הישראלים שלי במקאן וואלי שבמצפה רמון

ואז נוצר הקסם,נכון להיום יש לנו 33 עובדים, חמסה חמסה.33 אנשים מקסימים, עם ניצוץ בעיניים, כאלו שהם גם ישראלים, גם חרוצים, גם מקצועיים, גם מוכשרים וגם חלק מהנגב.

שנה טובה לכל הקוראים להלן קיצור תולדות הזמן של מקאן וואלי, סיכום קצר לכבוד השנה החדשה והתייחסות לכל האנשים שלנו במצפה רמון.

התחלה

הקמנו את מקאן וואלי במצפה רמון בתחילת 2013,

שלוחת הניו מדיה של מקאן תל-אביב במצפה רמון.

הרצון שלנו היה פשוט: להקים מקום עבודה מקצועי ומתגמל כמו אלו הנמצאים בתל-אביב.

הכל התחיל מזה שמיכלי רומי ילידת מצפה רמון, או כפי שהיא קוראת לעצמה "נייטיב", חזרה למצפה אחרי כמה שנים בתל-אביב וסיפרה לי שתיסע כמה פעמים בשבוע לתל-אביב כי היא לא מוצאת עבודה בנגב.

הנסיעה ממצפה רמון לתל-אביב אורכת כשאין פקקים בכניסה לעיר כשעתיים וחצי, מכאן מיכלי התכוונה לבלות בדרכים כ-5 שעות לפחות, 3 ימים בשבוע.

אמצע

החלטנו על הקמת שלוחה של מקאן תל-אביב במצפה רמון עם הגב הענק של אילן שילוח.

לקח לנו כחצי שנה למצוא משרדים. נכנסנו לאחר מכרז למבנה מקסים שעמד נטוש הרבה מאוד שנים, בנחל סלעית 2'א. המבנה נראה ענק כשפתחנו ב 1.1.2013 כי היו לנו במשרד 3 אנשים על 150 מ"ר, לא רע.

המשרד לפיתוח הנגב והגליל האמין בנו, והקצה כמה מאות אלפי שקלים לבניית גן כושר עירוני בסמוך למשרדים, בעיקר לטובת בני השכונה.

לאחר כמה חודשי פעילות, הבנו שנקים שלוחת ניו-מדיה, ונעסוק בניהול וקידום דפי פייסבוק ובפרסום ממומן ואורני בגוגל, ובעצם בפרסום דיגיטלי על כל כליו.

אני הייתי ממש אופטימית כבר בתחילת הדרך והייתי בטוחה שתוך רבעון יהיו לנו 25 עובדים. טעיתי. קשה לגייס צעירים מוכשרים למצפה רמון למרות מקום העבודה האטרקטיבי. בנוסף אין בתים או דירות להשכרה, התוצאה הייתה שאחרי 9 חדשים היו לנו כ10 עובדים ולא 25 כמו שחשבנו.

האנשים הם קסם (MAGIC)

ואז נוצר הקסם,

נכון להיום יש לנו 33 עובדים, חמסה חמסה.

33 אנשים מקסימים, עם ניצוץ בעיניים, כאלו שהם גם ישראלים, גם חרוצים, גם מקצועיים, גם מוכשרים וגם חלק מהנגב.

אני מספרת עליהם כי כל אחד מהם חשוב לי מאוד, והצלחה של כל אחד מהם תפריח את השממה ותוכיח שאפשר לעשות דברים אחרת גם אם אתה "סתם" בן-אדם.

