הטרנדים החדשים של 2010

טעמים חדשים, אתרי נופש המשלבים מזון לגוף ולנפש ומתכונים בריאים מדעית

הטעמים החדשים ל2010

חברת התיבלון ו"גורו הטעמים" מק'קורמיק, פרסמו את תחזית הטעמים המובילים שעומדים לצאת בשנה הקרובה. מומחי החברה, בשיתוף שפים מובילים, בלוגרים ומומחי קולינריה, הוציאו, כבכל שנה בעשור האחרון, את רשימת 10 הטעמים החדשים שישפיעו על העולם הקולינרי בשנה הקרובה.

"הטעמים של השנה יושפעו מאד משילוב של מרירות, חמימות וטעמים ארציים" אמר קוון ווטר, השף הבכיר במק'קורמיק, בראיון לfood channel, שחוזה שהטעמים יהיו חזקים יותר ויורכבו משילובים בעלי נוכחות.

בין הטעמים ניתן למצוא שילוב של ג'ינג'ר צלוי וריבס, סוג של צמח בר, בזיליקום ומלון, עירית וציר דגים ועוד. רשימת הטעמים נגזרה מהטרנדים הצפויים השנה, עפ"י מק'קורמיק, בעולם האוכל, הכוללים שימוש בחומרים ש"תמיד בעונה", לא יקרים מדי, בריאים ומושפעים ממטבחים אתניים מרחבי העולם.

מזון לגוף ולנפש

אתר food&wine מדווח על סוג חדש של אתרי נופש המשלב אוכל ופעילויות תרבותיות. בריזורט הסיני linden center מציעים סדנאות בישול בהנחיית שפים לצד מפגשים ושיחות עם פילוסופים מקומיים וסדנאות ציור עם אמנים מקומיים, המתקיימות בשטחו של המלון המפואר ובכפרים מסביב.

אוכלים ומבריאים

טרנד נוסף אותו צופים הבלוגרים ברחבי הרשת, הוא התעצמותו של המזון הבריא – לא רק בריא יותר ממזון רגיל, אלא כזה שממש מכיל ויטמינים ורכיבים אחרים שאמורים לחזק את המערכת החיסונית ולהילחם בשפעת החזירים, למשל. מתכונים לסוג כזה של אוכל יצאו בספר בישול שהוציא ד"ר ג'ון לה-פומה, הנקרא "רפואה קולינרית". פירוט של 6 סוגי רכיבים שטובים במיוחד (מדעית) נגד שפעת מפורטים בבלוג Epicurious וכוללים מרק העוף, תה ירוק ומאכלים המכילים ויטמין D כמו סלמון, טונה, סרדינים, חלב ודגנים.

צילום:
http://www.flickr.com/photos/kankan/ / CC BY 2.0