היעד הרצוי של תחום קידום אתרים- להגיע הישר אל העמוד הראשון

היעד הרצוי של תחום קידום אתרים- להגיע הישר אל העמוד הראשון

על מנת להתאים את האתר העסקי לדרישותיהם של מנועי החיפוש ( יאהו, בינג וכמובן גוגל בראשם) ולגרום להם להעניק את הדירוג הגבוה ביותר- חייבים לבצע באתר תהליך של אופטימיזציה, Search Engine Optimization. תהליך קידום האתר מתבסס על שיטות מגוונות ועל אסטרטגיות מתקדמות באתר עצמו ומחוצה לו. מובן, שאנשי המקצוע בתחום קידום האתרים חייבים להיות מקצוענים ומומחים במספר תחומים. הם אמנם מגיעים מעולם הטכנולוגיה והכלים הדיגיטליים, אלא שעל מנת לאפשר לאתר מסחרי לממש את מלוא פוטנציאל הפרסום השיווקי שלו- חייבים מקצוענים אלו להיות בקיאים הן ברזי עולם הפרסום והמיתוג, עולם שהיה עד לפני שנים מועטות בלבד נחלתם של חברות ענק דורסניות בעלות משאבים כלכליים אדירים. כמו כן, הם חייבים להיות בקיאים גם בתחום הפסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות, שכן הניתוח המרכזי של התאמת מנועי החיפוש לאתרים הרלוונטיים בכל זאת מתבססת על יכולת אנושית ועל צרכים של בני אדם בעלי רגשות, מחשבות ומוח אנושי. תחום קידום האתרים אמנם קרוי, כאמור, אופטימיזציה עבור מנועי חיפוש, ואולם ברור לכול, כי את הפיכתם האתר לאופטימלי יותר חשוב לבצע רק לאחר לימוד מעמיק וחד משמעי של הבנת תהליך התנהלות הגלישה של המשתמשים הרבים והמגוונים.

אנשי המקצוע בתחום קידום האתרים חייבים לעמול באופן הדוק ועיקש אל מול שינויים ומגמות שמתרחשים כל העת הן בשוק התקשורת ובעולם המסחר והן בקצב המהיר של ההתפתחות הטכנולוגית המוכרת. מובן, שכל העת לא רק האתרים משתנים ומתפתחים על ידי אותם אנשי צוות בחברות קידום אתרים, אלא במקביל גם מנועי החיפוש עצמם עוברים תהליכים של עדכוני גרסה ובפרט עוברים תהליכי עדכון ופיתוח במארג יכולת ניתוח האלגוריתם שלהם. מכאן המומחים בתחום קידום האתרים מאותגרים באופן שוטף, שכן אין הם יכולים לנוח על זרי דפנה ברגע שהאתר קודם למיקום אטרקטיבי. המיקום המוצלח והפופולרי הוא זמני דווקא בעקבות תחרות עזה בין עסקים מקבילים. הצורך לעקוב אחר העדכונים והשינויים בתכנות מנועי החיפוש- הוא צורך מובהק לתועלת עבודה יעילה.

שירותי שיווק וקידום אתרים

מה בכל זאת היעד הרצוי? כמובן, להגיע לעמוד הראשון של רשימת תוצאות החיפוש. בעמוד זה לרוב ישנן עשר תוצאות פופולריות ביותר על פי כל ניתוח הפרמטרים הרלוונטיים בידי מונעי החיפוש. תחום קידום אתרים עוסק בתשתיתו ביכולת לקדם כל אתר מסחרי הישר אל העמוד הראשון בעל הפופולריות המרבית.