היער – להכנס אל החלום

לפעמים חלומות מתגשמים. ילדים הופכים לנסיך/ה, פיראט/ית, אביר/ה, פיה/פאון או שדון/ית, מבצעים משימות ונהנים מהרפתקאות

איזה ילד לא חולם להיות נסיך/נסיכה, פיראט/פיראטית, אביר/אבירה, פיה/פאון או שדון/שדונית ? מסתבר שיש מקום, שבו החלום אפשרי והוא אפילו ממש פה, מתחת לאף.
אם עדיין לא הגעתם אל היער ויש לכם ילדים בגילאי 4-10, ממליצה לכם בחום להגיע לשם ולהגשים חלום. כשהתקרבנו אל המקום וראינו אותו מלמעלה, הבת הקטנה שלי אמרה תוך כדי ריצה : אמא, אני כאילו נכנסת אל החלום שלי ותוך כמה שניות היא ואחותה הגדולה הגיעו לכניסה ליער.

בכניסה ליער, רואים את הבית הנטוש ואת מלתחת התלבושות, צילום לם וליץ סטודיו 68

היער – נכנסים אל החלום

כל ילד שנכנס ליער, מתקבל על-ידי שר היער, מקבל הסבר על המקום ונלקח את הבית הנטוש, שם הוא בוחר למי הוא רוצה להפוך מבין 5 הדמויות של עולם האגדות ובהתאם בוחר לו תלבושת ואביזרים, כמו : שמלות, שיריון, כנפיים, כובעים, וסטים, חרבות, מגנים, בנדנות, כתרים, כיסוי עיניים ועוד ועוד. מגוון התלבושות מרהיב ומיוחד וכשנכנסים ליער התחושה היא, שנכנסנו ישר לתוך סט של סרט או לאיזה ארמון של אחד המלכים באירופה. הבנות שלי בחרו להפוך לנסיכות בתלבושת מהמאה ה-16 וכיאה לנסיכות, נלקחו אל תחילת המסלול, שם קיבלו לוחית עץ ועליה פירוט המסלול, שהן צריכות לעבור ביער, בצירוף מפת היער.

לוחיות העץ של כל אחת מ-5 הדמויות ועליהן המסלול ביער ומפת היער, צילום לם וליץ סטודיו 3

בכל תחנה, שאליה מגיעים, צריך לחפש את הלוחית, שעליה מדבקה עם סמל הדמות (נסיך/ה, פיראט/ית, אביר/ה, פיה/פאון או שדון/ית) ולבצע את המשימה או המשימות שבתחנה. יש משימות של חידות, ששולחות את הדמויות למבצע חיפושים ברחבי היער, כמו : למצוא את הדלת הנסתרת בבית האושר, או את עמדת המוסיקה לשמיעה, או היכן ברצפת היער אפשר למצוא מסרק, שרשרת זהב ולב יהלומים או את טביעות הרגליים של הגמדים והשדונים. יש משימות פיזיות, כמו ירי בחץ וקשת, רידוד בצק סוכר,כריית אבן יהלום, משימת מאזניים, משימת הביצה והכפפה או משימות אומץ. יש גם משימות של הנאה, כמו איפור ובישום, נגינה ושירה ואפילו משימות של הבעת משאלות, שיכולות להתגשם רק אם מקפידים על 3 הכללים : להאמין, להתכוון ולא לספר.

ירי בחץ ובקשת, צילום לם וליץ סטודיו 71

תחנות ומשימות

הבנות יצאו לדרך, אל התחנה הראשונה, אל בית האהבה, שם הן התאפרו, התבשמו ובדרך פגשו את הפיות, השדונים והאבירים, תושבי היער, שמסתובבים ביער בין הילדים, עוזרים להם לבצע את המשימות ואפילו נותנים להם משימות בונוס, מפזרים עליהם אבקת קסמים, מלמדים אותם את ריחוף הפרפרים, איך האביר צריך לבקש משאלה ואת שאר סודות היער.

משימת בונוס שקיבלו פיראטיות ושדונית על גשר האוהבים, צילום לם וליץ סטודיו 107

מבית האהבה, המשיכו הבנות אל בית הטחנה, שם נדרשו לקלוע צמות מחבלים. נסיכות, נסיכות, אבל צריך לוודא, שלמרות עדינותן הן יוכלו להסתדר, אם המשרתות לא בשטח. כדי שהשמלות לא יתלכלכו, הן נדרשו ללבוש סינרים במטבח הפונדק, לפני שנשלחו למשימת רידוד בצק הסוכר והכנסתו לתנור דמוי אח (כמובן בלי אש דולקת).

מטבח הפונדק

הקסם מלווה את כל השהות ביער, גם בגלל המראה שלו וגם בזכות המוסיקה האירית והסקוטית, שמתנגנת כל הזמן ברקע. היער כולו בנוי מעץ, עשיר בצמחיית יער, גמדים, שבילים עתיקים, פעמונים, חבלים, מערות, באר משאלות ועוד הפתעות.

תיאטרון בובות בבית החלום, צילום לם וליץ סטודיו 89

בבית האושר הן מצאו מגוון כלי נגינה ופעמונים, ממקומות שונים בעולם ואפילו קיבלו משימת בונוס מהפיה מיה, להמציא ריקוד לצלילי השיר, שהלחינו "פינוקים, ממתקים והחיים יפים !"

בית האושר, עם שלל פעמונים וכלי נגינה, צילום לם וליץ סטודיו 112

הבנות הגיעו אפילו אל "מאחורי היער", שמובילות אליו 2 דלתות : לילדים ולגמדים עם משימת המאזניים והאצטרובלים, אחר-כך הן חבשו קסדות במכרה, לקחו פטיש ואזמל וכרו אבני חן, שנשארו אצלן למזכרת, יצרו תליונים בבית החלום, שם הפיראטים יוצרים תליון חבר צוות, השדונים מציירים על אבנים והאבירים מכינים צמיד אבירים, אחר-כך זרקו מטבעות והביעו משאלה בבאר המשאלות והגיעו עד לעץ האחרון, שם קיבלו משימות בונוס ופרס אמיתי.

מה נמצא מאחורי היער ? הפיראטים, האבירים והנסיכות יגלו

איפה, מתי וכמה ?

היער – קניון רננים רעננה, קומה מינוס 2 , טל' : 09-7480843, עלות – 29 ש"ח לילד ומבוגר מלווה אחד ללא תשלום

שעות פתיחה : ימים א,ב,ד,ה בשעות 16:00-20:00, יום ו' בשעות 10:00-14:00

בימי ג', ו' משעה 14 ושבת – המקום פתוח לימי הולדת בתיאום מראש. אפשר לקיים במקום 2 סוגי ימי הולדת : יום הולדת קלאסי מהאגדות או יום הולדת עם מסלולי הרפתקאות חדשים, חבורות של פיות וחבורות של שדונים, שמבצעים את המשימות ומתחרים אלו באלו.

שעות הפתיחה בחופשת הפסח : החל מה-17.3.13 ועד ה-2.4.13 פתוחים במהלך השבוע מ-10:00 עד 20:00, ביום ו ובערבי החג פתוח בשעות 10:00-14:00, בשבתות ובחג – סגור