היורשת מדלהי / ויקאס סווארופ

"אנחנו אף פעם לא מקבלים בחיים את מה שמגיע לנו.אנחנו מקבלים את מה שהצלחנו להשיג במשא ומתן"

בחורה עם מחשב נייד

מה הייתם עושים אם יום אחד היה ניגש אליכם גבר מרשים ומסתורי, ומציע לכם הצעה מדהימה: אם תצליחו לעבור שבעה מבחנים, הוא יעניק לכם את השליטה על תאגיד ענק השווה מיליארדים. זאת ההצעה המפתיעה שמקבלת גיבורת הרומן החדש של ויקאס סווארוּפּ, מחבר רבי-המכר "נער החידות ממומביי" ו"תעלומה בשישה קולות".

סאפְּנָה סינהָה היא צעירה שעובדת כמוכרת בחנות למוצרי חשמל בדלהי. משכורתה הצנועה מספיקה בקושי לקיום משפחתה הענייה. כשהיא פוגשת בסיום תפילה במקדש מיליארדר שמציע לה לָרֶשת את כס המנכ"ל של קבוצת אֵיי-בּי-סי – אם רק תעמוד בשבעה מבחנֵי חיים – היא משוכנעת שהוא מתבדח. אך כשהיא מגלה שמדובר בהצעה ממשית, היא מסכימה לאתגר, על אף חששותיה וחשדותיה. בשרשרת המבחנים שנקרית בדרכה, מסייע לה שכן נאה שבו סאפְּנָה מאוהבת בסתר.
כל מבחן שסאפְּנָה עוברת הוא למעשה שיעור שבוחן לא רק את יכולותיה הניהוליות, אלא גם את סולם הערכים שעל פיו היא חיה. במהלך הרומן היא נתקלת בדמויות מכל מעמדות החברה ההודית: כוכבות בוליוודיות, כפריים עניים, שוטרים מושחתים ואוהבים תמימים. אך האם היא אכן תעמוד בשבעת המבחנים ותהיה מין סינדרלה מודרנית? ומיהו אַצָ'ריָה, המיליארדר המוזר שמפעיל אותה ומעורר את חשדותיה? מדוע הוא בחר דווקא בה, ואֵילו סודות גדולים היא צפויה לחשוף?
ם

נתחיל מזה שהספר קריא,מעניין,מושך ומרתק.

לכאורה,הצעה אחת הזויה לחלוטין משנה את חייה של סאפנה אולם זו לא ההצעה ולא שבעת המבחנים שעליה לעבור אלא מה שהיא מגלה על עצמה,על חייה ועל הסובבים אותה .

יש בספר הזה שילוב של מתח,סימני שאלה,שלל דמויות מרתקות,הרבה שאיפות ולא פחות יש בו המון ספקות.

ספקות של סאפנה עצמה וספקות שלי כקוראת.

הספקות מובילות לתחושה של הגזמה,משהו שהוא מאוד לא מהמציאות . קורים לסאפנה יותר מדי דברים רעים,כמעט בקצב מסחרר כאילו אין שום דבר טוב שיכול באמת לקרות לה וכל הדברים הללו נפתרים באותה מהירות שהם קורים,מהר,מאוד מהר ועל הצד הטוב ביותר.

לרגעים הרגשתי שאני קוראת מידע אינפורמטיבי ולא ספר.

ועדיין ולמרות זאת,קשה שלא לקרוא עד הסוף ולהבין מי היא כל דמות ואיך היא קשורה ובעיקר להגיע לסוף הספר ושם הרגשתי תחושה של חיבור למציאות,תחושה שנובעת מהחלטה נבונה ואמיצה.

מי שקרא את 'נער החידות ממומביי' ימצא קווי דימיון בין הספרים.

הוצאת אחוזת בית.