מתחילה במנהלי דפי הפייסבוק, אנשים מוכשרים, רב תחומיים שעובדים עם הלקוחות הכי נחשבים בארץ. אבנר פרישברג, שבוואלי קוראים לו "אבנר החדש" עבר למצפה רמון מהמרכז, מאמין בלכתוב מעט ולומר הרבה.. אני מקשיבה לו. אסף ווגמן שעבר למצפה רמון מתל-אביב, בן שלו שבשלב זה גר בבאר-שבע ובטוח יעבור למצפה רמון, שני וולף נשואה טריה שעברה עם בעלה למצפה רמון. רגע, מה בעלך עושה שני? תעסוקת בני זוג זו בעיה שאנחנו צריכים לפתור. כדאי לציין שמקאן וואלי הוא מקום התעסוקה השלישי בגודלו במצפה רמון אחרי ישרוטל והמועצה המקומית ומוסדותיה. אז אם לא בישרוטל או אצלנו היכן?
כנרת האובן מכרכור, (גם אני במקור מכרכור) גרה בבאר-שבע נכון להיום. ויש לנו גם שני נציגים בתל-אביב, פיזית בתל-אביב נפשית במצפה רמון ב 100% , מגי אלבו ואריאל וייס.

אני ממשיכה במנהלי הקמפיינים בגוגל, אנשים אנליטיים, דייקניים שמבינים בקידום בעולם הדיגיטלי האינסופי ברמה הגבוהה ביותר: מעוז דגני החלוץ הראשון שעבר עם אשתו השחקנית אילנית בן יעקוב ושני ילדיהם למצפה-רמון וגר שם איתנו כבר כמעט שנתיים, נועה עמית החלוצה השנייה שהגיעה אלינו באמצע התואר השני, נועה מצטיינת כפול 3, גם מקצועית, גם עברה עם בעלה מבאר-שבע למצפה רמון (על בסיס שנה שנה) וגם תלד לנו את הילד השלישי של הוואלי  שירה אברהמי מרתמים שילדה את התינוקת הראשונה של הוואלי, צחי שרובר, שאחראי בוואלי על ההכשרות, הגיע מעוטף עזה לבאר-שבע. סבטה שכטר מבאר-שבע הגיעה בלי ניסיון והיום אחרי כמה חדשים מומחית ומעולה, גיא ורון עבר מכפר סבא למצפה-רמון, קונדיטור משהו משהו, יפעת יעקובי, אישה שמביאה כל יום שמחת חיים ואנרגיה מ.. באר-שבע. חווי פוקס הגיעה למצפה רמון מניו-יורק, זו לה קריירה שניה במצפה-רמון לאחר שהיתה מורה לאנגלית, אחראית לילד הרביעי של מקאן וואלי בעזרת השם. אביחי בנוני מבאר-שבע הספיק לעשות רילוקיישן לטקסס בזכות אשתו, ולחזור אלינו. יעל ויטנברג שהתחילה בוואלי כמעצבת ולאחר לידת בנה, הבן הראשון לוואלי, עברה לתחום ניהול קמפיינים. בניה פטרון מירוחם הגיע אלינו לאחר שלמד הנדסת תעשיה וניהול, החלוץ הראשון מירוחם ואחרון חביב מבין מנהלי הקמפיינים הוא תובל מאיר שהגיע מעוטף עזה באמצע המלחמה עם אשתו ובתו כדי להישאר במצפה רמון. רענן גרוס לדעתנו מומחה מספר אחד ל SEO, תחום שרק מעטים מצליחים בו, ואליו מצטרפת בימים אלו רוני לוי , הכי חדשה בוואלי. במחלקת התכנות בשלב זה מיקי קרטון מפתחת תוכנה מעולה שבזכותה אנחנו קולטים עם מתכנתים.

ויש לנו בוואלי גם כמה אנשי פרסום "רגילים", אליעד פרידמן קופירייטר מבריק שאנשי מקאן תל-אביב לא מוותרים על כישרונו. בניהול לקוחות עומר גלילי מנהל הלקוחות הנערץ שעבר ממקאן תל-אביב לוואלי ואליען זליכוב התקציבאית שעובדת איתו, מנהלים ביד רמה את כולם כולל את אנשי תל-אביב. גילי כחלון,  רינה מיכאלי ואנסטסיה קוזריוב, שלוש המעצבות המצויינות שלנו. לבנת אלי האחת והיחידה היא המנהלת האדמיניסטרטיבית, עברה ממקאן תל-אביב למצפה רמון עם אור ובר התאומים. לבנת עובדת איתי כבר 12 שנים והמעבר שלה למצפה רמון משנה מציאות בעיניי.

