היום המצונן של מרחשון/ הלית בלום- ספרות ילדים

'היום המצונן של מרחשון' הוא הראשון בסדרת ספרים שכתבה הלית בלום על חברות אמיצה בין הפילה שוש לארנב מרחשון. בספר זה יסופר איך שוש מטפלת במרחשון כשהוא מצונן.

20171114_224852~2 (3)

מרחשון היה מצונן מאוד, או כמו שהוא אומר "בצודר". מידי כמה רגעים הוא קינח את אפו בתרועה רמה, אבל הנזלת נמשכה מתוכו כמו חוט נפרם מסליל. גם כאב ראש היה לו.
שוש, חברתו הטובה, הופיעה עם מרק וביסקוויטים. מרחשון הציע שהיא תלך, שלא תדבק ממנו, אבל היא הודיעה לו שהיא נשארת איתו ושהיא הביאה אוכל ושתיה, כי זה מאוד חשוב לשתות הרבה כשחולים. אבל מאחר ומרחשון לא היה צמא ולא רעב, היא סיפרה לו סיפור בזמן שהמרק התחמם והיא הכינה לימונדה. מרחשון ביקש משוש שתספר לו סיפור על מישהו כמוהו, אבל לא מצונן.

20171114_224911~2 (2)

שוש מספרת לו סיפור על המלך גב-גב, שהיה מלך טוב, מוכשר וחכם. אך, למלך היתה בעיה אחת. מאז גיל אחת עשרה, שאז הוא נהיה מלך, הוא לא קם ממיטתו.
יום אחד מגיע יועזר ומודיע למלך שהנורא מכל קרה, "הוד מלכותו, אנחנו בצרות!". הענק הגיע להילחם עם המלך.המלך גב-גב ביקש שהענק יגיע אליו לחדרו. אבל איך יכנס הענק לחדרו???חשש תפס את מרחשון והוא היה מוכן לשתות ולאכול, העיקר לשמוע את שיתרחש עכשיו.
כשהענק הגיע וביקש להילחם מולו, המלך הציע שילחמו במלחמת שינה, כי זה מה שהוא ידע לעשות הכי טוב. וכך קרה, שהמלך גב- גב ניצח והענק עזב.

20171114_224923~2 (2)

מרחשון סירב לאכול ולשתות, אבל בזמן שהוא היה שקוע בסיפור המרתק ששוש סיפרה לו, שוש הצליחה לגרום לו לאכול שתי צלחות מרק ולשתות את כל הלימונדה ("ליבודדה"). מה שבטוח שבזכות הסיפור הנפלא, השתיה והאכילה, מרחשון הרגיש הרבה יותר טוב 🙂

בשפה קולחת, עם עיוות המילים כפי שהן מהוגות כשאנו מצוננים, הספר הופך לחוויה מציאותית עבור הילד. וכך הוא יכול לחוש הזדהות מלאה עם דמותו של מרחשון. ואולי עכשיו בתקופת כל ההצטננויות, להנות לקרוא בספר זה כשהוא עצמו מצונן.
בנוסף, הילד לומד על חשיבותה של החברות. שוש לא פחדה להדבק והיה חשוב לה לעזור לחברה זמן שהיה חולה. היא הביאה לו אוכל ושתייה והיתה לצידו ובכך שמחה אותו ועזרה לו להירפא.

ההורה גם לומד משהו מהספר.למרות שאולי הילד מסרב לאכול ולשתות כשהוא חולה, אם יספר סיפור מספיק מרתק, אולי הוא יצליח לגרום לו בכל מקרה לעשות זאת ולהתחזק, ולא רק בגלל האוכל 🙂

מאחלת לכם בריאות וקריאה נעימה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)