היום הייתי ב "שטיסל" (או – הפעם הראשונה שלי בבני-ברק)

היום לראשונה יצא לי לטייל בבני-ברק. היום חוויתי חוויה אנתרופולוגית, שבכל שנותיי בעיר הקודש, לא חוויתי.
אופנת נשים מדהימה (ולא רק לחרדיות) !! ה"צהוב" האופנתי שולט בכל החנויות, על גבי חצאיות מהממות, המתנפנפות ברוח.
חנויות אקססוריז ועוד.

אתמול ראיתי ראיון של רפי רשף עם נועה ירון (אני יודעת, היא כבר נועה ירון-דיין, אך בשבילי היא תמיד תהיה נועה ירון), והרגשתי שזה הרגע הנכון להעלות פוסט זה ש"ישב במגירה וחיכה לרגע המתאים לפרסום".

סיפור קטן שתפס אותי בראיון ושחשוב לי להעלות על הכתב הוא שנועה מספרת שניסתה להכניס את בתה לגן מסוים ולא קיבלו אותה. הטענה הייתה שזה בגלל ש"היא לא מספיק…", בגלל שהיא חוזרת בתשובה (ולא חרדית מלידה), והפרדוקס המטורף והבלתי נסבל הוא שאילו נועה הייתה עדיין חילונית ("נועה ירון מהטלוויזיה") היו רבים עליה בגנים שתשים את בתה אצלם…

אני רק אניח את זה כאן

היום לראשונה יצא לי לטייל בבני-ברק.

הייתי ב"שטיסל" – עברתי דרך "אנשין" ובאמת-באמת ראיתי במו עיניי את "גיטי", בעצם, הרגשתי בתוך תוכי שראיתי הרבה "גיטי"…

היום חוויתי חוויה אנתרופולוגית, שבכל שנותיי בעיר הקודש, לא חוויתי.

נאלצתי בעברי להגיע לבני-ברק לפני החתונה ונורא פחדתי שיהיה שם כמו בירושלים, כמו בשכונות החרדיות (כשעבדתי במשרד-החינוך, בקרבת השכונה, קיבלנו כמה וכמה פתקים והערות עוקצניות בנוגע ל"קוד לבוש"), סיפרו לי שלא כך בבני-ברק – "בני ברק הרבה יותר ליבראלית מירושלים". מה שנכון-נכון!

והיום הגעתי לשם. ראשית, אכן הייתה סובלנות למופת, ולרגע לא קיבלתי תחושת שונות! שנית, יצא לי להכיר תרבות שונה לגמרי ואורח חיים שונה לגמרי ממה שאני רגילה, ילדים קטנים מטיילים להנאתם באופניים בכבישים ראשיים, אופנת נשים מדהימה (ולא רק לחרדיות) !! ה"צהוב" האופנתי שולט בכל החנויות, על גבי חצאיות מהממות, המתנפנפות ברוח. חנויות אקססוריז ועוד.

ובערב, חזרתי הביתה וראיתי עוד פרק של "שטיסל". פתאום… הכל כל כך שונה, אך גם מוכר… ראיתי שם את המציאות שהייתי בה היום. ראיתי מחזות שונים, מחזות שגורמים לי לרצות להיכנס אל תוך מסך הטלוויזיה ולזעוק את זעקת הנשים!

המציאות הזו אולי מצחיקה קצת ב"שטיסל" … אך מה שעצוב לי הוא שזו אכן המציאות …

איש באמונתו יחיה

שרית אסיף ברדה
סטייליסטית אישית, בוגרת שנקר. נשואה ואימא לבן ובת. ארגנטינה - באר שבע - הוד השרון... סטיילינג, אמנות, לייף סטייל שבא מהלב - טיפים, המלצות וחוויות. איזה ספר לקרוא? לאן יוצאים השבת? אילו אקססוריז מתאימים לי? מאילו אתרים שווה להזמין? ועוד. נשיקות