היועמ"ש צפוי להודיע: שרה נתניהו תועמד לדין

במרכז הפרשה, כפי שנחשף אמש בחדשות 2, חשדות לשימוש בעובדת בית ראש הממשלה לטיפול באביה של שרה נתניהו והעברת רהיטים שנרכשו במעון לבית בקיסריה

שרה נתניהו צילום שחר עזר

אמש התבשרנו שהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, צפוי להודיע בקרוב על הגשת כתב אישום נגד רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו בפרשת המעונות – כך דווח בחדשות ערוץ 2. כפי שפורסם, החלטת היועץ מגיעה לאחר המלצת פרקליט המדינה, שי ניצן, על הגשת כתב אישום נגד נתניהו ותמיכת פרקליטות מחוז ירושלים במהלך.

נתניהו צפויה לעמוד לדין בגין עבירה של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, בגין גלגול שיטתי של הוצאות פרטיות של משפחת נתניהו על חשבון הציבור. בשלב ראשון היא תזומן לשימוע ורק לאחר מכן תתקבל ההחלטה. הידיעה הזו מגיעה יום בלבד לאחר שנודע שהמשטרה ממליצה על הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

ב"הארץ" דווח שבעקבות הפרסום בערוץ 2 הבהיר דובר משרד המשפטים כי "בשלב זה טרם התקבלה החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה בפרשה. כשתתקבל החלטה, לאחר ביצוע השלמות החקירה האחרונות שעליהן הורה היועץ, תפורסם הודעה מסודרת לציבור, כמקובל".

שרה ובנימין נתניהו בחגיגות המימונה (צילום: לע"מ)
שרה ובנימין נתניהו בחגיגות המימונה (צילום: לע"מ)

בשבוע שעבר נחקרה נתניהו בפעם הרביעית במסגרת חקירת הפרשה. התיק הגיע ליועמ"ש רק לפני כשבועיים, כאשר ביקש לקבל את גרסתה של נתניהו לגבי מספר סוגיות שטרם נשאלה עליהן. כבר במאי 2016 המליצה המשטרה להעמיד אותה לדין בשל קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, לאחר חקירה מתמשכת (מאז פורסם דו"ח מבקר המדינה על הוצאות חריגות במעון ראש הממשלה). לא מזמן עתר עיתונאי "הארץ" אורי משגב לבג"ץ, בבקשה שיורה ליועמ"ש ולפרקליט המדינה לקבל החלטה בפרשת המעונות. בית המשפט הורה למדינה להשיב לעתירה בחודש הבא.

למי שכבר מבולבל מרוב תיקים, נציין ש"פרשת המעונות" מקפלת בתוכה כמה פרשיות, בהן פרשת החשמלאי אבי פחימה, שהועסק לפי בדיקת מבקר המדינה במעון הפרטי בקיסריה בסופי שבוע בניגוד להנחיות. במשך שלושה חודשים נקרא פחימה כמעט בכל סוף שבוע לבצע עבודות חשמל במעון בקיסריה, כולל ביום הכיפורים.

עוד עניין שעלה מהבדיקה היא בהקשר להעברת רהיטי הגן (ממעונו הרשמי של ראש הממשלה למעון הפרטי בקיסריה), הזמנת שפים וארוחות לאירועים משפחתיים ופרטיים, על חשבון מעון ראש הממשלה והעסקת המטפלת הסיעודית של אביה של נתניהו. מחקירת המשטרה עלה כי נתניהו החזיקה מטפלת סיעודית צמודה לאביה והשיתה את ההוצאות על תקציב מעון ראש הממשלה.