החלמה מניתוח הגדלת חזה

ניתוח הרמת חזה אצל ד"ר בני מייליק

 הניתוח הפופולרי ביותר בשוק הפלסטיקה היה תמיד, ועודנו היום, ניתוח הגדלת חזה. הניתוח הראשון התבצע בשנות השישים בארצות הברית והמנותחת הראשונה עדיין מסתובבת מרוצה עם אותם שתלי הסיליקון שהוחדרו לחזה שלה. מדובר בניתוח פשוט וקצר שמתבצע על ידי חתך קטן אודותיו נפרט בהמשך, דרכו מושתל השתל. ההחלמה היא מהירה וברוב המקרים המוחלט התוצאות משדרגות את איכות חייה של המטופלת אלפי מונים. הטכנולוגיה כיום מאפשרת לחברות שמפיקות את השתלים לתת אחריות לכל החיים, ובהתאם לכך גם התוצאות – נשמרות לחיים שלמים.

ניתוח הגדלת חזה אצל ד"ר בני מייליק

לפרטים נוספים על ניתוח הגדלת חזה לחצו כאן

[youtube qoiNcCK_eRk nolink]

הצלקת שנשארת לאחר הניתוח

כיום שני סוגי הטכניקות הפופולריים והבטוחים ביותר הם חתך מסביב לעטרה (העור מסביב לפטמה ששונה במרקמו משאר השד) או חתך בקפל שמתחת לשד. היתרון של ביצוע חתך בעטרה הוא השוני בין המרקמים השונים. חתך קטן ומדויק ישתלב בשוני המרקמי הזה ויטמע במראה של העטרה. אפשרות נוספת היא לבצע את החתך בקפל שמתחת לשד, כך במרבית המקרים השד יכסה את האזור הזה והדבר לא יראה לעין אלא במקרים של חזיות קטנות מאד שלא מכסות את כל השד בשלמותו. הבחירה היא לגמרי בידי המנותחת וראוי שזו תתבצע תוך התייעצות ושיתוף עם הרופא המנוסה.

סיבוכים

הפופולריות האסטרונומית של ניתוחי הגדלה חזה לפעמים משכיחים מהמטופלות כי מדובר בפעולה כירורגית, אבל אנחנו כאן להזכיר ולמנות את הסיבוכים האפשריים. מזכירים כי הגדלת חזה היא ניתוח שמתבצע תחת הרדמה כללית ולכן לפני הניתוח מוודאים שהמטופלת מתאימה לפרוצדורה. הסירי דאגה מליבך, אנשים בריאים שלא סובלים ממחלות כרוניות מסובכות ברוב המקרים המוחלט מתאימים ועוברים את הפרוצדורה בקלות. בנוסף, היות ומדובר בניתוח שבו מתבצע חתך והחדרה של גוף זר לגוף, סיבוכים אפשריים הם סרומה (הצטברות נוזל תת עורי) או זיהום. מקרים כאלה הם בודדים ובדיוק בגלל הסיכון הכרוך בהם, כדאי מאד לוודא שאת מנותחת אצל רופא מנוסה שהוא לא פחות ממעולה. דעי שגם אם חס וחלילה זה קורה, לא מדובר באסון או סכנת חיים. חוזרים לרופא ופותרים את הבעיה על ידי ניקוז נוזלים, מתן אנטיביוטיקה במידת הצורך וכי"ב. נשים רבות עוד נושאות איתן זיכרונות מסיפורי אימה בשנות השמונים והתשעים על מקרים יוצאי דופן של שתלים שזלגו או התפוצצו. מזכירים לך שאנחנו תכף בעשור השלישי של המאה ה-21. הטכנולוגיה רצה קדימה, השתלים הרבה יותר איכותיים ומגובשים ממה שהיו פעם וסיכונים כאלה פרחו מזמן מעולם ניתוחי הגדלת החזה.

החלמה

קחי בחשבון שבתקופה הסמוכה לביצוע הניתוח החזה יהיה רגיש יותר מבדרך כלל וסביר שגם יהיו סימני נפיחות. תופעה נפוצה ונורמטיבית נוספת שהרבה מטופלות חוות היא רגישות יותר או לחילופין אובדן תחושה. טיפול ברגישות יתר הוא פשוט ויכול לכלול מריחה של משחות ייעודיות או לבישה של חלק עליון לא סינתטי כאשר את מסתובבת ללא חזייה. שני המקרים על כל הסקאלה האפשרית שביניהם בדרך כלל נעלמים לגמרי תוך מספר חודשים במקרה הארוך ביותר. בנוסף, גם הצלקת כמו השד, עוברת תהליך החלמה בפני עצמה. בהתחלה היא תראה "טרייה" שהרי מדובר בחתך בגוף, ובמרוצת הזמן היא תגליד ותתכווץ עד שתהיה כמעט בלתי נראית. מטופלות רבות חוששות מחוסר היכולת להניק לאחר ביצוע ניתוח הגדלת חזה, אך אין מה לחשוש. ברוב המקרים המוחלט הדבר מתאפשר.

