוא. כך שכל אחד מבני הזוג מסיים את תקופת הקשר בהרגשה טובה בענייני הממון וללא תחושה של תבוסה.
  • במידה ומדובר על נישואין שניים יש להסכם חשיבות יתרה. וזאת במיוחד אם יש ילדים מנישואין קודמים. ההסכם נועד להגן על הזכויות הפיננסיות של הילדים ומונע מצב בו הנישואין השניים יסבו להם נזק.
  • כאשר לבן זוג יש נכס טרם הנישואין ההסכם יגן על הנכס. יש מקרים בהם אנשים חוששים להינשא בגין דאגה לשלום הנכס שהם רכשו בעמל. ההסכם המגן על הנכס יסלול את הדרך לנישואין.
  • הסכם ממון מספק הגנה על עסק משפחתי וכן על שותפויות. במידה ואחד מבני הזוג מנהל עסק או שותף בעסק, יוכל הסכם ממון הנערך בליווי עורך דין הסכם ממון תל אביב לספק הגנה לעסק.

אכן, גורמים מקצועיים רבים ממליצים כיום לפנות אל עורך דין הסכם ממון בתל אביב טרם הנישואין. ההסכם מסייע בסלילת הדרך המשותפת ומצעידה את בני הזוג בבטחה.

לימור
הבלוג עוסק בדיני משפחה, מזונות ילדים, משמורת ילדים, הסכם גירושין ועוד.