היקום נגד אלכס ווּדס – גאווין אקסטנס

היקום נגד אלכס ווּדס/גאווין אקסטנס

The Universe Versus Alex Woods/Gavin Extence

מאנגלית: דנה אלעזר-הלוי.

הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2014

351 עמ', כולל תודות.

הספר מתחיל מהסוף להתחלת הסיפור. לכל סוף יש התחלה, כך מתחיל סיפורו של אלכס.

בגיל שבע-עשרה, אלכס נעצר בגבולות בריטניה, על המושב הקידמי כד אפר, ובידיו 113 גרם מריחואנה. אלכס יודע שהוא עשה את הדבר הנכון, הוא משוכנע בכך.

אלכס היה בן עשר כאשר מטאוריט נדיר פוגע בו, ואשר משאיר בראשו צלקת. חצי שנה לאחר פגיעת המטאוריט, הוא קיבל את התקף האפילפסיה הראשון שלו.

אימו, רוֹוִינָה ווּדס, מגדת עתידות, אהבה טארוט והוודו, ולחנות שלה קראו "מלכת הגביעים". היא לצידו, והיא ניחנה באינטואיציה בריאה, ראיית הנולד וכו'.

אלכס אוהב לקרוא ספרים, ולומד בעצמו על "האנטומיה והפיזיולוגיה של המוח. ידעתי מה ההבדל בין מטאורידים, מטאורים ומטאוריטים… ההשכלה שהענקתי לעצמי הייתה אקראית במקרה הטוב…" (עמ' 69).

חטיבת הביניים או בית הקופים, וודס היה נתון להצקות תכופות מצד בריונים, יותר נכון שלושה שתמיד הציקו לו. בהיותו שונה, ושלושתם תמיד הציקו לו.

אייזק פיטרסון, אלמן סגפן אשר פוגש את אלכס. כך נוצרת ידידות. אבל אני הרגשתי שמר פיטרסון היה דימוי אב לאלכס, אשר גדל בלי אבא.

לפיטרסון יש אוסף ספרים של קורט וונגוט, בהמשך אלכס פותח מועדון קריאה על ספריו של קורט בביתו של פיטרסון.

אלכס לומד הרבה דברים על משמעות החיים והמוות, הבחירה החופשית, ושחיים רק פעם אחת.

הקריאה בהתחלת הספר זרמה לי, אחר כך קצת נתקע, ואז זרם שוב עד שסיימתי את הספר. הספר הזה התחיל כהרפתקה, הארה כלפי הידע, ספרים, רגשות ובחירות בחיים. שמחה שלא ויתרתי על הספר. היה שווה להמשיך לקרוא.

הכריכה מדהימה, ולכל פרק יש שם או כותרת על מה הפרק.

מומלץ בחום רב! היקום נגד אלכס וודס