היזהר במשאלותיך

הבקינגהם הולך להיות שמה של ספינת פאר שתצטרף לצי של חברת הספנות של משפחת קליפטון, מסתבר שזהו הספר הרביעי על מעללי המשפחה הזו אבל הוא בפירוש עומד בפני עצמו , מותח עם סוף מאוד מפתיע. גלו למה כדאי לכם להתרענן איתו הקיץ

רחל הזנפלד קוראת ספרים

be careful what you wish for

אנגליה בתחילת שנות השישים, של המאה הקודמת. חברת ספנות גדולה עומדת לייצר אוניית פאר שטרם נראתה כמותה (זה הרבה אחרי טביעת הטיטניק) אך מאבק דמים בינה לבין פושע מארגנטינה גורם לעיכובים, רציחות, אינטריגות פנימיות והרבה מאוד בלגן.   'היזהר במשאלותיך' של ג'פרי ארצ'ר הוא ספר מתח קלאסי, הוא כתוב בצורה ששואבת אותך לעולם שהוא יוצר ואת פתאום מגלה עד כמה דברים יכולים להסתבך ברגע שאין לך אפשרות לדבר  בטלפון נייד מכל מקום או אפילו לזהות את שם המתקשר בטלפון הקווי.  באנגליה כמו באנגליה, המעמדות תמיד ברורים ואם היית מגדירה את קהל היעד לספר הזה  הייתי אומרת שמדובר בחובבי 'אדונים ומשרתים' המיתולוגית. ומי שבא לו לברוח מהחום לארץ כל כך שונה, מסודרת, אירופה ולא הלבנט. לעולם שבו מעמד גבוה לא בהכרח מעיד על כך שאתה עשיר ועושר לא בהכרח מקנה לך מעמד. מקום שהירושה עוברת עדיין רק לגברים למרות שבראש החברה המשפחתית יכולה לעמוד אישה ועוד כל מיני אבסורדיים שכנראה שורדים עד היום. אותה המלכה שמולכת על אנגליה גם היום,  גם היא בין  הדמויות המשמעותיות בפר ואנחנו זוכים להצצה לסדר יום לה ( משער שיש בזה הרבה מן האמת).

הספר מתרחש בתקופה בה המחתרת האירית פועלת במלוא המרץ נגד אנגליה,  ואפילו פושע נאצי מסתובב שם עם החברה מארגטינה, עד שמוסגר לישראל. בלי לעושת ספולירים שם הספר  מתברר כמאוד מדויק ובצורה מפתיעה מאוד. אבל בעיקר מעניין לראות כמה מתח היה כאשר לא יכולת ליצור עם אנשים קשר בכל דקה נתונה.

ספר נחמד לרענן בו את הקיץ!