חזרה לשגרה

לאחר שהמטופלת יצאה מניתוח היא עוברת להתאוששות שגרתית קצרה ומשם להשגחה שאורכה עד יממה לכל היותר. לאחר מכן המטופלת חוזרת הביתה כאשר היא לבושה בחזייה התומכת עליה נפרט בהמשך. תוך פחות משבוע כבר אפשר לחזור לעבודה, ובמידה ומדובר במטופלת שעוסקת בפעילות גופנית שגרתית, יהיה עליה לעשות לאחר הניתוח הפסקה של כשבועיים. על מנת להבטיח תהליך החלמה בטוח עם כמה שפחות כאבים, ממליצים הרופאים להימנע מנהיגה או כל פעילות מוטורית שדורשת תנועות ידיים רחבות לאורך השבועיים הראשונים. כמו כן, יש להימנע מהפעלת לחץ על החזה כמו לבוש בגד צמוד מאד, פעילות מינית שכוללת לחץ על הזה, או שינה על הבטן. כך תבטיחי החלמה אופטימלית במינימום כאבים

חזיות תומכות

חשוב לזכור שגם עם הקניית החזה המושלם, כוח הכבידה עדיין חל על השדיים. לכן לאחר הניתוח מקבלות המטופלות הנחייה ללבוש חזייה תומכת מיוחדת שתפקידה להגן על החזה שעדיין רגיש ועדין ובמקביל לדאוג לקיבוע חזק וטוב שהוא חלק בלתי נפרד מתהליך החלמה. עם חזייה כזו הולכות המטופלות בערך חודש ורבות בוחרות להישאר עם חזיות תומכות בסגנון (כמו חזיות ספורט טובות) גם לאחר תהליך ההחלמה. עם החזה המשודרג שלך, את כבר לא צריכה חזיות פוש-אפ וברזלים כואבים ומכבידים, כך שאת יכולה להתחיל לתכנן את שופינג הלנז'רי של חלומותיך.

מתי ניתן לצפות לתוצאות?

ניתוח הגדלת חזה הוא פרוצדורה שנחשבת קלה והתוצאות בהתאם. כבר עם היציאה מהניתוח רואים את התוצאות: חזה שופע יותר או בעל צורה משודרגת, תלוי בכוונותיה של המטופלת. לאורך זמן בכל זאת רואים שינוי ושיפור שהרי החזה עובר תהליך של קיבוע והתייצבות בתצורתו החדשה. אבל לא מדבור כאן בניתוח שצריך להמתין לתוצאותיו. התוצאות נראות מיד ועם הזמן הן רק משתפרות, זאת כמובן בהנחה שביצעת את הנחיות ההחלמה על פי הנדרש.

טיפול בשתלים לאורך הזמן

עקרונית, אחרי הניתוח הסתיימה הפרוצדורה, אך מאחר ובכל זאת מדובר בחומר זר הנמצא בתוך הגוף, יש לקבוע עם הרופא ביקור שגרתי של אחת לכמה זמן באופן הדומה להליכה לרופא שיניים לביקורת אחת לכמה זמן –  גם אם הכל בסדר. חשוב להבין שעם חלוף השנים ופעילות כוח הכבידה על הגוף, החזה יכול לצנוח. לפעמים מטופלות גם מתחרטות ומחליטות להקטין את החזה או להגדיל עוד. אלה דברים סטנדרטיים למדי שקורים ובמקרים כאלה פשוט חוזרים לרופא ומחליפים את השתל. מקרים כמו דליפה של השתל או שינוי המבנה שלו הם נדירים מאד אך כמובן שגם להם יש פתרון.

[youtube kOR0NP0KukE nolink]

אז איך מתחילים בתהליך?

עם הלמידה וההעמקה בתהליך של ניתוח הגדלת חזה ניכר כי מדובר בפעילות פופולרית שגורה ויומיומית. הניסיון בתחום הוא רב, הטכניקות וסוגי השתלים הם מגוונים ולכן ניתן לתת מענה ייחודי לכל מצב ולכל מבנה גוף. ראינו שהסיבוכים האפשריים הם זניחים וסיבוכים מורכבים יותר הם נדירים והבנו את אופיו של תהליך ההחלמה. החלטתן ללכת על זה ולהגשים את החלום? יש לכן עוד שאלות? רוצות להגיע לפגישת ייעוץ?

ד"ר מייליק ישמח להיות לכן לעזר ולהבטיח שתעברו את התהליך הזה על הדרך הנעימה, הבטוחה, והמהירה ביותר.

ליצירת קשר >> https://bit.ly/2N8nctf

ד"ר בני מייליק
מנתח פלסטי, מומחה להסרת עודפי עור לאחר הרזיה. מקים השירות הראשון בישראל בתחום שלא טופל עד אותו זמן בארץ: "השירות לעיצוב הגוף והסרת עודפי עור בירידת משקל" במרכז הרפואי תל אביב - "איכילוב". כיום מנהל את "השירות לכירורגיה פלסטית ועיצוב הגוף לאחר ירידת משקל" שבמרכז הרפואי "סוראסקי" בתל אביב (בי"ח איכילוב), ומנתח גם באופן פרטי בבתי החולים של "אסותא", "מרכז רפואי רמת אביב" ו"הרצליה מדיקל סנטר".