היושבת במעגל / איציק אורון

זהו סיפורן המטלטל של 7 נשים נפגעות אלימות אשר מחליטות לקחת את המושכות לידיים ולשוב לשלוט בחייהן. הן מצטרפות לסדנה שבה מתקיימים 7 מפגשים בתדירות של מפגש אחד בחודש שאותה מנהלת המדריכה הרוחנית יסכה לאה, אישה חמה, מרגשת ובעלת לב זהב אשר הגיעה ארצה לאחר שהתגוררה בעבר בהודו ובארה"ב. יסכה לאה גילתה בחו"ל את העולם הרוחני, וכעת, באמצעות הכלים שהביאה עמה מאותו התחום, היא מנחה את הנשים הכאובות על מנת שאלה תוכלנה לצאת ממעגל האלימות שבו הן נמצאות ומהמצוקה הקשה שבה הן שרויות, ובראש מורם וכוחות מחודשים לפתוח דך חדש בחייהן. על דרכם העוצמתית והמרגשת תוכלו לקרוא בספר המקסים: "היושבת במעגל"!

היושבת במעגל / איציק אורון

 334 עמודים 

עורכת הספר: הגר ינאי

עריכה לשונית: אורלי גילת

הוצאה עצמית

שנת הוצאה: 2019

 

72301969_912533592451813_2723044690554257408_n

 

עלילת הספר מסופרת בגוף ראשון מפי דמותה של דורית, אחת מאותן שבע נשים אמיצות ומעוררות השראה אשר מחליטות לקחת את המושכות לידיים, לחזור לשלוט על חייהן ולצאת ממעגל האלימות שבה הן סובלות כבר תקופה ארוכה ולעשות שינוי אמיתי וחשוב בחייהן. אותן שבע נשים נבחרו להשתתף בסדנה שהתכנסה פעם בחודש ובמשך שבעה מפגשים, שבהם בכל מפגש, הנשים ישהו בסדנה למשך יומיים ובמהלכם יקבלו את הכלים שיעזרו להן לקבל את חייהן בחזרה ולצאת ממעגל האלימות.

מי שעומדת בראש אותה סדנה היא יסכה לאה, אישה רוחנית, חייכנית, טובת לב, רכה אך גם מלאת חוזק ותעצומות נפש שהגיעה ארצה מארה"ב ששם ניהלה בית ספר ליוגה. עוד בטרם התגוררה בארה"ב, היא התגוררה במשך שנים בהודו ולמדה רבות על העולם הרוחני. וכעת, יסכה לאה משתמשת בידע הזה על מנת לעזור לנשים נפגעות האלימות.

דורית מספרת על המסע המשותף והעוצמתי שאליו היא הצטרפה יחד עם עוד 6 נשים, שכמוה, התחילו את המסע מלאות פחדים וחששות לגבי העתיד לבוא. המפגשים העוצמתיים בניצוחה של יסכה לאה קירבו בין 7 הנשים שעד לא מזמן היו לזרות גמורות. האלימות ממנה כל אחת ואחת מהן סבלה, איחדה ביניהן, הן יכלו להבין היטב אחת את השנייה ודאגו לתמוך ולחזק אישה את רעותה.

דמויות הגיבורות בספר באו מערים שונות בארץ ומרקע ודת שונים. דורית, שרון, איה וליזה הן חילוניות, אמינה היא מהעדה הבדואית שבדרום אשר התגוררה בכפר ליד דימונה, רבקה היא דתיה מירושלים, ונטלי היא נוצרייה מהמרכז.

כל אחת מהנשים הללו חשפה את סיפורה העצוב, המטלטל והמצמרר ולא היה ניתן להישאר אדישים לתיאורים הלא פשוטים של החוויות הקשות שאותן נשים חוו.

ולמרות כל הכאב והצער, הנשים בחרו לשנות את מצבן העגום וזו היא מטרת הסדנה שאותה העבירה ברגישות ובנחישות רבות המדריכה הנפלאה בעלת לב הזהב יסכה לאה, אשר בזמן שטיפלה בליבן הדואב של 7 הנשים, גילתה גם את אשר דואב בליבה שלה.

איזה ספר נהדר! הוא סחף אותי מעמודו הראשון ועד האחרון. הדמויות המגוונות שבו כל כך נפלאות. הן אמיצות ומרגשות וסיפורן מעורר ההשראה כה נוגע ללב. הספר מעורר תחושות ותובנות רבות בעת הקריאה בו. מצד אחד, יש בו כאב, עצב, פחד ותסכול מכך שלעיתים לא נמצא פתרון הולם בכדי לגונן על חיי אישה במצוקה או אפילו בסכנת חיים. ומצד שני הוא מלא באופטימיות, מוטיבציה, נחישות, אחווה ואומץ לב.

זהו סיפרו השני של הסופר ומדריך היוגה איציק אורון אשר בקיאותו בדרך הרוחנית מורגשת היטב בספר ומציגה בפנינו מושגים מהעולם הרוחני כגון פראנה, צ'קרה, רייקי, מעגל מנדלה ועוד.

שורה תחתונה: סיפורן של נשים גיבורות המביטות לפחד בעיניים בלי למצמץ.

ממליצה בחום!