היא אמרה שאין לה מה להפסיד

הם לא הצליחו להשלים שיחה מבלי לריב, היא אמרה שהיא לא מאמינה שעיצוב חדר השינה יכול לשנות ולהשפיע על השיח ביניהם.

היא פנתה אליי בהמלצה של חברה, סיפרה שיש בעיות בזוגיות, הם זוג צעיר באמצע שנות ה- 30 לחייהם והיא ובן זוגה לא מתקשרים ובקושי מצליחים לנהל שיח ביניהם מבלי שיסתיים בריב.

לדבריה בן זוגה טוען שהיא לא מנקה את הבית, שהיא בלאגניסטית, לא מסודרת והבית תמיד הפוך. והיא לעומת זאת אומרת שהיא מנקה את הבית ולא מבינה איך הוא לא רואה שהבית נקי?

היא הדגישה בפניי שהזמינה אותי בגלל שחברה המליצה ולא בגלל שהיא מאמינה ששינויים בבית יכולים להשפיע על מערכת היחסים ואין לה מה להפסיד.

כשהגעתי אליה הוא לא היה, עוד לא חזר מהעבודה. מול דלת הכניסה עמד לו עמוד תליה ועליו מלא תיקים, מטריות, בגדים והרבה אקססוריז שלה. העמוד תליה עמד כחוצץ בין דלת הכניסה לחלל הסלון והוא הדבר הראשון שפוגשים כשנכנסים לבית.

פה הבנתי איפה הבעיה.

בחדר השינה התריס מוגף, הוילון סגור בקושי נכנס אור ואין אוויר בחדר. היא הדליקה את האור והמאוורר תקרה התחיל לעבוד ואז גיליתי חדר עמוס, מספר זוגות נעליים מפוזרות ברצפה, המיטה לא מסודרת ועליה בגדים, ערימת ספרים על השידה שנמצאת בצד שלה, מנורת לילה אחת גם בצד שלה ועוד כמה בקבוקי כדורי הרגעה.

הסברתי שחדר שינה וכניסה לבית הם שני האזורים החשובים ביותר המשפיעים על מערכת היחסים בין בני זוג, הצעתי שנשנה ונפנה קצת פריטים מהחדר כדי שייראה מסודר ומאוורר יותר. ראיתי גם שהבית נקי, אין הצטברות אבק והסקתי מכך שהיא אכן אישה נקייה רק קצת מבולגנת ולא מסודרת. צעירה שצריכה ללמוד איך לארגן ולסדר את הבית.

לקח לנו חצי שעה והחדר היה מסודר, סילקנו את כל מה שהיה מיותר על המיטה וסידרנו אותה, את הנעליים החזירה לקופסאות והכניסה למגירות, את הספרים פינתה לספריה המיועדת בחדר העבודה פתחה את החלון שהכניס הרבה אור טבעי וקרני שמש לחדר ופרסה את הוילון.

החדר התאוורר, הצבעים התבהרו וכשראתה את הסדר נפקחו לה העיניים והתגלה חדר יפה ומזמין. היא הבינה על מה ישבו הסכסוכים בינה לבין בן זוגה.

תמונה - 1

כשסיימנו, בן זוגה הגיע ותוך דקות נראה זועף וכועס. היא עשתה בינינו היכרות והסבירה לו מי אני ולמה באתי. הוא שיתף פעולה וסיפר שהיא לא מנקה את הבית ואיך שהוא נכנס הביתה הוא רואה בלאגן.

זוכרות שאני כבר הבנתי שהגורם לכעס טמון בחדר השינה ובעמוד התלייה שנמצא מול דלת הכניסה? הצעתי שנזיז את העמוד לפינה מוסתרת וממנה ביקשתי לדלל ככל שניתן את מה שתלוי על העמוד.

תמונה - 2

כשהעמוד פונה הזמנתי אותו שנצא ביחד החוצה וניכנס שוב, כשפתח את הדלת תגובתו הייתה, WOW אני רואה את הסלון.

שאלתי, הבית נקי לדעתך?

ותשובתו הייתה חיובית, הוא הסתכל על זוגתו בחיוך מאוזן לאוזן. פתאום התבהר לשניים מה המקור לסכסוכים שהיו ביניהם, זוג אוהב שלא ידעו איך לגשר על הפערים.

אחרי חודש היא סיפרה כי כמו במטה של קסם הזוגיות השתפרה וחדר השינה מרגיש מאוורר יותר.

לפעמים לא צריך להפוך את הבית, לשבור קירות וליצור שינוי משמעותי. די בשינוי קטן כדי להרגיש שינוי גדול.

אתן בוודאי מכירות את המשפט,  "משנה מקום משנה מזל" ולא בכדי הוא נאמר. לפעמים שינוי קטן משפיע על חיים שלמים.

היי, נעים מאוד אני חיה משעני, יועצת ומעצבת פנג שוואי. אני עושה טוב לאנשים, אני מגיעה לבתים כדי לאבחן איך אפשר לייצר חלל הרמוני ואיכות חיים שיתמכו במערכות היחסים בבית, בזוגיות, בבריאות טובה, במימוש עצמי, בקריירה ובהתפתחות אישית.

אני מאמינה שכשנפש ובית מתחברים נוצרת הרמוניה ואיזון בבית.

וכדי להגיע להרמוניה ואיזון אני מביאה איתי מגוון כלים: ידע, העמקה והסמכה כיועצת פנג שוואי, מפה אישית לפי תאריך ושעת הלידה, ידע בעיצוב ואדריכלות פנים המאפשרים לי לתת פתרונות מעשיים לשינויים שהמלצתי בהתבסס על עקרונות הפנג שוואי.

מוזמנים לבקר אותי בדף העסקי

https://www.facebook.com/chayamishani/