הייתם מאמינים?? משרד החינוך אישר מגמת כורמות ויין

פסטיבל כרמים וטעמים חגיגה שאסור לפספס

פסטיבל כרמים ויין, חגיגה קסומה שמתרחשת פעם בשנה, זו השנה השלישית  בגני רמת הנדיב (אל תפספסו בשנה הבאה) .

מיד עם הכניסה לפסטיבל, מרגישים את הקסם באוויר, הגנים מעוצבים בתאורת ערב מדהימה ועל פני המדשאות פרושים חביות יין המשמשות כשולחנות בר, זולות לישיבה ועשרות כורמים מציעים את מרכולתם בדוכני יין, כשברקע מופעי מוזיקה, פינות אוכל גורמה משובחות, אמנים ויוצרים שונים.

יקב שפיה 7

השילוב של המקום הקסום, ההיסטוריה, הנוף, אנשי האזור והיין יוצרים פסטיבל איכותי וייחודי.

מטרתו של הפסטיבל היא לחשוף את תעשיית היין הענפה והחקלאות המקומית באזור מורדות הכרמל ובקעת הנדיב.

מגוון היקבים רחב, הן בגודלם והן בסגנון המאפיין אותם, החל ביקבי כרמל מיסודו של הברון דה רוטשילד, דרך יקבי בוטיק יחודיים: יקב סומק, יקב אלונה, יקב ארנס, יקב ווטרמן, יקב מאיה, יקב שטיינמץ, יקב בר מאור, יקב שדות, יקב דדה, יקב אייל, יקב ארגוב, יקב שפיה, יקב אמפורה, יקב שירום ועוד רבים טובים.

רות בן ישראל היא לא אחרת מאשר אוצרת הפסטיבל "כרמים וטעמים", היא אוצרת יין וסומליה בינלאומית, אישה קטנה (אל תתנו לגודל הפיזי שלה להטעות אתכם) ונמרצת, אשר למען הגילוי הנאות, אני מכירה אותה באופן אישי.

יקב 10

בן ישראל למדה את סודות היין באיטליה ,והידע המקצועי שלה בתחום היין הוא אוצר גלום, ואם ניתן לקבל רגע מזמנה הלא פנוי, אפשר לזכות בהרצאה מלומדת ומעשירה על היין בכלל, ובישראל בפרט, על הזנים השונים, איך להריח יין והכי חשוב איך לשתות אותו נכון.

בשיטוטי בין דוכני היין השונים צד את עיני דוכן שנקרא יקב שפיה, ובו עמדו נער ונערה צעירים  .

נגשתי אליהם, ושאלתי אותם מי הם, בני כמה הם ואיך הם הגיעו ליין.

מיד קבלתי הסבר על יקב שפיה שחוגג בימים אלו 10 שנים להקמתו ואשר הוקם במסגרת פרויקט חינוכי חדשני, המאפשר לתלמיד הכפר להיות שותפים מלאים בכל השלבים "מזמירה ועד מכירה" ובכך לתת להם כלים לחוות עולם שלם של עשייה ולמידה.

ועוד הם סיפרו לי על כפר הנוער מאיר שפיה בו הם לומדים, הם הסבירו לי שהם לומדים חקלאות ושבשנה הבאה תהיה בו מגמת יין.

יקב שפיה

בית הספר "מאיר שפיה" הינו בית ספר על אזורי ייחודי העוסק במדעי החיים והחקלאות, במסגרתו נפתח השנה מסלול התמחות בגידול גפן וייצור יין, וזה בזכות בן ישראל וסילבי מאיירס רכזת מגמת חקלאות וביולוגיה, אשר יחד יזמו והובילו תכנית לבגרות של חמש יחידות כחלק ממגמת החקלאות.

 התכנית אושרה ע"י משרד החינוך ותחל כבר בשנה הקרובה.

תכנית זו הינה יחודית בארץ ותשלב לימודים במגוון תחומים ובדגש על חקלאות, ביוטכנולוגיה, כימיה, היסטוריה לרבות תחומי השיווק, המיתוג והמכירות.

התלמידים שילמדו בתכנית יתוודעו לתכנים מדעיים וחקלאיים בנושאי כרם ויין, עם מתן דגש על חקלאות מדייקת, מתקדמת ורלוונטית למוצר הסופי.

בנוסף התלמידים יפתחו יכולת עבוד נתונים במסגרת למידה בינתחומית של הנושאים השונים הנלמדים בבית הספר, ומימושם בהבנת לימודי הכורמות וייצור היין.

שאלתי את בן ישראל לעניין האלכוהול בקרב הצעירים האלה שילמדו את הכורמות וייצור היין, והיא השיבה כי קודם הדגש הוא על החקלאות וגידול הענבים, וכי היא גילתה שלאחר שהנערים והנערות מטפלים בכרם גם בחורף וגם בקיץ, עניין האלכוהול פחות מעניין אותם.

אז התקדמנו קצת בארצנו הקטנטונת בכל הקשור ביין, יש לנו יין משובח, והנה הגיעה גם הכשרה מקצועית במובן הכי עמוק ורציני של העניין, כמו שמקובל בעולם –

התמחות בגידול גפן וייצור היין.

אל תפספסו את פסטיבל "כרמים וטעמים" בשנה הבאה, זוהי הזדמנות לפגוש את העוסקים במלאכה הקסומה של כורמות ויין.

בהצלחה לרות בן ישראל המדהימה עם פתיחת המגמה החדשה – כורמות ויין בכפר הנוער שפייה.

איילת השחר סגל
איילת השחר סגל, אם ל- 2 חיילים (דור ואורי), ולאיתי בן ה 9, כן כן מאותו בן זוג מהמם בשם גיל. בעלת עסק עצמאי בשם "דעת קהל" המספק תוכן איכותי לאירועים. אוהבת אופנה וגם עובדת ב"ליאת ומירב" בגדי מעצבים בכפר סבא הירוקה. אוהבת לבשל,המטבח משמח אותי ואין לדעתי תבלין שלא מצוי במגירת התבלינים שלי.