הפעם היעד נמדד בסנטימטרים

בשנים האחרונות היעדים שלי נמדדו בקילומטרים. 10, 21.1, 33, 42.195…. גם זמנים וקצבים היו מידיי פעם יעדים. אבל עכשיו, בתוך שנת 2018 שהוגדרה כשנת שיקום מפציעה, היעדים שלי קצת שונים, התפיסה שלי לגבי הריצה ומקומה בחיי שינתה פניה והיעד לפחות ל 28 הימים הבאים נמדד בסנטימטרים.

ג'ינס בויי פריינד שלי - צילום מהטור האחורי בחדר הארונות
ג'ינס בויי פריינד שלי - צילום מהטור האחורי בחדר הארונות

שמעתי על כל כך הרבה אנשים שהתחילו לרוץ בשביל לשפר את הבריאות שלהם ובעיקר בשביל לרדת במשקל.  אצלי קרה הפוך.  מרגע שהתחלתי לרוץ, אני רק עולה ועולה ועולה…  אוליי גיד ההמסטרינג שנקרע בא להגיד לי משהו.  משהו בסגנון: "מה נשמע חמודה??? חשבת לעצור לרגע ולבדוק מה קורה בגיזרת הגיזרה???" וחכו תראו איפה אתם נכנסים לתמונה

הבויי פריינד שלי

שנים יצאנו יחד.  עם עקבים, כפכפים, על שטוח… עם גופייה לבנה או סטרפלס, בעצם כל מה שלבשתי איתו הלך טוב.  אחרי שחרשתי עליו והגיע הזמן לבקר במכונת הכביסה הפעלתי את פרוטקציית ה V.I.P שלי בחדר הכביסה והפעלתי מכונה במיוחד בשבילו עם המרכך הריחני והאבקה הלבנה.  אם יש למישהו בעיה הוא מוזמן להיכנס לחדר הכביסה ולתפעל את המערכות שם בעצמו.   נפרדנו. פרידה איטית וכואבת.  בהתחלה עוד הייתי בהכחשה אבל לאט לאט הבנתי, זה לא הוא זו אני.  בעצב רב קיפלתי אותו והנחתי אותו בטור האחורי של הג'ינסים בארון הבגדים.  הבטחתי לו שזה לא נגמר.

!We shall meet again

גינס

הריצה פינתה את מקומה

לא לגמרי.  אני עדיין רצה.  לשמחתי חזרתי לרוץ.   לאט לאט והמרחקים עדיין קצרים ומאז החזרה הפצועה ממרתון אמסטרדם טרם נחצה קו 10 הקילומטרים.  אבל הזמן שהתפנה אפשר לי לעשות זום אאוט על המקום של הריצה בחיים והבנתי שעכשיו נכון לי ככה.  בלי יעדים, בלי קילומטראז', בלי תכנית אימונים.  להשאיר מקום לספונטניות, מקום להפתעה.  לשמחתי אני מגלה יותר ויותר רצים שגם אצלם הריצה היא דרך חיים ולא החיים עצמם.  2018 היא שנה בה היעדים הקשורים בקילומטרים ובזמנים מפנים את מקומם ליעדים אחרים.

לפעמים היעד נמדד בסנטימטרים

כן. הגיע הזמן להודות באמת. משהו לא טוב קרה.  מה שנשקף במראה ומה שמתגלה בתמונות, לא ממש חוויה נעימה.  פעם קראתי משפט שאומר: "אם לא נח לך איפה שאת, אז תזוזי, את לא עץ"…   אז לא נח לי.  והגיע הזמן לעשות מעשה.  הצטרפתי לאתגר שנמשך 28 ימים.  באתגר הזה היעד נמדד בסנטימטרים ואחוזים.  נחושה מלאה כח, נכנסתי לאתגר.  מקווה שיצליח.  הבויי פריינד הרי מחכה לי והדרך עוד ארוכה.

החיים בתוך קופסא

תמיד אמרו לי תחשבי מחוץ לקופסא.  לא לא לא אמרו לי כאן.  פה, תחשבי בתוך הקופסא.   בעצם, כל חיי הקולינריים נכנסים לתוך קופסאות מדידה צבעוניות למראה וקטנות להפליא למשך 28 הימים הקרובים לפחות.  עם תפריט שלא יבייש את ה soup nazi של סיינפלד.  כל צבע מאפיין סוג של מרכיב מזון ולכי תסדרי.  גרבר מישהו???

קופסאות

 הקיר היחידי שלי הוא – אני

מניחה מאחוריי את כל התהיות, הספקות, הלבטים וההתחבטויות.  יוצאת לדרך ברבאק. יודעת שנכונו לי קשיים אבל היי… אם עברתי את האימונים בפאקינג קיץ 2017 למרתון אמסטרדם, אני יודעת שאני יכולה.   כמו במרתון, צעד אחרי צעד… מטר ועוד מטר… כמו ש 42.195 קילומטרים מגיעים לקו הסיום.  הקיר היחיד שיכול לעמוד מולי, הוא אני בעצמי והרי לא בא לי להיות קיר, כי קיר לא יכול לזוז וקיר לא יכול לרוץ וקיר, הוא קיר… והספיק לי אחד כזה במסכמת…  יומיים בתוך הקופסא, הדרך ארוכה ומאתגרת.

ואם קראתם עד הלום, אז פרגנו שתפו ותתמכו!

 

 

שרית כהן חכם
לאן את רצה אני שואלת את עצמי בכל פעם מחדש. לאן יש לך לרוץ?שואלים אותי. לא עדיף לך ללכת? זה גם יותר בריא, מצקצקים. אוליי תוותרי (המהדרין). מה יש לך עם השיגעון הזה של הריצה? איך יש לך כח לרוץ? הריצה... ב 2012 התחלתי בתור אתגר עם חברה ומאז זה נשאר. הפך לתחביב, הפך לדרך חיים. הריצה מתנהלת במקביל לחיים. היא חלק מהחיים. מלמדת ומשקפת את החיים עצמם. את הרגעים הקשים, את ההצלחות, המלחמות, וויתורים, פציעות, יעדים, מטרות, חברים, ויותר מכל את המשפחה. בלוג שנכתב בזיעה עם שתי רגליים על הקרקע. תפעילו שעון... מתחילים.