החלקת סילבר

כידוע נשים רבות נעזרות בשמפו סילבר בכדי להפוך את הבלונד ליותר אפרורי ושייקי, ופה אנו באים לומר שאותם מוצרי סילבר אינם רק מאפשרים לשנות את הגוונים, להזין את השיער בחומרים איכותיים ולטפל במגוון החלקות וצביעות שאינן יצאו מוצלחות (למשל הכילו יותר מדי גוונים צהובים או כתומים), אלא כיום גם קיימים מוצרי סילבר משלימים, כמו מרכך סילבר. מה אם כן עומד מאחורי החלקת סילבר? התשובה טמונה בשימור והזנת השיער.

שימור ההחלקה

הרבה פעמים נשים משקיעות בהחלקה (ואף משלמות על כך מאות שקלים), אך לבסוף רק כיוון שהן לא השכילו להיצמד להנחיות התוצאה המרשימה אינה מחזיקה מעמד, אלא אט אט נהרסת. מכאן שיש מי שתתבקש לאחר ההחלקה לייבש את השיער באמצעות מייבש שיער, יש מי שתתבקש לאחר ההחלקה להמעיט בחפיפת השיער ויש מי שתתבקש לאחר ההחלקה להשתמש בשמפו מיוחד, ופה שמפו סילבר נכנס לתמונה, וזאת כי הרבה פעמים הוא מסייע לשמור על איכות התוצאה, אך כיוון שקיימים מגוון סוגים, אין למהר לרכוש באופן אקראי, אלא מוטב לקבל הנחייה מפורטת מהספר.

כיצד שמפו סילבר מסייע לאחר החלקה?

ראשית נציין ששמפו סילבר אינו מתייחס ליצרן, אלא לסוג החומר – חומר שיודע לשנות, לטשטש, למזער או להכהות גוונים מסוימים, ובו זמנית הוא יודע להזין את השיער בשלל חומרים חשובים – תלוי אלו מרכיבים וגוונים הוא מכיל. מכאן שאם משתמשים בו לאחר החלקה – לאחר שהשיער עבר טראומה משמעותית, הרי ששמפו זה עשוי לא רק לשמר את התוצאה, אלא גם להחזיר לשיער את הברק, להפוך אותו להרבה יותר חיוני ומרשים, וכידוע שיער חלק שהוא בו זמנית מבריק ומלא חיים, הוא בדיוק מה שנשים רבות מחפשות.

טיפול בתופעות לוואי

עוד ראוי לציין שלא פעם נשים שעוברות החלקה מתבקשות להשתמש בשמפו סילבר לא רק בכדי לשמר את התוצאה, אלא בין היתר גם בכדי לטפל בגוונים הלא רצויים, ומי שעברה החלקה מכירה שלעיתים התהליך כרוך בקבלת גוונים לא תואמים לבחירה המקורית.

החלקת שיער סילבר

סיכום

אם נסכם, נציין ששמפו סילבר עשוי להכיל שלל ויטמינים ייחודיים שמסייעים לשקם שיער שניזוק באופן משמעותי, ולו בעקבות החלקה. בנוסף, שמפו סילבר מסייע לשמר את התוצאה, הוא מנטרל גוונים לא רצויים ובאופן כללי הוא מוביל לשיער חלק, גמיש ורך. עם זאת, רצוי לקחת בחשבון שהכול טוב במידה, משמע אין להשתמש בשמפו באופן יומיומי, אלא לרוב מומלץ להשתמש בו אחת לשבוע ואף אחת לשבועיים. כיצד תדעו? ממש כפי שרצוי להבין איזה שמפו סילבר לבחור (כאמור קיימים סוגים רבים שמכילים מגוון פיגמנטים ושמנים), כך גם יש לקרוא היטב את ההוראות ולדעתלא רק כמה זמן יש להישאר עם החומר על הראש (קיים הבדל בין 2 ל5 דקות), אלא גם מהי התדירות הרצויה.