ועל כל אלו מנצחים בהרמוניה גיא אורן סמנכ"ל המדיה של מקאן וואלי שהגיע מעתלית להתיישב במצפה רמון ולנהל את מחלקת המדיה של מקאן וואלי, הדר גור-אריה פרסומאית תל-אביבית ותיקה שעברה לפני יותר משנה עם בעלה ושני ילדיה ומיכלי רומי המקומית שמנהלת בנוסף לוואלי את כל הקשרים שלנו עם המועצה המקומית, הסוכנות היהודית, מרכז הצעירים של מצפה-רמון, עמותת איילים והמשרד לפיתוח הנגב והגליל.

וחייבת להוסיף לקבוצת האנשים המדהימים שלנו, את עבאד, נהג המיניבוס שמוביל כל בוקר את האנשים שלנו שגרים בבאר-שבע, את נועה ומשה  שדואגים שהמשרד שלנו יהיה כל יום מתוקתק, את מימי, שירלי ושיר המטפלות של ילדי מקאן וואלי, שבלעדיהן היינו בבעיה רצינית עם ההורים  העובדים, אתם יודעים. את דריה אילון הגננית המדברית שלנו שמגיעה לכמה שעות בחודש והופכת את סביבת החיים שלנו לגן פורח. את יעלי גביש, שמבשלת את ארוחותינו פעמיים בשבוע, טעים טעים. את סשה ואבנר שמשפצים את הבית שבקרוב יהיה שלי במצפה רמון, את מיטל שקד וחנילי ממרכז הצעירים שהקימו יחד איתנו, כיתה של 12 תלמידים שלומדים תיכנות וישתלבו במקאן וואלי.

את מי שכחתי מיכלי? אני יודעת את שירי  שאני קוראת לה שירי של מיכלי ותמיד נמצאת איתנו כדי להושיט יד לכל פרויקט אפשרי. שירי בדקה את 105 העסקים שבאפליקציה מיצפוש, שירי מצלמת את כל הסרטים של מקאן וואלי ושירי מרכזת את קייטנת הילדים בחופש הגדול.

 

עתיד

יש לנו 4 ערכים שלאורם אנחנו עובדים

שמחה – אנרגיות חיוביות, אנחנו עובדים בזה ועומדים בזה.

תעוזה – אנחנו בעניין של להעז, גם ברמת המוצרים ללקוחותינו, גם בתרומתנו לחברה, גם בשימוש בכלים חדשים ובעיקר בלקיחת סיכונים. כמו להצהיר על 120 עובדים עד סוף 2016. כמו פלטפורמת העסקים הקטנים שהקמנו לטובת העסקים בדרום – כולנו דרום.

שלי – לכל אחד מהשותפים לקסם יש אחריות אישית להגשמת החזון של מקאן וואלי. הגורלות של כולנו משותפים.

המצאה – אנחנו קמים כל בוקר כדי להמציא משהו חדש, אפליקציית מיצפוש היא המצאה שלנו, קורס התכנות גם הוא המצאה ויש לנו בקנה עוד כמה המצאות לטובת ללקוחותינו ולטובת מצפה רמון בפרט והנגב בכלל.

מה הכי הכי חשוב לנו ?

לקוחות חדשים שירצו לעבוד איתנו כי יידעו שאנחנו

הכי מקצוענים

הכי שירותיים

הכי חדשניים

הכי גלובליים

הכי ישראלים

הכי ציונים

ושקשרנו את גורלנו בגורל לקוחות מקאן וואלי

שנה טובה

חנה רדו
מחפשת פתרונות להגברת התעסוקה בפריפריות. פתוחה לכל רעיון לשינוי המציאות בישראל. מאמינה בשיוויון מגדרי.עובדת במקאן תל-אביב 24/7. www.hanarado.info