היה קשה לי להאמין בעצמי – אבל הצלחתי!

אנניה (ננית) דטלה חוותה קשיי התאקלמות קשים בישראל. אבל אלו לא עצרו בעדה לשרת כקצינה בצה"ל ולהפוך למהנדסת חשמל מצליחה. מזה שנתיים שהיא עובדת במבדקת הבקרה של אתר תחנות הכוח אורות רבין של חברת החשמל – שם היא אחראית לפעילותן התקין של שתי תחנות. זהו סיפורה המרגש המפורסם במסגרת חודש הנשים המצויין בחברת החשמל בימים אלה

בחורה עם מחשב נייד

אנניה (ננית) דטלה חוותה קשיי התאקלמות קשים בישראל. אבל אלו לא עצרו בעדה לשרת כקצינה בצה"ל ולהפוך למהנדסת חשמל מצליחה. מזה שנתיים שהיא עובדת במבדקת הבקרה של אתר תחנות הכוח אורות רבין של חברת החשמל – שם היא אחראית לפעילותן התקין של שתי תחנות. זהו סיפורה המרגש המפורסם לרגל חודש הנשים המצויין בחברת החשמל בימים אלה

אנניה (ננית) דטלה

ננית 1

 שמי ננית (אנניה) דטלה, בת 31 , רווקה גרה בחדרה

 נולדתי בכפר קטן באתיופיה  – בת זקונים מתוך 8 אחים ואחיות.

 עליתי לארץ בשנת  1993, כשנתיים לאחר העלייה הגדולה של עולי אתיופיה, עם הוריי ושניים מאחיי ישירות לאתר הקרוונים בחיפה. שאר המשפחה הגיעה לארץ בעלייה מפוצלת.

 לאחר מכן עברנו לטירת הכרמל, שם חוויתי  קשיי התאקלמות מבחינה חברתית ולימודית בבית הספר. בשל הקשיים שחוויתי, עברתי בתיכון לפנימיית "אורט נתניה" – מוסד חינוכי מקסים שהיווה נקודת מיפנה בחיי: שם סייעו לי במתן כיוון לעתידי ולחיים שלי. עד אז היה לי מאוד קשה, אבל צוות הפנימיה עזר לי להתאקלם ולהיכנס למסגרת בארץ בעזרת עבודה קשה.

 לא מעט בזכותם, סיימתי תיכון עם בגרות מלאה.

 בסיום הלימודים התגייסתי לצה"ל  וסיימתי קורס קצינות בהצלחה. את השירות העברתי במשך  כ- 3 שנים כקצינה בחיל לוגיסטיקה ברצועת עזה.

 עם שחרורי מצה"ל למדתי לתואר ראשון בהנדסת חשמל  ואלקטרוניקה. באוניברסיטת אריאל.

 במהלך התואר השתתפתי בפרויקט "עולים ביחד" – עמותה המסייעת לעולים משכילים מאתיופיה להשתלב במשק הישראלי. טלי דניאלי, העובדת באגף הייצור בחברת החשמל, מתנדבת בעמותה, והציעה לסייע לי להיקלט בתחנת הכוח אורות רבין, בזרוע הבקרה.

 את עבודתי בחברת החשמל התחלתי לפני כשנתיים בתחנת הכוח אורות רבין במבדקת הבקרה במדור ויסות דודים לתחנות 5 ו-6.

 חברת חשמל  מאפשרת לי לעסוק בתחום הלימודים שלי ולהתמקצע.

 עובדי החברה, המנהלים ובכלל המדיניות בחברה  סייעו לי להיקלט  בצורה מאוד יפה, מכובדת ומחבקת.

היה לי קשה להאמין בעצמי ושאני מסוגלת לעמוד בדרישות, בעיקר כי מדובר בסביבת עבודה גברית ומקצועית מאוד של אנשים מאוד ותיקים בתחומם.

 אבל כיום, בעזרת כל התמיכה וההבנה שאני מקבלת במחלקה, הצלחתי להשתלב וכיום אני מבינה שיש לי את היכולות המקצועיות המתאימות. כיום אני כבר יכולה להגיד בפה מלא שהשתלבתי מקצועית בחברת החשמל.

 גם המשפחה שלי מאוד שמחה במקצוע שרכשתי ובעבודה במסגרתה השתלבתי, ומפרגנים לי וגאים בי על הדרך שעשיתי עד היום.

 ובין לבין אני גם מוצאת זמן לתחביבים – אני קוראת ספרים, לומדת ומאוד מאוד אוהבת לשחק כדורגל…

אנניה (ננית) דטלה היא מהנדסת במחלקת הבקרה של תחנות כוח 5 ו-6 באתר אורות רבין של חברת החשמל

ננית 2

נשות חברת החשמל
יום האישה הבינלאומי: הנשים שעושות את חברת החשמל. חברת החשמל מציינת גם השנה את יום האישה הבינלאומי, והפעם בסימן הנשים שעושות את חברת החשמל – עובדות ומנהלות, במשרד ובשטח, במגוון תפקידים, מקצועות ותחומים ברחבי הארץ. במהלך השבועיים הקרובים, נעלה פה בבלוג 'נשות חברת החשמל', בלוגים אישיים של עובדות ומנהלות בחברת החשמל שבחרו לשתף אותנו במסלול הקריירה שלהן ועל הדרך גם מעניקות טיפים לנשים אחרות. 10 בלוגים, 10 סיפורים מלאי השראה של נשים שבחרו ללכת בדרך שלהן, בעוז ובאמונה. קריאה מהנה!